Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

hUstle

Проблем при стартиране на .ISO на ubuntu-14.04-desktop-amd64

Препоръчан отговор

Здравейте уважаеми съфорумци, реших да пробвам въпросната дистрибуция, ubuntu-14.04-desktop-amd64, на настолни си компютър нямам никакви проблеми с това въпросното .ISO от флашката се стартира и прочие, проблема обаче е на лаптопа ми. Ще покажа малко снимки. 

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Идей ? Версията е x64, понеже рамта ми е 3 гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте да го пуснете с VESA драйвер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, по отношение на линукс съм доста бос, бих бил благодарен, ако поясните малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, по отношение на линукс съм доста бос, бих бил благодарен, ако поясните малко.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1149881

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо няма промяна. Като гледам посоченото във форума не е решение на проблема..  Ще се ровичкам из форумите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно лаптопа да е със две видео карти ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е ясен Nvidia.

1) Пробвай да инсталираш собствените драйвери на Nvida.

2) Или пробвай със друго ядро и по старо Ubuntu.

3) Използвай Vesa както каза капитанa.

4) Изчакай да бъде оправен в новото Ubuntu

edit: може да следиш за бъгове тука https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/xserver-xorg-video-nouveau

- твоя проблем: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/xserver-xorg-video-nouveau/+bug/1048701

fedora/redhat - https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=918732

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е ясен Nvidia.

1) Пробвай да инсталираш собствените драйвери на Nvida.

2) Или пробвай със друго ядро и по старо Ubuntu.

3) Използвай Vesa както каза капитанa.

4) Изчакай да бъде оправен в новото Ubuntu

Здравейте уважаеми съфорумци, реших да пробвам въпросната дистрибуция, ubuntu-14.04-desktop-amd64, на настолни си компютър нямам никакви проблеми с това въпросното .ISO от флашката се стартира и прочие, проблема обаче е на лаптопа ми. Ще покажа малко снимки. 

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Идей ? Версията е x64, понеже рамта ми е 3 гб.

Като зареди ако може да се инсталира, натискаш Ctrl+Alt+F1 да ти се отвори конзола.

После инсталираш Nvidia драйвера така:

sudo apt-get updatesudo apt-get install nvidia-current

Това ще инсталира последния финален драйвер за Nvidia. 

Или:

sudo apt-get install nvidia-updates

Това ще инсталира последната бета Nvidia.

После рестартираш машината и гледаш.

Може да пробваш с: Lubuntu, Xubuntu, Kubuntu - имат 14.04 версии за всички. Може някой от тях да тръгне.

Като Ubuntu са, но са с различни десктоп среди. Ubuntu е с Unity среда. 

А 32 бита поддържа 4Гб RAM. Може спокойно да пробваш и 32бита версията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може да пробваш с: Lubuntu, Xubuntu, Kubuntu - имат 14.04 версии за всички. Може някой от тях да тръгне.

Като Ubuntu са, но са с различни десктоп среди.

Това не мисля, че ще доведе до нещо, тъй като ползват еднакъв видео драйвър, пък и ядрото е същото, с една дума, няма да има смисъл да тегли различни среди на Ubuntu.

Виж може да пробва със горните команди, които вие пратихте. Аз не съм запознат със Nvidia и Ubuntu.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не мисля, че ще доведе до нещо, тъй като ползват еднакъв видео драйвър, пък и ядрото е същото, с една дума, няма да има смисъл да тегли различни версий/среди на Ubuntu.

Виж може да пробва със горните команди, които вие пратихте. Аз не съм запознат със Nvidia и Ubuntu.

Има разлика. Не бъди сигурен какво използват и какво не.

Може да пробва и с това:

Alternate install CD

http://de.releases.ubuntu.com/12.04.4/ubuntu-12.04.4-alternate-amd64.iso

Това е обновения 12.04 LTS - има доста по-ново ядро.

С него ще върви идеално според мен. 14.04 е още нов и може да има много проблеми, докато го оправят.

