Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Todor Tsekov

OS X 10.9 на 8 ядрен поръчков Dell PowerEdge CS23-SH

Препоръчан отговор

Знам че не е за тук но моля помогнете да сложа на тази прекрасна машина ОС Х 10.9ХАРАКТЕРИСТИКИ :2x Intel Xeon L54104GB DDR2 FB DIMMIntel Serverboard 5400SFATI Radeon HD 5450Hitachi DeskStar 200GB SATA Моля ви помогнете а не игнорирайте

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е преместена в правилния раздел. 

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата не е за  "други"  а е за макинтош раздела.

Todor извади  инфо за  чипсета,лан картата  и  след празниците ще видим какво може да се направи с  тоя сървър  за един ретайл инстал . Може да стане бързо а може и да се получат  проблеми . Важното е да не се отказваш и да имаш време за тестове и проби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата не е за  "други"  а е за макинтош раздела.

Todor извади  инфо за  чипсета,лан картата  и  след празниците ще видим какво може да се направи с  тоя сървър  за един ретайл инстал . Може да стане бързо а може и да се получат  проблеми . Важното е да не се отказваш и да имаш време за тестове и проби.

Моя грешка колега . Темата ще се премести в правилния раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се поразровя и ще напиша данните. Един ми каза че не може а аз буутнах от флашка инсталацията но по средата 3то ядро на втория процесор причини kernel Panic ...иначе става дума за тази машина купена наскоро от тукhttp://rmania.net/server-dell--poweredge-cs23-sh-1u-2x-quad-core-xeon-l5410-1473.htmlето най важнотоПроцесор: 2x Intel XEON Quad-Core (2x Core 2 Quad аналог)Х-ки на процесор: L5410, 2.33GHz, 4-Core, FSB:1333MHz, 64-bit, 12MBВидеокарта: ATI ES1000, 32MB Local MemoryЧипсет: Intel 5400, Quad-Channel MemoryRAM памет: 4096MB (4GB), DDR2, ECC, FB-DIMMТвърд диск: 250GB SATA2Макс. брой HDD: (3) x 3.5" SAS/SATA (Hot-Swap)Мрежа: Dual (2) Intel 82563EB Gigabit Ethernet PHYРазширителните слотове: 1x PCI-E x16Захранване (PSU): 600 Watt, DeltaФормат на корпуса: Rack Server (1U)Клас: Сървъри след фаталната паника спря да ми разпознава клавиатурата при старт. Светва по време на POST и като ми поиска парола за да избера буут устройство клавиатурата замира и нищо от нея не работи. Тя е на вградения PS/2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тошко много е важно всичката периферия да ти е на USB също така дисковете и записвачката ако има  да са  SATA .  При инсталацията не избирай никакви моднати кернели  а ползвай стандартното vаnila .Горе си написал че ползваш външно  видео на АТИ и за него  ще трябват  настройки да се правят защото май 10.9  не го разпознава. Изобщо не е елементарна работа да  пуснеш хаки което да е стабилно на тоя  сървър.  Ако ще го правиш само от любопитство  изобщо не се захващай а си сожи един линукс ,че е по -лесно. Лан картите с гаранция са Интелски и  може интернет да не видиш изобщо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всички дискове са на SATAперигерията я сменям на USBВидеото ще го оправя от kext-оветеИнтересува ме дали процесора ще ми ърши работа за последния Xcode SDK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ще ти върши работа  за всичко което се сетиш . За проограмирането  няма да имаш проблем .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

причината да слагам мак е да еидя щом върти 8.1 х64 без проблеми и забиеания, дали и на маверикса ще се държи доколкото е възможно стабилно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето за чипсета :

North Bridge Properties North Bridge Intel Seaburg 5400BIntel Platform StoakleySupported FSB Speeds FSB1066, FSB1333, FSB1600Supported Memory Types DDR2-533, DDR2-667, DDR2-800 SDRAMMaximum Memory Amount 128 GBRevision / Stepping 20 / C0Package Type 1520 Pin FC-BGAPackage Size 42.5 mm x 42.5 mmProcess Technology 90 nmCore Voltage 1.25 VTDP 38 W Memory Controller Type Quad Channel  (256-bit)Active Mode Quad Channel  (256-bit) Memory Timings CAS Latency (CL) 5TRAS To CAS Delay (tRCD) 5TRAS Precharge (tRP) 5TRAS Active Time (tRAS) 15TRow Cycle Time (tRC) 20TRow Refresh Cycle Time (tRFC) 35TRAS To RAS Delay (tRRD) 3TWrite Recovery Time (tWR) 5TRead To Read Delay (tRTR) 3TRead To Write Delay (tRTW) 5TWrite To Read Delay (tWTR) 3T, Same Rank: 9T, Different Rank: 2TWrite To Write Delay (tWTW) 2TRead To Precharge Delay (tRTP) 3TWrite To Precharge Delay (tWTP) 11TFour Activate Window Delay (tFAW) 13TWrite CAS Latency (tWCL) 4TAdditive Latency (tAL) 4TCKE Min. Pulse Width (tCKE) 3TRefresh Period (tREF) 1300TBurst Length (BL) 4 Error Correction ECC Supported, EnabledChipKill ECC Supported, EnabledRAID Supported, DisabledECC Scrubbing Supported, Enabled Memory Slots DRAM Slot #1 1 GB  (DDR2-667 Fully Buffered ECC DDR2 SDRAM)DRAM Slot #2 1 GB  (DDR2-667 Fully Buffered ECC DDR2 SDRAM)DRAM Slot #3 1 GB  (DDR2-667 Fully Buffered ECC DDR2 SDRAM)DRAM Slot #4 1 GB  (DDR2-667 Fully Buffered ECC DDR2 SDRAM) PCI Express Controller PCI-E 2.0 x16 port #8 In Use @ x16  (ATI Cedar/Park/Robson - High Definition Audio Controller, Gigabyte Radeon HD 5450 Video Adapter)PCI-E 2.0 x4 port #12 In Use @ x4  (Intel 6311ESB/6321ESB - PCI Express to PCI-X Bridge, Intel 6311ESB/6321ESB - PCI Express Upstream Port --> Intel 6311ESB/6321ESB - PCI Express Downstream Port E1, Intel 6311ESB/6321ESB - PCI Express Downstream Port E2) Chipset Manufacturer Company Name Intel Corporation**********************************************************////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////****************************************************************

