Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Светлин

Съвместима и достатъчно добра ли е следната конфигурация?

Препоръчан отговор

Здравейте,простете ми ако темата ми не е за този раздел или е написана неправилно,но съм още нов в този форум.

Разполагам със следната конфигурация на настолен компютър :

Core i3 - 3220 (3.30GHz,3MB,S1155)

DDR3  - 8GB PC3 - 12800(1600Mhz) CL11 GOODRAM

VC PALIT nVidia GeForce GTX 650Ti Boost OC 2048MB 192BIT

SEAGATE SV35 Series(1TB,64MB,SATA III-600)

MB SOKET 1155 iB75

POWER SUPPLY NJOY - 500W,ATX12V 2.3

Интерсува ме,дали различните части на конфигурацията са съвместими една с друга (имам предвид,да не се окаже че тоя процесор е прекалено слаб за тази карта,или пък тези 8ГБ РАМ са били излишни,защото само 4 реално може да използва процесора...)?Иначе компа се използва основно за Интернет,гледане на 3D филми (на съответния 3D LЕD телевизор),Скайпове,вайбъри(и други такива дреболии),чат пат AutoCAD (но не последните 2 версии) и игри от сорта на Deer Hunter,NFS Carbon,Fifa 2010,Diablo 2 и 3 и др.

Прикачил съм и скрийн шот от CPU-Z,защото имам чувството,че компа е прекалено бавен при стартиране,след 10 изгледани клипа в Спортал-а започват да секът жестоко и други такива дребни и средни неща които дразнят много!Въпроса с преинсталацията съм го взел присърце и скоро ще бъде извършена,но се опасявам да не би да е другаде проблема и за това питам от рано!

Ще бъда много благодарен,ако накратко и основно споделите впечатленията си и съответно вижданията си за компонентите (кой с какъв друг бихте разменили с цел спестяване от цената или с цел оптимизиране на конфигурацията и други такива неща).

П.С. От три дни прекарвам по 4-5ч. в този форум и като цяло добих представа за много неща от които преди си нямах и понятие,така че продължавайте така да споделяте впечатления,идеи и знания.Благодаря.

post-338877-0-74521100-1397752415_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора, че може да използува само 4ГБ оперативна памет,  за пръв път чувам. Също и някои връзки, които правите около тази погрешна представа. Обявете сума на бюджет за новата машина и колегите ще дадат предложения които максимално да удоблетворяват изискванията Ви, доколкото е възможно за обявената сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко!Защо трябва да се купува нова машина.Мисля процесора и видеото са достатъчни.Нджоя де да знам,май и той.Дъното не се разбра какво е и ОС.Разбрах дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компонентите са съвместими и добре балансирани като изключим твърдия диск(със специално предназначение), но проблемите най-вероятно са от софтуерно естество, а не хардуерно. На този етап не виждам смисъл от добавяне на нови части.

Чакай малко!Защо трябва да се купува нова машина.Мисля процесора и видеото са достатъчни.Нджоя де да знам,май и той.Дъното не се разбра какво е и ОС.Разбрах дъното.

Дъното е Асрок. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Верно, пише че разполага. Кой каквото видял :ph34r:  Аз съм натюрморт в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или е хард диск или омазан Уиндоус,софтуерен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора и видеото са съвсем прилично. Конфигурацията е перфектна. Може би 2х4гб би било по-добре, но това вече е друга тема. Може би имате проблем от софтуерно естество. От гледна точка на хардуер -> може да проверите температурите с AIDA 64, а хард диска с HD Tune.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...