А това е с нормален инсталер:http://de.releases.ubuntu.com/12.04.4/ubuntu-12.04.4-desktop-amd64.iso

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много съм благодарен на всички за отделеното време, довечера ще пробвам предложените варианти. Мераклия съм да поразцъкам линукс... Малко разнообразие, може и да ми допадне. Ще пиша за резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако обичаш да се ровиш навсякъде, да променяш каквото ти хареса и да правиш неща, които не може да станат с Windows, значи тази система е за теб. Аз така обичам да правя и затова съм с линукс. Аз тъкмо си инсталирах 14.04- всичко хвърчи. Бива я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има разлика. Не бъди сигурен какво използват и какво не.Може да пробва и с това:Alternate install CDhttp://de.releases.ubuntu.com/12.04.4/ubuntu-12.04.4-alternate-amd64.iso Това е обновения 12.04 LTSo

Това го подкарах, няма възможност за тест без инстал, но ще го инсталирам.. После 14 като излезе по-стабилен ще ъбгрейдна. Надявам се да е стабилна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го подкарах, няма възможност за тест без инстал, но ще го инсталирам.. После 14 като излезе по-стабилен ще ъбгрейдна. Надявам се да е стабилна.

Версия 14.04 няма все още алтернативни инсталатори. Но може би ще може да се ъпгрейдне вече инсталирания 12.04.4 до 14.04 с:

apt-get dist-upgrade командата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самия инсталатор не е с такъв графичен интерфейс, както би трябвало. Предполагам ме разбра. Крайния резултат ще е такъв какъвто трябва да е по отношение на интерфейса, нали? Стигам до един момент, в който трябва да оправям партишъните на харда там ми е х, не искам от Д да си затрия инфото... Там бих искал малко помощ... Ако може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да отвориш конзолка и да напишеш

fdisk -l | grep NTFS

Така ще разбереш коя партиция на де пипаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега тука, за да не ми се затрие информацията:
Публикувано изображение
Предполагам както е по дефолт да се инсталира на целия хард, може да ми изтриe всичката информация. Затова от падащия списък трябва да избера раздела с XP, така UBUNTU ще замени XP  инфото в останалите дялове ще си остане налично за ползване чрез UBNTU..., ако може някой да потвърди, или а ме коригира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че sda1 е твоето "C".Онова което е 17 ГБ.А следващия sda2 би трябвало да е "D".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДА, така е

От предхождащото меню има
Публикувано изображение
като се замисля дали да не избера, Втората възможна опция, там мисля, че ще се затрият нещата само от Ц, но пак не съм много сигурен... Д и Е ще се запазят...

А горната снимка е от Последната алтернатива ..

Та как да постъпя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избираш първата ако искаш да дуъл бутваш XP и Ubuntu.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не искаш Уиндоус,просто форматирай sda1 и инсталирай там Линукса.То това означава последната възможност във менюто.

пп

Ех колко по-лесно е конзолно ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не искаш Уиндоус,просто форматирай sda1 и инсталирай там Линукса.То това означава последната възможност във менюто.

пп

Ех колко по-лесно е конзолно ;)

Факрически от падащия списък да избера, което да е по дефолт целия фард или желания раздел за инсталиране sda1 ? Предполагам sda1...така Убунту ще се инсталира в Ц. Нали няма да има проблем при разпознаването на другите дялове и четенето на информация от тях ?

Избираш първата ако искаш да дуъл бутваш XP и Ubuntu.

Към момента не искам XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слизаш на "Друг вариант" и  там цъкаш на  "Изтриване" като си маркирал дяла с XП . Kато се  изтрие дяла ще ти го покаже като  свободно място ,след което  цъкаш на "Add" и правиш  един дял от 1024 mb swap. Kато се направи тоя дял цъкаш пак на празното място  и правиш един дял "EXT4" и го маркираш да е ( / ) root. Бутлоудъра долу го не бараш  и даваш "Install now"

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Само тоя SWAP, не го виждам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...