Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

vankata83

Избор на нова видеокарта

Препоръчан отговор

Здравейте, реших да си взема ново дискретно видео, защото вграденото HD 2500 ми се струва вече доста немощно.Спрял съм се към момента на http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=563097 та искам да посъбера мнения, или някое друго предложение. Параметрите на конфигурацията са следните: Дъно: Asrock B75 Pro 3, Core i3 3220, захранване Corsair CX 600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бюджета е около 300лв. мисля, че тази карта: msi nvidia geforce gtx 750 ti oc twin frozr gaming ще си пасне добре с процесора - по производителност е равна на R7 265, но е доста по-икономична. В момента е с отстъпка и безплатна доставка.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах я, но нещо съм малко скептичен, относно изработката на MSI и в частност охладителите, имам лоши спомени от лаптопи от тяхната марка и не знам как се справят с производството на видео карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста добре се справят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При twin frozr-a заради прекрасните охладители се постига много добър overclock , хората дават 25%+ overclock.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах я, но нещо съм малко скептичен, относно изработката на MSI и в частност охладителите, имам лоши спомени от лаптопи от тяхната марка и не знам как се справят с производството на видео карти.

Като човек ползващ техни карти (среден клас) от години, смея да твърдя че ДОСТА добре се справят, особено TwinFrozr охладителят (с какъвто е и моята). Нищо общо с боклуците им лаптопи.... И TwinFrozr е доста тих охладител между другото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази карта  gtx 660 за малко под, или малко над 300лв (някоя от двете Палит-ки). Ако бюджета е различен, за малко нагоре се намира r9 270X OC (впрочем в н*кем е само 4-5лв. по-скъпа) на Сапфир. Компромисен вариант е r9 270(без "Х") за 8-15лв надолу в цената, в зависимост от магазина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бюджета е около 300лв. мисля, че тази карта: msi nvidia geforce gtx 750 ti oc twin frozr gaming ще си пасне добре с процесора - по производителност е равна на R7 265, но е доста по-икономична. В момента е с отстъпка и безплатна доставка.

Поздрави!

Палитката е по-добра и я има за 267 лева в Sky. Клокната е почти максимално, но има още малко аванс за клок:

Ревю на Palit GTX750Ti StormX Dual 2GB

Ревю  на MSI GTX750 Ti Gaming 2 GB

Публикувано изображение

Достойнството на MSI  е в ниския шум, както се споменава в ревюто. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според вас i3 3220 дали ще спъва много видеото, или... Иначе от предложенията доста ми допада GTX 660, както и 270Х.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според вас i3 3220 дали ще спъва много видеото, или... Иначе от предложенията доста ми допада GTX 660, както и 270Х.  

Да, ще го спъва при процесорнозависимите игри. Бях с тоя процесор и сегашната си видеокарта, която дори след клок е 50% по-бавна от GTX750Ti,  които се предлагат. Има спъване при Crysis и някои други игри. Тия дни мисля и аз да взема една GTX750Ti  за проба, та ако изчакаш, ще ти дам по-точни резултати. Надявам се след празниците всичко да е ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът е съвременен и е достатъчен за такива карти. Вече за по-бързи модели от горната част на средният клас, или за високият клас видеокарти, вече ще ботълнеква прилично. При някои игри ще е проблем не конфигурацията като цяло а само процесора, но това без допълнителна инвестиция в процесор с повече ядра няма как да се избегне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът е съвременен и е достатъчен за такива карти. Вече за по-бързи модели от горната част на средният клас, или за викокият клас видеокарти, вече ще ботълнеква прилично. При някои игри ще е проблем не конфигурацията като цяло а само процесора, но това без допълнителна инвестиция в процесор с повече ядра няма как да се избегне.

Нима?

Ами давай всички да караме с процесори за 150-190 лева, защо ни е i5? Подценяваш GTX750Ti  ми се струва. Среден клас, мреден клас. Ти пускал ли си поне една игра с тоя процесор или ей така, да има какво да пишем и да се заяждаме, че нямаме работа по празниците?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нима?

А, моля ти се, недей превръщаш и тая тема в поле за изява, за което други секции на форума са по-подходящи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, моля ти се, недей превръщаш и тая тема в поле за изява, за което други секции на форума са по-подходящи.

Аз му дадох тестове. Казах му, че вземам тая карта след 2-3 дена и ако изчака, ще му дам по-подробна информация. Ти какво правиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, общо взето процесора ще се справя, няма да наливам кой знае колко във видео, въпроса е да се справя по-акуратно със съвременните приложения и тук таме някоя игра, при която да ми осигурява сравнително добър фрейм рейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, общо взето процесора ще се справя, няма да наливам кой знае колко във видео, въпроса е да се справя по-акуратно със съвременните приложения и тук таме някоя игра, при която да ми осигурява сравнително добър фрейм рейт.

Виж, като взема картата, ще пусна процесора си с две ядра + HT. Ще ти тествам която игра кажеш. Сега само празни приказки се пишат - ще спъвало, нямало да спъвало. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж, като взема картата, ще пусна процесора си с две ядра + HT. Ще ти тествам която игра кажеш. Сега само празни приказки се пишат - ще спъвало, нямало да спъвало. 

Интересувам се най-вече от Crysis и Battlefield. Мерак ми е да ги поразцъкам, а с вграденото видео няма как да стане... 

