Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

Пред закупуване съм на телевизор SAMSUNG UE-46F6510, колони 5.1 JAMO S-628 HCS. Усилвател не съм избрал, защо искам да попитам какво трябва да гледам и търся.

Искам си вържа колоните с усилвателя към компютъра и когато реша да си пусна филм от PC да го прехвърля към телевизора - както картина, така и звук без да се налага да закачам и разкачам кабели. Или пък просто колоните да ги прехвърля към телевизора без да се налага пак да разкачам кабели. Има ли такава възможност или трябва винаги да разкачам един кабел и да го закачам на друго място. Сега ще ви постна PC конфигурацията и също така най-вероятно ще ми трябва нова и хубава звукова карта за тези колони - бихте ли ме насочили и за хубава карта(надали тази на дъното ще свърши работа), като за цена за звукова карта давам до към 250лв. имам пътуване до САЩ и най-вероятно от там ще си купя звукова карта.

PC

MB: Asrock Z77 Pro-4M

CPU: I5-2500k

RAM: 8GB

Video: Sapphire HD 7770

Предполагам ще си използвам DVI порта от видео картата за монитора, а в HDMI порта ще включа телевизора и така ще изкарам картина и звук, но тогава къде ще бъдат включени колоните? В усилвателя и от там към звуковата карта на компютъра ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колоните са си винаги в усилвателя включени. Не разбрах много като пускаш филм на телевизора от къде искаш да се чува звука? От колоните в телевизора или през онези скъпите 5+1 за 1000 лева включени в усилвателя?

Може да включиш усилвателя да взима сигнал от телевизора и да не местиш нищо.

П.С. После българите нямали пари, били бедни и подобни. Телевизор за 2000лв., колони за 1000лв., компютър за 1500+ лв. Вероятно и усилвател за 1200+лв. Някой хора няма какво да ядат, други се чудят какъв телевизор да купят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм от най големите разбирачи на тази тема, но ще се опитам да го обясня протичко.

Обикновено ресйвърите усилвателите имат повече от един вход за да се включат към тях повече от един източник ( телевизор, компютър, конзола, и т.н.).

Има много варианти на свързване ,ако ползвате ресийвър/усилвател.

Но ще трябва да уточните какъв ресийвър ще вземате и след което се избират тонколоните, се съобразяват тонколоните по него.

Щом ще ползвате компютъра ,като един от източниците ( а другият може и да е телевизора), има много варианти

Например:

1.Kомпютър HDMI> Ресийвър HDMI>Телевизор. (общо два кабела HDMI 1.4 със съответната дължина).

При този вариант ресийвъра трябва да може да декодира звука, иначе  ако е някой стар или не поддържащ новите стандарти, звук няма да има.

2. HDMI компютър> телевизор ( за картина/видео). За звука: аналоговият изход на звуковата карта на компютъра към ресийвъра с съответния кабел.(RCA към 3.5 mm)

ще настроите звука да се предава през изхода на звуковата карта към ресийвъра/усилвателя, а картината през HDMI към телевизора.

3. HDMI компютър> телевизор ( за картина/видео). За звука; оптичен кабел от звуковата карта към ресийвъра (ако ресийвъра има такъв вход).

Относно избора за нова звукова карта, мисля, че няма да е необходима на първо време, тъй като имате прилично добро дъно със сносна  вградена звукова карта.

заделете тези пари за ресийвър/усилвател по-добре.

Уточнете дали сте направили тези покупки и ако не кои ще направите след това. Както какво ще се гледа слуша на въпросните устройства, за да могат колегите да Ви предложат подходящи предложения.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново и благодаря за бързите работи.

Компютъра, който съм го посочил си го имам. Ще купувам ТВ-то и колоните. Усилвател все още не съм харесал - най-вероятно ще се консултирам с някой "специалист" от техномаркет, като вържем колоните и да проверим дали всичко ще бъде наред.

Значи накратко ако правилно съм разбрал ще свържа и компютъра и телевизора към ресиивъра(посредством HDMI кабели) и по този начин с едно копче на дистанционното ще мога да избирам дали, когато пусна филм/музика от компютъра колоните да свирят или ако включа телевизия/филм от самия телевизор. И по този начин покупката от нова звукова карта се обесмисля.

На тези устройства ще се гледат филми, ще се играят игрички - нормални неща.

Повдигнах тази тема, защото няма да ми е приятно както си гледам филм на малкия монитор и реша да прехвърля звука и картината на телевизора да се налага да разкачам кабели и да закачам на ново.

@ice_lion__01

Искам звука да излиза само и единствено от колоните(да, онези скъпите от 1000лв.). Ако съм примерно на компютъра със сегашния ми монитор и си пусна музика/филм да имам звук от тях. Ако реша да използвам телевизора и да пусна новини, музикален канал или ДВД филм да бъде от колоните.

Относно българите, че се оплакват, че нямат пари и били бедни и т.н. - това е доста обширна тема за водене тук във форума. Не знам какъв проблем има човек да задели малко повече и да си купи сносна и хубава техника. Все пак телевизорите и колоните(поне аз) не ги сменям през 2-6 месеца. Предпочитам да вложа повече пари, но да си заслужава, а не след време да съжалявам защото съм спестил и изциганил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следния казус.
Искам да си купя усилвател към който да си навържа компютрите и телевизора, но да ползвам колонки които са предвидени за компютър. Колонките са Creative Inspire P7800. Въпросът ми е може ли това да стане? принципно буфера си има собствен усилвател. И ако съпротивлението на усилвателя е различно от това на колонките за какво да внимавам? 

Редактирано от centinel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...