Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Димо Върбанов

Nokia Lumia 920 / Lumia 1520 / или нещо друго ...

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!

1-вият ми телефон бе Motorola V3, сега използвам Nokia X6 от 2010-та година, доволен съм и съм решил да продължавам само с Nokia да работя и за напред!

Просто сравнявайки 2-та телефона изводът ми е, че макар и изтъркано да звучи - от Нокиа няма по-здраво, така се оказва в моите ръце.

Та - нека минем към въпроса ... кое е по-доброто ?!

Едно сравнение между "Nokia Lumia 920" и "Nokia Lumia 1520": http://tinyurl.com/m4cd3ok

Разликите в класовете - са на лице! Разликата в цената е ... "Nokia Lumia 920" = 510лв ... "Nokia Lumia 1520" = 810лв 

> Мнения за "Windows Phone 8"(Wp8) - много, положителни и не чак толкова, са отново на лице. Някои казват, няма много приложения - трябват ми viber, facebook, и неща от сорта, които ги има и Wp8 ... няма да ги ползвам толкова за "базикане" колкото за използване - камера, телефонни обаждания и по някога убиване на времето.

- Може ли мнение за Wp8: как се държи, от към приложения наистина ли е толкова "орязан", има ли някакви проблеми с него ?

> Ако тръгна да купувам "Lumia" искам да купя всички други джунджурии към нея, в България има ли ги и ако да - на всякъде ли ?

http://www.nokia.com/bg-bg/accessories/accessory/dt-910/

- http://www.nokia.com/bg-bg/accessories/accessory/wh-930/

- Скрийн протектор

- Кожен калъф, стил "тефтерче"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Phone 8 има основни приложения и с времето ще се попълват и които липсват системата е много добра камерата няма равна на лумия те са най-добрите 1020 има 41мп и 1520 18мп някъде според мен по добре 1520 да си вземеш по нов модел и по хубав от 920 има в България протектори калъфи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nokia Lumia 1520 е на цена 814лв - от проверен сайт, под проверен имам на предвид, че много хора си купиха телефони от там, цените са супер, гаранцията е 2 години и хората са от Варна. Това е магазинът: "Елит Мобил"

Телефон: 814лв- http://elitmobil.bg/nokia-lumia-1520

Калъф: 29лв

- http://tinyurl.com/km6ln9t

Скрийн протектор: 15лв

- http://tinyurl.com/kdd6mae

Безжично зарядно: няма в България /от къде да намеря??/

Nokia Lumia 1520 с всичко, излиза значи: 858лв /+ безжично зарядно което ще е от сорта на 100лв предполагам/ - какво ще кажете за офертата ? :)

За Lumia 920 не съм погледнал, но се върти около 510лв цената + калъф/20лв/ + протектор/10лв/ = 540лв /+ безжично зарядно .../

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквания скоро ъпдейт на 8.1 ще донесе и много приложения кое от кое по-полезни.

Нокия 920 не съм имал и не съм разцъквал, но виж фаблета 1520 си е направо върха.

Бърз, мощен, без грам насичане, лагване или каквато и да е друга подобност, с невероятни снимки и на тъмно и на светло - с две думи си струва всяка стотинка.

Единственото с което имаш да свикваш е тежината и големината, но не мисля, че повече от седмица ще ти трябва.

Архангел (от форума) има такъв вече повече от месец (доколкото помня) и ако се появи ще ти даде компетентно мнение относно приложенията и всичко останало.

Очаквания след около два месеца модел 930 ще бъде също от този калибър, но за момента на пазара 1520 е ненадминат.

Ползвах седмица също 1020, но там освен перфектните снимки на друго не можеш да разчиташ, защото малкия размер е удобство за носене, но пък Уърд, Ексел и ППойнт изглеждат и работят съвсем различно н афаблета 1520.

