Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Костадин Данов

Проблем с лаптоп НС6400 : Син екран

Препоръчан отговор

Здравейте!И преди съм писал за съвети и останах с отлични впечатления от вас. От 2,3 дена компютъра ми се изключва и ми излиза един син екран. При рестартиране се включва и ми излиза прозорче на което ми изписва, че е компютъра е превантивно рестартиран, заради грешка. Тъй като не се сетих да запиша грешката, за да дам подробна информация ще изкачам пак да се случи, за да дам подробна информация. Това, което помня е, че грешката, която е отбеляза в това прозорче беше- C:WindowsMinidump041714-22963-01.dmp , а другата беше свързана с Temp- нещо си. Опитах с Систем рестор, но тъй като не бях използвам лаптопа редовно, защото си бях взел нов, но в последствие го продадох на по-висока цена от закупената, нямах подходяща точка за възтановяване . Та някакви предложения как може да се оправи ако може или трябва да преинсталирам уиндолса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://store2.data.bg/professor/HTML/BSOD/bsod.html

това е стар лаптоп най вероятните причини могат да са:

лоши сектори по твърдият диск, задръстено охлаждане и прегряване, лош контакт на паметите - примерно от пушене на цигари в стаята с лаптопа.

и писането с главни букви е равносилно на крещене - за това има веоятност и тая тема да ти отиде в кошчето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в настройките на Windows и махни опцията за автоматичен рестарт при грешка на системата. Така ще може да се види номера на грешката и ще може да се даде правилно становище.

Редактирах ти и заглавието на темата, за да не бъде изтрита:

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в настройките на Windows и махни опцията за автоматичен рестарт при грешка на системата. Така ще може да се види номера на грешката и ще може да се даде правилно становище.

Премахнах го. Ще чакам евентуално да се изключи и тогава ще запиша грешката.За главните букви не съм крещял, просто ми махнаха първата тема заради кратко заглавие, моля господин модератор  да я пощади :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премахнах го. Ще чакам евентуално да се изключи и тогава ще запиша грешката.За главните букви не съм крещял, просто ми махнаха първата тема заради кратко заглавие, моля господин модератор  да я пощади :)

Темата е пощадена, просто такива са правилата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не чакаш синия екран, може да видиш старите с тази програма:

http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

http://www.nirsoft.net/utils/bluescreenview.zip директен линк за сваляне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблемът е в драйвер (най вероятно на wi-fi, което най-вероятно е с келяв интелски чип и по малко вероятно на ланкартата), и като гледам че ползваш вградените драйверите на лайняндоус 7 на лаптоп направен за xp... инсталирай драйвера на wi-fi от сайта на HP за виста, ако няма за 7 или си дръпни от сайта на интел. лична препоръка - мини си на xp, с по нов windows ще скапеш 80 гигабайтовия диск за много малко време, освен това диска хич не е бърз...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблемът е в драйвер (най вероятно на wi-fi, което най-вероятно е с келяв интелски чип и по малко вероятно на ланкартата), и като гледам че ползваш вградените драйверите на лайняндоус 7 на лаптоп направен за xp... инсталирай драйвера на wi-fi от сайта на HP за виста, ако няма за 7 или си дръпни от сайта на интел. лична препоръка - мини си на xp, с по нов windows ще скапеш 80 гигабайтовия диск за много малко време, освен това диска хич не е бърз...

Ще потърся драйвера.Още при закупуването на лаптопчето в магазина им казах, че искам ХП , но те ми сложиха 7-ца и после като го взех се направиха на разсеяни. После се усетих, че за ХП е 15лв, а за 7-ма 30лв, след като платих ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХР струва 15лв. а 7-ца 30лв. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно сте с пиратска система :Д Иначе цената е между 150 и 450лв без голяма зависимост от ОС :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно сте с пиратска система :Д Иначе цената е между 150 и 450лв без голяма зависимост от ОС :

Сигурно. Лаптопа струва 200лв, а да дам 150 за уиндолс  :clown: Намерих драйвър, инсталирах го. Ще чакам сега да видя дали ще прави поразии сега :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно. Лаптопа струва 200лв, а да дам 150 за уиндолс  :clown: Намерих драйвър, инсталирах го. Ще чакам сега да видя дали ще прави поразии сега :)

Мда пак ги прави тия неща, ще потърся друг драйвър, може би този не е бил подходящ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...