Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

alex9595

Моля помогнете в избора ми на лаптоп!

Препоръчан отговор

Здравейте, моля за помощ при избор на лаптоп за гейминг! Чудя се между Asus N550JV и Asus N56JR разглеждам и Lenovo IdeaPad y510p с двете видео карти, но за него чувам, че грее много и е доста шумничка. Бюджета ми е най-много 2000лева с ддс. Отворен съм и за други предложения, а относно леновото какво ще ме посъветвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 2000лв. се купува перфектен десктоп за гейминг.Лаптопа не е за игри.Той е да го носиш със себе си във влака,автобуса,самолета и е свързан с чести пътувания,командировки,екскурзии.За да си вършиш работа. ;)

И външна аудиокарта и хубави слушалки и раотата заспива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 2000лв. се купува перфектен десктоп за гейминг.Лаптопа не е за игри.Той е да го носиш със себе си във влака,автобуса,самолета и е свързан с чести пътувания,командировки,екскурзии.За да си вършиш работа. ;)И външна аудиокарта и хубави слушалки и раотата заспива.

Работата е там, че ми трябва и мобилност заедно с това! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ? Ще играеш игри в парка или пък в автобуса ? Ако искаш геймърски лаптоп, не очаквай да е лек,тънък и безшумен. За 2 бона се купува перфектен настолен компютър. Ако търсиш мобилност си купи някъв лаптоп за 700лв с прилични х-ки и със останалите 1300лв си купи настолен геймърски компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ? Ще играеш игри в парка или пък в автобуса ? Ако искаш геймърски лаптоп, не очаквай да е лек,тънък и безшумен. За 2 бона се копува перфектен настолен компютър.

Мисля, че малко се отклонявате от темата! ;) Всеки с претенциите си, само това ще кажа, а в моят случай не са случайни. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 30 лева над бюджета,но е със 120 гб ССД!http://laptop.bg/laptops-asus-G56-asus_rog_g56jrcn141d_SSD120GB

Благодаря за предложението, харесва ми и да големичък плюс е SSDто , а какво ще кажеш за този - www.laptop.bg/laptops-asus-N56-asus_n56jr_s4010d_120SSD освен рамта, друга разлика не виждам, а рамта е 12GB (с 4 повече) и е за 1900лева (с почти 150 по-малко) и освен ако не изпускам нещо, то май Asus N56JR е по - добър вариант, не мислиш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1080 не знам на вас как ви се струва , но за мен специално на монитор с такъв диагонал всичко ми изглежда отвратително малко!

Иначе ROG-a вероятно е с по - добро охлаждане ... ама все е лаптоп и все грее!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двама мой колеги имаха проблеми с тоя Асус. Постоянно увисваха по време на работа с и без сериозно натоварване и така и не се разбра от какво е. Единият накрая го замениха с друга бройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам модела:

Asus N550JK Fhd Ips Intel i7 4700hq Quad-core Nvidia Geforce Gt 850m с 2GB или 4GB 8GB Ddr3 RAM 1tb HDD 7200rpm!

Истинските ROG са 17,3-инчови!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двама мой колеги имаха проблеми с тоя Асус. Постоянно увисваха по време на работа с и без сериозно натоварване и така и не се разбра от какво е. Единият накрая го замениха с друга бройка.

За кой Асус става въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам модела:Asus N550JK Fhd Ips Intel i7 4700hq Quad-core Nvidia Geforce Gt 850m с 2GB или 4GB 8GB Ddr3 RAM 1tb HDD 7200rpm!Истинските ROG са 17,3-инчови!

Преди се бях спрял на N550 , но не мислите ли, че този е по-добър вариант и ако не, защо - http://www.laptop.bg/laptops-asus-N56-asus_n56jr_s4010d_120SSD?rwd=trueусобено след като има 4Gb повече рам (общо 12gb), има 120GB SSD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плочките на паметта е хубаво да са еднакви за да се ползва двуканален режим. Може да се окаже че 2х4gb ram е по-производително от 12gb ram (8 + 4). Ако ще се взима 12, то по-добре направо 16, но това няма особено голям смисъл. 8гб ще са достатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди месец взех два броя N56JR за приятели и са супер лаптопите, но още нямаше ROG G56JR, който си е същия лаптоп, но с IPS дисплей и боядисан в черно. Най-малкото заради IPS дисплея препоръчвам ROG-a. N550JK с подобен хардуер е към 2300лв. вече, а в евтиния вариант видеокартата е с DDR3 и дисплея TN,  което за мен е сериозен недостатък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плочките на паметта е хубаво да са еднакви за да се ползва двуканален режим. Може да се окаже че 2х4gb ram е по-производително от 12gb ram (8 + 4). Ако ще се взима 12, то по-добре направо 16, но това няма особено голям смисъл. 8гб ще са достатъчни.

