Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Wildzet

Търся програма за промяна имената на много файлове

Препоръчан отговор

Имам малък проблем. Понеже съм теглил много музика, не съм се съобразявал с имената на песните и не съм им променял имената навреме. Имам около 15 gb музика и понеже съм теглил цели албуми, името на всяка песен започва с 001, 02, 003 и т.н. Но понеже музиката ми е в една папка и има примерно 50 песни, на които името започва с 01, 50 песни, на които имената им започват с 02 и т.н. Та има ли някаква програма или някакъв начин да изтрия всички тези числа в началото имената на песните? Защото ако ги трия едно по едно ще ми отнеме много часове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам малък проблем. Понеже съм теглил много музика, не съм се съобразявал с имената на песните и не съм им променял имената навреме. Имам около 15 gb музика и понеже съм теглил цели албуми, името на всяка песен започва с 001, 02, 003 и т.н. Но понеже музиката ми е в една папка и има примерно 50 песни, на които името започва с 01, 50 песни, на които имената им започват с 02 и т.н. Та има ли някаква програма или някакъв начин да изтрия всички тези числа в началото имената на песните? Защото ако ги трия едно по едно ще ми отнеме много часове. 

В тотал командер има подобна функционалност, само че ще трябва да положите усилия за да разберете как точно се филтрира и замества

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.howtogeek.com/howto/45646/bulk-rename-tool-is-a-lightweight-but-powerful-renaming-tool/

По добър софтуер не съм откривал до сега. Мисля, че ще ти допадне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Renamer ще ти свърши работа. Избираш файлове или папка, задаваш кое да се махне от името, става за секунда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.

http://www.howtogeek.com/howto/45646/bulk-rename-tool-is-a-lightweight-but-powerful-renaming-tool/

По добър софтуер не съм откривал до сега. Мисля, че ще ти допадне.

Може ли да ми кажеш как се работи? В кое поле трябва да напиша да се махнат всички 001 до 150 ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да препоръчам Advanced Renamer .

Изтеглих я, но не знам как да премахна цифрите :/ :D Искам просто да премахна всички цифри от имената на песните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. 

Може ли да ми кажеш как се работи? В кое поле трябва да напиша да се махнат всички 001 до 150 ? 

В полето ремуув напиши колко знака искаш да се махнат

в Advanced Renamer  е същата работа. На снимката ти е показал колегата кое меню да избереш и да въведеш премахване на знаците от първи до ... там който ти е нужен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да видях, след последния ми пост е редактирал. Мерси много на всички, които ми отговориха толкова бързо :) Лек ден и може да заключвате темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за разнообразни файлове, за мен може би най-доброто решение е Flash Renamer. Що се отнася до музика обаче, има по-специализирани инструменти като TagScanner, който поддържа освен редакция на таговете (което му е основната функция) също и преименуване на файловете и папките, реорганизация по папки съобразно таговете, заявка за тагове от онлайн услуги (MusicBrainz и т.н.) и още работи, които на Flash Renamer му липсват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен най добре първо се оттърви от дубликатите... https://www.easyduplicatefinder.com/download.html и после преименувай...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да слагате ключ. Оправих се :) И пак мерси много на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...