Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Alexim

Съвет за нов монитор

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам съвет кой монитор да си взена от XL серията на BenQ ( http://gaming.benq.com/gaming-monitor/xl-series// ).

Kомпа ми е следният(процесор и видео) :

процесор: Intel i5 4670 3,40 GHz (4 CPUs)

видео: Nvidia GeForce GTX 760 (Gigabyte Edition) ( http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4621#ov)

П.П  засега се колябая между XL2720T и XL2420T

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Benq имаме тук един тяхен привърженик (XECUTIONER) и той би казал повече за тях. Аз лично съм нямал досег до тези серии на Benq, но на хартия определено са геймърски монитори. Това не мога да го приема да дам 700-800лв. за монитор и той да не е с IPS матрица. Ясно че ще го ползваш за гейминг и при IPS имаш 60Hz, а при тези с TN матрица 120/144Hz, но аз лично бих се спрял на IPS монитор. За 400-500лв. взимаш идеален монитор с IPS панел и определено ще е по-приятен за гледане от този с TN матрица. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се връзвай на рекламни трикове с 1ms време за реакция и си вземи монитор с IPS матрица и по-голяма резолюция. 3D-то предполагам, че няма да го ползваш, освен ако не си купиш и специални очила, чиято цена не е много приятна. Гледам, че цената на въпросните монитори е около 800лв. а за тия пари може да се вземе чудесните ASUS PB298Q, Dell U2913WM, Philips 298P4QJEB, Acer B276HU0L, IIYAMA ProLite XB2783HSU-B1 и т.н. (всички са без ШИМ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз си мисля, че за един геймър е по-добре монитор на 120 херца, отколкото който и да било IPS  на 60. Убеден съм, че тия монитори на 60 херца са крачка назад спрямо старите CRT,  дето си работиха на 75-85 херца и даваха доста по-добра картина като качество при игри. Не усещам наличието на ШИМ, но се дразня от бързите, размазани движения по мониторите с IPS  матрици, работещи на 60 херца. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

120Hz TN

Публикувано изображение

60Hz IPS

Публикувано изображение

Да не си мислиш, че 120-херцовите не размазват. :-D

Реално ползата от тия 120Hz е само за 3D-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

доста benq съм продал преди години, картината беше много добра, пък цената конкурентна, не мисля че сега се е променило нещо... освен това бенк имат собствена фабрика за матрици - AUO - един от най големите производители на матрици в света... не са като dell и asus, които само лепят лепенки с марката, колкото дo philips, те също лепят лепенки, а мониторите и телевизорите им се правят от LG... ЗА iiyama мога да кажа - бяха марка, която умря също както teac след развалянето на качеството на оптичните си устройства...

п.с. всички матрици размазват, особено червен и виолетов цвят на сив фон...

друг е въпроса че за тия пари можеш да вземеш 32" телевизор с mva/pva матрица, която издухва ips по реализъм на цветовете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам съвет кой монитор да си взена от XL серията на BenQ ( http://gaming.benq.com/gaming-monitor/xl-series// ).

Kомпа ми е следният(процесор и видео) :

процесор: Intel i5 4670 3,40 GHz (4 CPUs)

видео: Nvidia GeForce GTX 760 (Gigabyte Edition) ( http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4621#ov)

П.П  засега се колябая между XL2720T и XL2420T

Според мен 24'' монитор е най-удобен за игри, но мнението ми е субективно. Ето няколко предложения, които по мое мнение са едни от най-добрите за игри, защото предполагам за това ще се ползва бъдещата покупка:

тозитози и този

xl2420teRL2450HT и VG248QE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

120Hz TN

Публикувано изображение

60Hz IPS

Публикувано изображение

Да не си мислиш, че 120-херцовите не размазват. :-D

Реално ползата от тия 120Hz е само за 3D-то.

Сигурно не съм се изразил правилно, ама карай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...