Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

rosi45

Тайната на дълголетието

Препоръчан отговор

Давайте предложения.Мненията по въпроса са различни.Според мен е от голямо значение как изобщо възприемаш света и дали си в мир със себе си и заобикалящата те среда.Но още по-вероятно причините са комплексни и различни за различните географски ширини...може би

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си в хармония със себе си и заобикалящия те свят ти мислиш по съвсем различен начин. Вече няма да те вълнува дълголетието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма тайна. Номерът е да натрупаш много години между раждането и смъртта :P .

P.S. И да не се оставиш глупаво да се споминеш от болест или злополука. И като става дума за мира със себе си или средата- не знам колко много ще ти помогне това срещу някой дебил, каращ пиян или срещу наводнение по време на екскурзия / примерно /. Та всичко е до късмет! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си в хармония със себе си и заобикалящия те свят ти мислиш по съвсем различен начин. Вече няма да те вълнува дълголетието.

Дълголетниците наистина не се вълнуват от въпросите за дълголетието.Те са си такива не защото са си поставили за цел :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дълголетниците наистина не се вълнуват от въпросите за дълголетието.Те са си такива не защото са си поставили за цел :)

Не точно, но когато са постигнали това ниво на хармония и мир, те гледат на света по друг начин. И да могат да постигнат почти всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма тайна. Номерът е да натрупаш много години между раждането и смъртта :P .

P.S. И да не се оставиш глупаво да се споминеш от болест или злополука. И като става дума за мира със себе си или средата- не знам колко много ще ти помогне това срещу някой дебил, каращ пиян или срещу наводнение по време на екскурзия / примерно /. Та всичко е до късмет! 

Късметът е необходим за всичко в живота.но има една поговорка-помогни си сам,за да ти помогне и Господ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би най-важното е да не ти пука... Баща ми много се стягаше и живя едва 50 г. Прадядо ми си ядеше и пийваше и си гледаше живота. Живя до 96 г. Рецепта няма, но ако го даваш по-леко, ще живееш по-дълго. Света в последно време се е разбързал, незнайно за къде. Това води до стрес и скъсяване на живота. Всички тези мобилни устройства, с които се въоръжават хората, ги карат да са под постоянно напрежение. Мен страшно ме дразнеше едно време да нося часовник. Постоянно го гледах и се ядосвах, че някой закъснява. Изхвърлих го и се родих. Сега не ползвам нищо мобилно и познатите дори ми завиждат. Спокойствието му е майката...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не точно, но когато са постигнали това ниво на хармония и мир, те гледат на света по друг начин. И да могат да постигнат почти всичко.

Да де,подчертах,че гледат на живота по друг начин..Мисълта ми е,че колкото и да се напъваш,колкото и да спазваш разни правила за здравословен живот,не можеш да станеш дълголетник,ако не ти е писано.А не мислите ли,че голяма роля играят и гените?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де,подчертах,че гледат на живота по друг начин..Мисълта ми е,че колкото и да се напъваш,колкото и да спазваш разни правила за здравословен живот,не можеш да станеш дълголетник,ако не ти е писано.А не мислите ли,че голяма роля играят и гените?

Когато си в хармония със себе си ТИ контролираш това " писано" и въобще целия си живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би най-важното е да не ти пука... Баща ми много се стягаше и живя едва 50 г. Прадядо ми си ядеше и пийваше и си гледаше живота. Живя до 96 г. Рецепта няма, но ако го даваш по-леко, ще живееш по-дълго. Света в последно време се е разбързал, незнайно за къде. Това води до стрес и скъсяване на живота. Всички тези мобилни устройства, с които се въоръжават хората, ги карат да са под постоянно напрежение. Мен страшно ме дразнеше едно време да нося часовник. Постоянно го гледах и се ядосвах, че някой закъснява. Изхвърлих го и се родих. Сега не ползвам нищо мобилно и познатите дори ми завиждат. Спокойствието му е майката...

Стига да умееш да запазваш спокойствие при всяка ситуация.А че в момента животът е препускане в галоп и натягане да се свържат двата края,съответно стрес отвсякъде,няма две мнения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-важно е как ще живееш от това колко дълго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си в хармония със себе си ТИ контролираш това " писано" и въобще целия си живот.

Ееее,да контролираш писаното  и да имаш право на избор е само 20 %...все пак не забравяй,че има един над нас,който още при раждането е определил до секунда продължителността на живота на всеки индивид. Но може да ни е писано 90 години,а ние с начина си на живот да го сведем едва до 50 :)

По-важно е как ще живееш от това колко дълго.

А! Точно! Ако живееш празен,безсмислен живот, без мечти и идеали,без стремежи и без удоволствия - за какъв дявол са ти 90 години?? но знаеш ли,забелязала съм,че и най-безнадеждно болните се вкопчват със зъби и нокти за живота...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този някой ти е дал живот. Това какво ще правиш с него си е лично твой проблем и решение.

Ето една книга ако искаш да прочетеш, за да разбереш какво искам да кажа. Разбира се това е мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

се пак не забравяй,че има един над нас

Споко, Бойко го уволнихме и сега сами си ковем "съдбата". Темата, мисля че не случайно е псана тук и е добре да се разглежда от научна гледна точка. Някой ако има желание да я дъвче от религиозна, езотерична или друга, да си отвори тема в съответната секция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споко, Бойко го уволнихме и сега сами си ковем "съдбата". Темата, мисля че не случайно е псана тук и е добре да се разглежда от научна гледна точка. Някой ако има желание да я дъвче от религиозна, езотерична или друга, да си отвори тема в съответната секция.