Искам да благодаря на всички, които се включиха в темата. И нека не я превръщаме в спор, просто търся карта value for money, която да работи добре с процесора, който имам, че не ми се наливат в нов процесор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересувам се най-вече от Crysis и Battlefield. Мерак ми е да ги поразцъкам, а с вграденото видео няма как да стане... 

Искам да благодаря на всички, които се включиха в темата. И нека не я превръщаме в спор, просто търся карта value for money, която да работи добре с процесора, който имам, че не ми се наливат в нов процесор. 

Специално при Crysis 3  ще имаш проблеми. Мога и сега да ти дам точните сравнения с i3-3220 и още няколко процесора - Пентиум, i5, Xeon  с 8 нишки. i3  не стига при определени нива - там, където има трева и са на открито. Процесорът оказва важна роля. При закритите нива няма проблем или при тия с красиви гледки, без тревички, като да кажем разрушения Ню Йорк погледнат отвисоко или пък язовирната стена, където е важна видеокартата. При BF4  едва ли ще имаш проблеми. Аз бях няколко месеца с i3  и се разочаровах донякъде. Просто бе недостатъчен за клокната видеокарта като моята, а при някои игри като Crysis 3  направо си е провал. Има и други игри, ама да не ги изреждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално при Crysis 3  ще имаш проблеми. Мога и сега да ти дам точните сравнения с i3-3220 и още няколко процесора - Пентиум, i5, Xeon  с 8 нишки. i3  не стига при определени нива - там, където има трева и са на открито. Процесорът оказва важна роля. При закритите нива няма проблем или при тия с красиви гледки, без тревички, като да кажем разрушения Ню Йорк погледнат отвисоко или пък язовирната стена, където е важна видеокартата. При BF4  едва ли ще имаш проблеми. Аз бях няколко месеца с i3  и се разочаровах донякъде. Просто бе недостатъчен за клокната видеокарта като моята, а при някои игри като Crysis 3  направо си е провал. Има и други игри, ама да не ги изреждам.

Значи си трябват 4 ядра в днешно време... Аз като сглобявах конфигурацията си мислех, че едно сравнително добро видео ще компенсира, но явно си оказва влияние процесора. Малко се подлъгах на работата ми, защото имаме един такъв i3, който го тормозим как ли не и винаги се справяше добре без забавяне, а в същото време имаме и един core i5 760, който издиша доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблеми. Той Кико мъчи вехтата си 460-ка със 768МБ с максимално ниво на филтрации на висока резолюция и му се струва, че процесора спъва картата, а всъщност видеокартата му е доста слаба по съвременните критерии. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще посъбера още малко информация и след празниците мисля да поръчвам някой читав модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблеми. Той Кико мъчи вехтата си 460-ка със 768МБ с максимално ниво на филтрации на висока резолюция и му се струва, че процесора спъва картата, а всъщност видеокартата му е доста слаба по съвременните критерии. ;)

Едно са кадрите, друго е процесора да спъва картата. Правиш ли разлика изобщо? Картата може да дава доста кадри, но въпреки всичко процесора да я спъва. Това може да се изразява в по-малко средни кадри или в лошия случай, доста ниски минимални кадри или дроп в кадрите. На практика това би попречило да се ползва добре вертикална синхронизация. Ето малко изследвания за това, как влияят процесорите от различни поколения.

А това дето написа за високата резолюция и максималните филтрации говори за това, колко си разбрал за какво говоря. Точно при висока резолюция и максимални филтрации спъването намалява и дори изчезва. Но аз говоря за игрови резолюции с поне 50-60 fps,  където процесора е на границите на възможностите си. Или викаш, дай да вземаме една GTX780 от теста горе с един C2Duo  и нещата са решени. Ша вади картина, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или викаш, дай да вземаме една GTX780 от теста горе с един C2Duo  и нещата са решени...

Винаги си бил максималист. Прекалено се палиш. Не бих отказал ако се оборудваш с въпросната карта да видя няколко твои теста във въпросната конфигурация :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги си бил максималист. Прекалено се палиш. Не бих отказал ако се оборудваш с въпросната карта да видя няколко твои теста във въпросната конфигурация :)

Не е въпроса до максимума, а до възможности на подобна конфигурация. Crysis 3  не можах да играя нормално с i3-3220, макар да го бях пуснал на 3.52 GHz. просто сече, дори и да намаля много детайлите. Вече с i5  няма никакви проблеми, каквато е и причината да твърдя, че i3  е слаб за Crysis 3. нали за тая игра се говори тук, та затова и за нея пиша. Ако бе за друга, щях да пиша други неща, точно отговарящи на играта.  Сега мога да ти кажа, при коя игра i3  е достатъчен - MetroLL, DIRTIII, GRID2, BF3... Има доста съвременни игри, които се нуждаят от добро видео и процесора не ги бърка толкова. В крайна сметка когато човек дава 300 лева за карта, очаква тая карта да работи като карта за 300 лева в неговата конфигурация, а не като за 150, че и по-зле в някои случаи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди доста време стигнахме до съгласие,че i3 Ivy Bridge и 7850 е добре.По-бърза карта ще я спъва.Логично i3 Haswell да си пасне с GTX660,която е доста по-напред от GTX750Ti.Последната е резана карта,изкуствено мисля удължена от някои производители.Ето го оригинала:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...