И за процесора :

CPU Properties CPU Type 2x QuadCore Intel Xeon L5410, 2333 MHz (7 x 333)CPU Alias HarpertownCPU Stepping C0Instruction Set x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1Original Clock [ TRIAL VERSION ]Min / Max CPU Multiplier 6x / 7xEngineering Sample NoL1 Code Cache 32 KB per coreL1 Data Cache [ TRIAL VERSION ]L2 Cache 2x 6 MB  (On-Die, ECC, ASC, Full-Speed) CPU Physical Info Package Type 771 Contact FC-LGAPackage Size 37.5 mm x 37.5 mmTransistors [ TRIAL VERSION ] millionProcess Technology 45 nm, CMOS, Cu, High-K GateDie Size [ TRIAL VERSION ] mm2Core Voltage 1.163 VI/O Voltage 1.163 V CPU Manufacturer Company Name Intel CorporationProduct Information http://ark.intel.com/search.aspx?q=Intel Xeon L5410Driver Update http://www.aida64.com/driver-updates Multi CPU CPU #1 Intel® Xeon® CPU L5410 @ 2.33GHz, 2328 MHzCPU #2 Intel® Xeon® CPU L5410 @ 2.33GHz, 2328 MHzCPU #3 Intel® Xeon® CPU L5410 @ 2.33GHz, 2328 MHzCPU #4 Intel® Xeon® CPU L5410 @ 2.33GHz, 2328 MHzCPU #5 Intel® Xeon® CPU L5410 @ 2.33GHz, 2328 MHzCPU #6 Intel® Xeon® CPU L5410 @ 2.33GHz, 2328 MHzCPU #7 Intel® Xeon® CPU L5410 @ 2.33GHz, 2328 MHzCPU #8 Intel® Xeon® CPU L5410 @ 2.33GHz, 2328 MHz CPU Utilization CPU #1 / Core #1 1 %CPU #1 / Core #2 1 %CPU #1 / Core #3 0 %CPU #1 / Core #4 0 %CPU #2 / Core #1 0 %CPU #2 / Core #2 0 %CPU #2 / Core #3 0 %CPU #2 / Core #4 0 % 

Също така АЛКАТРАЗ ме пита и за мрежовата карта

Ето :

Network Adapter Properties Network Adapter Intel® PRO/1000 EB Network Connection with I/O AccelerationInterface Type Gigabit EthernetHardware Address 00-15-17-8C-68-95Connection Name Ethernet 2Connection Speed 100 MbpsMTU 1500 bytesDHCP Lease Obtained 20.4.2014 г. 16:42:20DHCP Lease Expires 21.4.2014 г. 16:42:20Bytes Received 85082777 (81.1 MB) - 10.1 KB/sBytes Sent 373661829 (356.4 MB) - 224.3 KB/s

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой да помогне евентуално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не си се сетил сам,че на тоя сървър  няма как да сложиш  Хакинтош  заради видео картата и лан картите на първо четене.  Като искаш грамотно хаки се  ориентирай към  CustoMac: Buyer's Guide April 2014

Тука са ти дадени максимално съвместими чарколяци  с които ще може да имаш  един 85-90%  мак съвместим компютър на който да може да се  работи  нормално и бързо. Не  знам кой ти е казал ,че на тоя сървър дето си го взел може да се сложи  която и да е версия на mac os x !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де ако само идеото е проблемА имам и една nvidia quaddro 295 имам kext-ове за лан картитеМоже. Dell Precision T5400 е едно към едно със сървъра и са ми подкарвали хакинтош. единствената разлика между двата компютъра е формата и че аз поддържам HotSwap а Precision-a -Не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как смяташ да я монтираш тази  видео карта баш на тоя сървър ? Ти май не си много на ясно с цялата  работа ми се струва. Тоше събери си една машинка за 300 лева  като мойта от подписа или  по нова  и не се занимавай с глупости да  слагаш  на Дел сървър  хакинтоши. За да пишеш  код не ти трябва мега якия  компютър  а трябва просто да работи стабилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

многонлесно. Нископрофилната и версия се побира без проблем то не ми е само за коденето. Ттябва да работя и с vmWare Fusion. затова ми трябва мак и хубав компютър. А и предпочитам нещо наистина стабилно за 450 лева а не да давам 700-1300 за нов сбирщайн който след година го ползвам за фурна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

многонлесно. Нископрофилната и версия се побира без проблемто не ми е само за коденето. Ттябва да работя и с vmWare Fusion. затова ми трябва мак и хубав компютър. А и предпочитам нещо наистина стабилно за 450 лева а не да давам 700-1300 за нов сбирщайн който след година го ползвам за фурна

И какво не ви достига във VMware Player? Освен това има и VMware Workstation

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...