Готово,така ще правим...но мисля,че в живота всички теми са здраво оплетени и си засичат...затова се получава таса.Аз нямам нищо против хората да си кажат как виждат нещата,независимо от каква гледна точка...Правите ли всичко, или поне нещо,или абсолютно нищо за здравословен начин на живот?

Този някой ти е дал живот. Това какво ще правиш с него си е лично твой проблем и решение.

Ето една книга ако искаш да прочетеш, за да разбереш какво искам да кажа. Разбира се това е мое мнение.

Моля те,нима не си имал случай,когато си решил нещо за живота си и мислиш,че всичко е в твои ръце и хоп...става съвсем друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи-речи нищо не правя и за сега проблеми нямам. Вече не помня от колко време не съм посещавал поликлиниката заради собственото си здраве. Хапове, от рода на ацетизалче или нещо на основата на парацетамол, може би по един път на година средно, ако почуствувам някакъв признак на настиване и до там :) Здравословното хранене вече го няма, защото всичко което си купувам от магазина е с  повече, или по-малко не напълно ясен състав. А поради една или друга причина в днешно време, е почти невъзможно човек сам да отглежда достатъчно като количество и разнообразие храна в собствения си двор. Е, хапвам си и пчелен мед :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи-речи нищо не правя и за сега проблеми нямам. Вече не помня от колко време не съм посещавал поликлиниката заради собственото си здраве. Хапове, от рода на ацетизалче или нещо на основата на парацетамол, може би по един път на година средно, ако почуствувам някакъв признак на настиване и до там :) Здравословното хранене вече го няма, защото всичко което си купувам от магазина е с  повече, или по-малко не напълно ясен състав. А поради една или друга причина в днешно време, е почти невъзможно човек сам да отглежда достатъчно като количество и разнообразие храна в собствения си двор. Е, хапвам си и пчелен мед :).

С напредването на възрастта не може човек да се размине само с упсарин/аспирин/.Въпросът е да не го ударим съвсем през просото,да сме в крак с времето; да сме наясно с  Е-тата в продуктите /винаги слагам очилата и чета онези ситнежи.../,глутамат- във всички Маги-та, пикантини,колбаси... и аспартам - изкуствен подсладител, са най-вредни от тях. Аз правя /макар и нередовно/ леки йогийски упражнения и много добре ми се отразяват А другото е жабурене с ШАРЛАН /нерафинирано олио/ както е описано в листовката към него.За един месец наблюдавам подобрение в това-онова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При въпрос за дълголетието си  преди години един овчар отговорил така: "Никога не съм имал началник над главата си и часовник на ръката си."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С напредването на възрастта не може човек да се размине само с упсарин/аспирин/.Въпросът е да не го ударим съвсем през просото,да сме в крак с времето; да сме наясно с  Е-тата в продуктите /винаги слагам очилата и чета онези ситнежи.../,глутамат- във всички Маги-та, пикантини,колбаси... и аспартам - изкуствен подсладител, са най-вредни от тях. Аз правя /макар и нередовно/ леки йогийски упражнения и много добре ми се отразяват А другото е жабурене с ШАРЛАН /нерафинирано олио/ както е описано в листовката към него.За един месец наблюдавам подобрение в това-онова...

Всъщност дори "Е"-тата, не са най-големият проблем при колбасите. Там често се включват меса, които са били замразявани дълго време, също такива, чийто срок на годност за продажба в охладено състояние вече е минал. Има и колбаси, в които "месото" в най-добрият случай е от смлени сухожилия, дребни кости(и птичи в това число, дори и перата смилат...) и свински кожи(разтворени в солна киселина), тлъстини(сланина и лой), "суха кръв". Разбирай пълни боклуци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е по темата, ама във връзка с Е-тата и консервантите: Телата на хора, погребани през последните три десетилетия, не се разлагатTа човек е това, което яде. Спокойствието е също от значение: Най-старият човек на света бил на... 256 г.!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е по темата, ама във връзка с Е-тата и консервантите: Телата на хора, погребани през последните три десетилетия, не се разлагатTа човек е това, което яде. Спокойствието е също от значение: Най-старият човек на света бил на... 256 г.!

Много интересно- не знаех за тези внушителни факти...

При въпрос за дълголетието си  преди години един овчар отговорил така: "Никога не съм имал началник над главата си и часовник на ръката си."

Овчар- овчар, ама схванал основните положения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знаех за тези внушителни факти...

Не са факти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са факти.

Мислех,че всеки е достатъчно отговорен,за да публикува непроверени неща...или измислени.Впрочем в интернет простран ството може да се намери каква ли не информация.Аз ги приех като проверени...сори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук е времето да се намесят лекарите на форума. Предполагам, че те знаят на кои статистики и информации, може да се разчита и да ни посочат някои факти. Примерно каква  възраст са достигнали, наистина доказано най-възрастните хора на планетата. Колко е научно определената продължителност на живота на вида човек и защо не я достигаме(много от хората, дори с доста не я достигат).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук е времето да се намесят лекарите на форума. Предполагам, че те знаят на кои статистики и информации, може да се разчита и да ни посочат някои факти. Примерно каква  възраст са достигнали, наистина доказано най-възрастните хора на планетата. Колко е научно определената продължителност на живота на вида човек и защо не я достигаме(много от хората, дори с доста не я достигат).

Хъм,лекарите са тясно специализирани и не значи,че като си по професия лекар,може да дадеш достоверна информация/особено статистически данни/ по всеки въпрос...по-скоро някой,свързан със статистиката. Всеки може да се разрови из нета и да прочете статии на темата.Тук просто споделяме мнения...това не е научен форум

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...