Едит: в тази тема можеш да видиш мнения на Архангел за WPhone и за 1520 в частност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1520 е Уникален телефон.На ЛС ти пратих по -подробно мнението си защо..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде от ноември месец ползвам 920-ката , и смея да твърдя , че това е нечовешки добър телефон. Камерата прави уникални снимки , за доказателство ако искаш мога да ти пратя няколко снимки, дисплея също много добър,а Here Drive за мен е най-добрата навигация ( а съм ползвал почти всички) . Телефона работи много бързо, без грам лаг , като WP8 също има принос за това.Системата е супер оптимизирана, а  и с чакания ъпдейт ще запълнят още някой кусур.За 1520 не мога да кажа нищо, не съм работил с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се радвам ако споделиш и с нас тук по-подробно мнението си за 1520... много не интересува... телефон ми харесва и искам да си го купя. Добре е да чуя мнение на човек който наистина го ползва а не го е разцъквал само за 5 мин. в магазина. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се радвам ако споделиш и с нас тук по-подробно мнението си за 1520... много не интересува... телефон ми харесва и искам да си го купя. Добре е да чуя мнение на човек който наистина го ползва а не го е разцъквал само за 5 мин. в магазина. :)

Пич, по-горе мненията и тези в темата, която съм дал линк казват всичко.

Не знам какво очакваш да чуеш, но по-скоро прочети, изгледай няколко ревюта в тубата и ако някой конкретен въпрос ти се оформи питай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кратко пича ми написа следното:

> Lumia 1520 - зарежда една и съща игра в пъти по бързо от Galaxy 4

> Lumia 1520 с 32GB вградена памет + карта памет 32/64GB, върви наравно с Galaxy 4 с 32GB вградена памет

> Lumia 1520 е с най-добрата навигация и е безплатна

> GAMELOFT на скоро пуснаха повечето си игри безплатно за WinPhone

> Очаква се нов ъпдейт на WinPhone около Юни месец ... с който почти всички приложения които ги има при Symbian и Android ще бъдат интегрирани вече и при WinPhone8

>> Като единствен евентуален минус може да бъде казано, че РАЗМЕРЪТ и е по-голям от обикновените телефони които  сме свикнали да ползваме 

В заключение мога да кажа, че след около седмица като остана свободен, ще намеря Lumia 1520 по магазините да я хвана в ръка и да видя дали размерът и ще ми допадне и ако ми допадне, към 15-то число на следващият месец може да я купя вече  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В заключение мога да кажа, че след около седмица като остана свободен, ще намеря Lumia 1520 по магазините да я хвана в ръка и да видя дали размерът и ще ми допадне и ако ми допадне, към 15-то число на следващият месец може да я купя вече  :)

Не знам откъде си, но в Техномаркет и Технополис го има апарата и спокойно ги ръчкаш ония бухали да ти го изкарат и да се оставят да си поиграеш с него 15-ина минути.

Относно купуването - не прави грешка от там да го взимаш.

Като дойде времето кажи и ще ти дам съвет за хора, от които съм взел не един и два апарата и няма да те подведат.

Ако искаш де...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Братко, ако си качил 8.1 би ли споделил имаме ли вече клавиатура БДС?

И освен това сподели мнение за приложенията като цяло и за подобренията също.

пп. Извинявам се на автора на темата за въпроса, за който използвам темата му.

Ако смяташ, че не е тук мястото на питането ми, пиши ми и ще го изтрия моментално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Братко, ако си качил 8.1 би ли споделил имаме ли вече клавиатура БДС?

И освен това сподели мнение за приложенията като цяло и за подобренията също.

пп. Извинявам се на автора на темата за въпроса, за който използвам темата му.

Ако смяташ, че не е тук мястото на питането ми, пиши ми и ще го изтрия моментално.

Качих го почти веднага,но и също така почти веднага го махнах.Махнах го по една единствена причина -батерията.Пада с около 30-50 процента по  бързо и макар 1520 да има достатъчно резерви това никак не ми хареса.Тъй като го отдадох на все още неоптимизираната работа на всички приложения за 8.1 ,даунгрейднах и реших да чакам официалния.А иначе има наистина много подобрения и визуални ефекти също.Освен батерията най-много оплаквания се чуват за стоковото видео че затваря файловете след сек,че алармата понякога не работи ако телефона е на зарядно,някой друг бъг,общо взето не толкова съществени неща.С този ъпдейт правят доста голяма крачка напред и то в правилната посока и като се има предвид че е превю определено е доста стабилна

П.С.Не си спомням честно казано за БДС,мисля че нямаше но тъй като пиша на фонетика може и да не съм обърнал внимание.

И тъй като съм пропуснал развитието на темата една поправка на Димо Върбанов

"..........Lumia 520  върви наравно с Galaxy 4 ......"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за изчерпателните мнения!

