Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ivoSD123

Проблем с USB/Дъно

Препоръчан отговор

Преди два дни както си седях на бирото и компютъра беше включен изведнъж се чу все едно изваждам всичките usb-та. Общо взето не го  отразих и продължих да работя. След това като реших да изключа компютъра нито мишка нито клавиатура работеше даже и светлините им бях изключени. Както и да е изключих компютъра от захранващия кабел. На сутринта включвам компютъра и пак не работят. Пъхнах windows диска за да го repair-на но не стана. Преинсталирах компютъра и пак нищо не стана. Проверих дава се ток към usb-тата. Пъхам флашка светлината светва но не я чете. Отворих компютъра всички свръски са си на мястото. 

Помогнете какво да правя сега мога да работя с компютъра единствено чрез старите ps2 мишка и клавиатура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди два дни както си седях на бирото и компютъра беше включен изведнъж се чу все едно изваждам всичките usb-та. Общо взето не го  отразих и продължих да работя. След това като реших да изключа компютъра нито мишка нито клавиатура работеше даже и светлините им бях изключени. Както и да е изключих компютъра от захранващия кабел. На сутринта включвам компютъра и пак не работят. Пъхнах windows диска за да го repair-на но не стана. Преинсталирах компютъра и пак нищо не стана. Проверих дава се ток към usb-тата. Пъхам флашка светлината светва но не я чете. Отворих компютъра всички свръски са си на мястото. 

Помогнете какво да правя сега мога да работя с компютъра единствено чрез старите ps2 мишка и клавиатура.

Проверете в биоса дали е активна опцията USB Legacy.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В device manager виждат ли се USB като устройства?  Виж да не са забранени в bios. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инсталира ли си драйвърите за дъното след преинсталацията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много вероятно е проблема да е в чипсета или иначе казано в дъното. Това не се ремонтира. Сменява се дъното.

Това каето можете да опитате все пак е ресет на биоса и ако USBтата са разрешени дали работят преди зареждане на ОС.

Може да пробвате и с лайф ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много вероятно е проблема да е в чипсета или иначе казано в дъното. Това не се ремонтира. Сменява се дъното.

Това каето можете да опитате все пак е ресет на биоса и ако USBтата са разрешени дали работят преди зареждане на ОС.

Може да пробвате и с лайф ОС.

Може проблема да е в самия контролер на USB-тата, но това е рано да се твърди. Има доста гадни вирусчета, които имитират подобен хардуерен проблем, та и това да се има предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изключи компютъра от контакта за 1-2 мнути и после пробвай пак ако не стане - нова платка с 4 usb-ta струва около 15 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли е вирус, след като постващия казва, че е преинсталирал Windows. Ако в биос USB са разрешени и проблема продължава, може да е от контролера на дъното, който отговаря за USB, а може да има проблем с някой кондензатор или елемент и да се подава грешно напрежение. Това обаче може да се диагностицира в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя контролер на USB-тата не беше ли в чипсета/южния мост ?

Пробвайте ресет на биоса и изваждане на батерията му.

Значи през черния и червения има 5 волта, лошо. Чипсета най-вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми обясните как точно да проверя дали са разрешени usb-тата в biosa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се че проблема е от чипсета заради него не разчита като се вкара usb.  Беше изгорял и хард диска.... И така ново дъно и нов хард. :x

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъ, след като южният ти мост не работи, не виждам защо и ATA/SATA портовете да работят. Пробвай си харддиска на друг компютър.

А иначе трябва да се разпоява и сменя южния мост, като тая процедура е доста скъпичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече компютъра работи ама със ново дъно и хард диск. Междо другото хард диска от 5 години трака (мисля че разбирате) и са ми казвали че няма да издържи вного така. и рано или късно ще изгори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече компютъра работи ама със ново дъно и хард диск. Междо другото хард диска от 5 години трака (мисля че разбирате) и са ми казвали че няма да издържи вного така. и рано или късно ще изгори.

Някой дискове просто така си работят. Може да направиш диагностика на хард диска с HD Tune например. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че трака при четене не е никакъв проблем, просто главите са му шумни. Повечето мои хардове и те тракат яко ама са на по 10 години и още бачкат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...