Благодаря Ви за този отговор, това не го знаех и в такъв случай ми остава за момента единствен вариант - http://laptop.bg/laptops-asus-G56-asus_rog_g56jrcn141d_SSD120GB А какво да разбирам, под това, че "истинските" ROG са 17 инча, нима този има дефект/и? И ако Ви се занимава, може ли линк към този лаптоп, който според вас е най-подходящ за игри (до 2000лева). :)

Преди месец взех два броя N56JR за приятели и са супер лаптопите, но още нямаше ROG G56JR, който си е същия лаптоп, но с IPS дисплей и боядисан в черно. Най-малкото заради IPS дисплея препоръчвам ROG-a. N550JK с подобен хардуер е към 2300лв. вече, а в евтиния вариант видеокартата е с DDR3 и дисплея TN, което за мен е сериозен недостатък

За момента съм се спрял на този ROG - http://laptop.bg/laptops-asus-G56-asus_rog_g56jrcn141d_SSD120GB какво мислите? Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 2000лв. се купува перфектен десктоп за гейминг.Лаптопа не е за игри.Той е да го носиш със себе си във влака,автобуса,самолета и е свързан с чести пътувания,командировки,екскурзии.За да си вършиш работа. ;)

в автобуса и влака само с ssd, ако има твърд диск и не става за ползване в движение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди се бях спрял на N550 , но не мислите ли, че този е по-добър вариант и ако не, защо - http://www.laptop.bg/laptops-asus-N56-asus_n56jr_s4010d_120SSD?rwd=trueусобено след като има 4Gb повече рам (общо 12gb), има 120GB SSD?

N550 като качество и изработка е доста по-добър от N56! Колегите от лаптоп бг са извадили дисковото устройство и са монтирали SSD - тези лаптопи идват с диск, допълнително се правят модификации, същото можеш да направиш и с N550 и да се монтира 240GB Интелско SSD! Относно RAM-та и двата поддържат до 16GB! Наистина по-евтиния N550jk моментно не е наличен! Лично ползвам по-мощния вариант Asus N550JK-CN023H с Blu-ray и е отличен!

И аз съм чувал подобни отзиви!

Напълно съгласен с колегата! Или 8GB фабрични или 16GB след модификация!

Благодаря Ви за този отговор, това не го знаех и в такъв случай ми остава за момента единствен вариант - http://laptop.bg/laptops-asus-G56-asus_rog_g56jrcn141d_SSD120GBА какво да разбирам, под това, че "истинските" ROG са 17 инча, нима този има дефект/и? И ако Ви се занимава, може ли линк към този лаптоп, който според вас е най-подходящ за игри (до 2000лева). :)За момента съм се спрял на този ROG - http://laptop.bg/laptops-asus-G56-asus_rog_g56jrcn141d_SSD120GB какво мислите? Благодаря предварително! :)

Под истински ROG имам в предвид G750 сериите с различни абревиатури, в края на месеца идват новите попълнения 17,3! G56JR, както казаха колегите е един пребоядисан N56JR, но малко по-добър! За мен един много класен модел е Asus N750JV 17,3-инча, но мисля че в момента го няма в България!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, моля за помощ при избор на лаптоп за гейминг! Чудя се между Asus N550JV и Asus N56JR разглеждам иLenovo IdeaPad y510p с двете видео карти, но за него чувам, че грее много и е доста шумничка. Бюджета ми е най-много 2000лева с ддс. Отворен съм и за други предложения, а относно леновото какво ще ме посъветвате?

Ей това е машината с която дълго време няма да ти се опъват последните игри. Кофтито е че за трети път сменят датата на доставка. Беше 23-ти този месец, сега е променена на 2ри май.

Аз ако бях на твое място и в момента имах 2к за лаптоп щях да взема 17'' дзвер на Асус който е между 2.5 и 3к. Останалите ако трябва на лизинг. Виж му характеристиките, охлаждането и прочети ревюта и мнения за него. Даже и сега се замислям дали да не продам сегашната машинка и да взема Rog. Успех с покупката ;)

Почти във всяка тема за лаптоп на който могат да се играят игри различни от белот и фармвил има мнения, че настолния е в пъти по-производителен от лаптопа. Мисля че това е ясно и на 10 годишен. Но щом се иска лаптоп за игри защо трябва да се правите на умни и да казвате нещо което се знае. Търси се мобилност от някои хора които нямат възможност за PC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей това е машината с която дълго време няма да ти се опъват последните игри. Кофтито е че за трети път сменят датата на доставка. Беше 23-ти този месец, сега е променена на 2ри май.

Аз ако бях на твое място и в момента имах 2к за лаптоп щях да взема 17'' дзвер на Асус който е между 2.5 и 3к. Останалите ако трябва на лизинг. Виж му характеристиките, охлаждането и прочети ревюта и мнения за него. Даже и сега се замислям дали да не продам сегашната машинка и да взема Rog. Успех с покупката ;)

Почти във всяка тема за лаптоп на който могат да се играят игри различни от белот и фармвил има мнения, че настолния е в пъти по-производителен от лаптопа. Мисля че това е ясно и на 10 годишен. Но щом се иска лаптоп за игри защо трябва да се правите на умни и да казвате нещо което се знае. Търси се мобилност от някои хора които нямат възможност за PC.

