Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Otogai

Проблем при стартирането на лаптопа ми

Препоръчан отговор

Проблема е следния.Като стартирам лаптопа ми,нали първото което излиза на екрана е марката на лаптопа,и до там.В долния ляв ъгъл на екрана пише "Press The ESC key for Startup Menu",като го натисна пак си остава същото,никаква разлика,стой си марката на лаптопа.Всякакви предположениа са добре дошли,знам че ще е най-добре да го занеса на сервиз,но никой няма да работи в близките 2-ва дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай при стартиране да натискаш бутона F8. От показалото се меню избери "Load last known good configuration".

Друг,по-лесен вариант.При стартиране помпи бутона Esc. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато прави така лаптопа, обикновено нещо го забива, най често умрял твърд диск или изкъртено usb. аз залагам на диск - миналата седмица имах такъв - диска умрял и забива сата контролера... и на лаптопа мига само едно _ и нищо друго... вадя диска и като го включих написа, че няма диск... закачам диска на настолен комп - там биоса по кадърен - умря на детектването на диска, но успя преди това да изкара таблицата на bios...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може също системата да се е скапала и да иска преинсталация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш да влезеш в BIOS ,пробвай с Live CD ако не зареди проблема е сериозен,ако зареди или HDD за смяна или OS  за преинсталация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай при стартиране да натискаш бутона F8. От показалото се меню избери "Load last known good configuration".

Друг,по-лесен вариант.При стартиране помпи бутона Esc. 

Уважаеми за да бъде изпълнено това е необходимо да има опит за зареждане на ОС, а в случая както Професора е казал блокирането идва най вероятно от умрял диск и не дава достъп дори до избор на бутващо устройство, камоли зареждане на ОС.

Лайф Ос също няма да стане защото се зависва на момента с инициализирането на устройствата. 

Вариант да се установи дали е диска е да се отстрани и да се бутне от лайф ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но нищо не пречи да опита.Пък и диска може да не си е заминал.А може и да се оправят нещата,ако просто се размърда диска.Само че,май няма да разберем какво всъщност е станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...