Благодарение на тях (и на още няколко човека около мен) решението е факт - грабнах си 1520 и оставих Ноут 3 да му се радват тези, които са фенове на марката Самсунг.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението е на лице ^_^

Възможностите на огромната Lumia 1520, събрани в компактният размер на Lumia 920 - и наречени с новото име: NOKIA LUMIA 930 излязоха вчера официално на пазара!
Днес вече мога да се похваля, като притежател на 45-тата Lumia 930 внесена в България и закупена премиерно от магазин Технополис!Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението е на лице ^_^

Възможностите на огромната Lumia 1520, събрани в компактният размер на Lumia 920 - и наречени с новото име: NOKIA LUMIA 930 излязоха вчера официално на пазара!

Днес вече мога да се похваля, като притежател на 45-тата Lumia 930 внесена в България и закупена премиерно от магазин Технополис!Публикувано изображение

Имаше информация, че първите бройки  имат проблем с лилавия цвят....... не в БГ де, но все пак ......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новата Нокиа Лумиа 930 ...........
Хмм, проблем с Лилавият цвят - не констатирам за момента ... обаче календара нещо не ми се връзва!
Няколко забележки и въпроса ...
1. Календар - различна подредба лично за мен, но ще свикна Публикувано изображение

- Неделя - Понеделник - Вторник - Сряда - Четвъртък - Петък - Събота-

... ако може да се направи като обикновените календари, би било по-лесно ... но и така ще се оправим Публикувано изображение

2. Фейсбук - всички съобщения ми ги дава като писани преди 10 hours ... а дефакто ми пишат в момента хората и се обърквам.

... идеи защо е така ?

3. Когато пиша нещо във фейсбук или из онлайн мрежите - възможен език е само English ... нямам фонетика

... някаква идея дали имаме фонетика ? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. сменете региона на българия, ако вече не е такъв. в такъв случай някъде ще има опция за начален ден2. лично на мен повече ми допада facebook beta - в новите версии няма бъгове както в предните. и все пак най-вероятно заради региона (вж. 1.) и часа е по американско(или въобще различно от бг) време3. да, отново справка с 1., нейде из опциите има language - след смяната на региона може да се добави и фонетика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. сменете региона на българия, ако вече не е такъв. в такъв случай някъде ще има опция за начален ден2. лично на мен повече ми допада facebook beta - в новите версии няма бъгове както в предните. и все пак най-вероятно заради региона (вж. 1.) и часа е по американско(или въобще различно от бг) време3. да, отново справка с 1., нейде из опциите има language - след смяната на региона може да се добави и фонетика

1. Изпълнено!2. Оправи се разликата в часовете!

3. Не намирам опция за добавяне на фонетика все още ... някакви идеи на къде да ровя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

settings > keyboardосвен ако не са я изместили за wp8.1 или са поразместили (аз съм с 820)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

settings > keyboardосвен ако не са я изместили за wp8.1 или са поразместили (аз съм с 820)

не са. там си е . Аз съм с Wp8.1 и няма разлика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фонетиката - налична вече ^_^ - Благодаря ви!
По-горе имаше предложение - Beta версия, за използването на Facebook ... когато тръгвам да тегля това или което и да е друго приложение, не ми позволява теглене и получавам това:

Публикувано изображение

Как да изгладя този проблем ?

Опитвам се да вляза през лаптопа в акаунта който съм си създал с телефона в "WindowsPhone" ... обаче не става играта нещо.

послепис: от нокиа х6 - скачам на нокиа Лумиа 930 ... за това си признавам, че съм си чист Индианец :D:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Акаунта трябва да е майкрософтски@[email protected]въобще акаунт (или поща, ако така е по-разбираемо) който е създаден през майкрософтски сайт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове на Нокиа моля помогнете,с 1520 съм и проблемът ми е следния...Екселски файл който получавам в пощата си не ми позволява да го редактирам.Помогнете какво може да се направи,основно това правя.Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За калъф - поръчах от тези момчета ... потвърдих като ми звъннаха вчера и днес вече е при мен, телефона ми се радва на ново калъфче (40лв) и аз съм спокоен :)

http://www.infotel2000.bg/Flap-Essential-%D0%B7%D0%B0-Nokia-Lumia-930

А какво ще ме посъветвате ...

- screen protector - има ли смисъл да слагам ?

- безжично зарядно - смятате ли, че върши работа и от Lumia 920/1520 ще стане ли или да чакам да пуснат специално за Lumia 930 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...