Да, наистина ASUS G750JZ-T4039D е най-добрият лаптоп в бюджет до 3000лв., относно неколкократно сменяната дата за доставка в България, въпросът е там, че този модел ще дойде в ограничено количество, а и повечето бройки вече са предплатени, така че ще има много малко първоначално за продажби!

ROG, който наистина в момента е наличен е:

ASUS G750JW-T4031

CPUIntel® Core™ i7-4700HQ Processor (6M Cache, 2.4 GHz up to 3.40 GHz)

ChipsetIntel® HM87 Express Chipset

LCD17.3" 16:9 FHD EWV LED Backlight Non-Glare LCD Panel

Memory8GB DDR3L 1600 MHz SDRAM, up to 32 GB

VGANVIDIA® GeForce® GTX 765M 2GB GDDR5 VRAM

HDD1TB 5400rpm

Optical storageDVD/RW Super-multi

CommunicationsIntegrated 802.11 b/g/n or 802.11ac10/100/1000 Base TBT 4.0 support (on WLAN+ BT 4.0 combo card)

Expansion slots2 -in-1 card reader ( SD/ MMC)1 x Microphone-in jack1 x Headphone-out jack (SPDIF)1 x VGA port/Mini D-sub 15-pin for external monitor4 x USB 3.0 port(s)1 x RJ45 LAN Jack for LAN insert1 x HDMI1 x mini Display Port1 x Thunderbolt port1X AC adapter plug

AudioBuilt-in 2 Speakers And MicrophoneSonicMasterBuilt-in subwooferMaxxAudio support

CameraHD Web Camera

Battery8Cells 5900 mAh 89 Whrs

Operating systemWithout OS

Dimensions & Weight410 x 318 x 17 ~50 mm (WxDxH) (w/ 8cell battery)4.8 kg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, наистина ASUS G750JZ-T4039D е най-добрият лаптоп в бюджет до 3000лв., относно неколкократно сменяната дата за доставка в България, въпросът е там, че този модел ще дойде в ограничено количество, а и повечето бройки вече са предплатени, така че ще има много малко първоначално за продажби!

ROG, който наистина в момента е наличен е:

ASUS G750JW-T4031

CPUIntel® Core™ i7-4700HQ Processor (6M Cache, 2.4 GHz up to 3.40 GHz)

ChipsetIntel® HM87 Express Chipset

LCD17.3" 16:9 FHD EWV LED Backlight Non-Glare LCD Panel

Memory8GB DDR3L 1600 MHz SDRAM, up to 32 GB

VGANVIDIA® GeForce® GTX 765M 2GB GDDR5 VRAM

HDD1TB 5400rpm

Optical storageDVD/RW Super-multi

CommunicationsIntegrated 802.11 b/g/n or 802.11ac10/100/1000 Base TBT 4.0 support (on WLAN+ BT 4.0 combo card)

Expansion slots2 -in-1 card reader ( SD/ MMC)1 x Microphone-in jack1 x Headphone-out jack (SPDIF)1 x VGA port/Mini D-sub 15-pin for external monitor4 x USB 3.0 port(s)1 x RJ45 LAN Jack for LAN insert1 x HDMI1 x mini Display Port1 x Thunderbolt port1X AC adapter plug

AudioBuilt-in 2 Speakers And MicrophoneSonicMasterBuilt-in subwooferMaxxAudio support

CameraHD Web Camera

Battery8Cells 5900 mAh 89 Whrs

Operating systemWithout OS

Dimensions & Weight410 x 318 x 17 ~50 mm (WxDxH) (w/ 8cell battery)4.8 kg

Голям мераклия съм на този Асус, но догодина ми се отваря едно пътуване до Канада и може да го взема от там или друга алтернатива. Избора е доста по-голям отколкото при нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям мераклия съм на този Асус, но догодина ми се отваря едно пътуване до Канада и може да го взема от там или друга алтернатива. Избора е доста по-голям отколкото при нас.

Така е, Канада е голям пазар! Въпреки това ако ще му добавяш SSD и го искаш кирилизиран по-добре го вземи от тук, в България също може да получиш изгодна оферта стига да познаваш подходящите хора, поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, Канада е голям пазар! Въпреки това ако ще му добавяш SSD и го искаш кирилизиран по-добре го вземи от тук, в България също може да получиш изгодна оферта стига да познаваш подходящите хора, поздрави!

Така или иначе ползвам само фонетика, по-скоро ме бъркат буквите на кирилица под тези на латиница, защото не си отговарят :) Нищо, ще изтормозя Acer-а до край, ще го продам или подаря на някой роднина и после ще мисля за друг лаптоп, има и по-важни неща от игрите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...