Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

barswolf

Проблеми с нов лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте,
взех си лаптоп от интернет, който нямаше операционна система и аз му сложих 7-ца.След като му сложа драйверите лаптопа
започва да се рестартира на всеки 10-20 мин. и да дава син екран с грешки.Оправя едната излезне друга и така послтоянно.
Въпроса ми е, след като съм му сложил операционна система ще ми направят ли проблем със връщането или с гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,
взех си лаптоп от интернет, който нямаше операционна система и аз му сложих 7-ца.След като му сложа драйверите лаптопа
започва да се рестартира на всеки 10-20 мин. и да дава син екран с грешки.Оправя едната излезне друга и така послтоянно.
Въпроса ми е, след като съм му сложил операционна система ще ми направят ли проблем със връщането или с гаранцията.

Зависи - ако последната е нелицензирана версия може да се тълкува като вина на потребителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи - ако последната е нелицензирана версия може да се тълкува като вина на потребителя.

Точно това исках да разбера.Версията е нелицензирана. ( има фалшив пач )

Какво ще ме посъветвате ? Да махна ли ос ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това исках да разбера.Версията е нелицензирана. ( има фалшив пач )

Какво ще ме посъветвате ? Да махна ли ос ?

Ами вие си знаете. Така или иначе инсталирайки нелицензирана версия, вие "прикрито" се съгласявате че никой не носи отговорност от вашите действия - било то хардуерна или софтуерна повреда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни ос-ма и тогава опитай да го върнеш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи пак уиндоус 7,без да го регистрираш.Нали дават един месец пробен период на системата!Плюс това си го купил без ОС.Нали трябва все пак,да инсталираш такава,за да го пробваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи първо читаво копие на Windows. Търси MSDN-TechNet версия и го активирай с Windows Loader by Daz. След това, ако има проблеми го носи по сервизи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи първо читаво копие на Windows. Търси MSDN-TechNet версия и го активирай с Windows Loader by Daz. След това, ако има проблеми го носи по сервизи.

Тоест го насърчаваш към нелегална версия отново ?

Аз пък бих посъветвал автора да си сложи един Linux, и ако има проблеми след това вече ще го мислим. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест го насърчаваш към нелегална версия отново ?

Аз пък бих посъветвал автора да си сложи един Linux, и ако има проблеми след това вече ще го мислим. 

Аз им казах да го пратят с linux.Имам съмнение, че лаптопа има дефекти.Няма да се правя на майстор ще сложа пиратска  7-ца без да я регистрирам и ще им го върна да го оправят, да ми го заменят или да ми върнат парите.Дано нямам проблеми.Благодаря на всички включели се в дискусията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От опит знам ,че сини екран е проблем в хардуера .Ти инсталира ли правилните драйвери?Ако ще го връщаш си изтегли едно Live CD и фрмат на диска ,за да нямаш кахъри

Сега остава да кажеш какъв е лаптопа,какви са температурите на процесора ,чипсета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... ще им го върна да го оправят, да ми го заменят или да ми върнат парите.

Първото нещо, което ще направят те, като им го върнеш, е да сложат операционна система. И ако тогава при тях не се появят сини екрани, ще ти кажат, че проблемът е софтуерен, ще ти върнат лаптопа, и ще платиш диагностика, и евентуално транспорт, зависи къде е сервизът/магазинът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само лаптопа да не е някое Sony ,че сервиза им в Германия :help wanted4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неразбрахме какъв е компа, характеристики, идва ли си с диск с драйвъри, къв е уина х32 или х64......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тоест го насърчаваш към нелегална версия отново ? Аз пък бих посъветвал автора да си сложи един Linux, и ако има проблеми след това вече ще го мислим.

Точно така. Нелегална версия. Автора няма нужда от Linux. OS не е обвързана с гаранционното обслужване и няма почти никакъв начин OS да предизвика хардуерна повреда. Вина на потребителя, че си е сложил OS - глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така. Нелегална версия. Автора няма нужда от Linux. OS не е обвързана с гаранционното обслужване и няма почти никакъв начин OS да предизвика хардуерна повреда. Вина на потребителя, че си е сложил OS - глупости!

Кажи го на Дел след като ти откажат гаранционно обслужване защото си си инсталирал VLC Player :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Кажи го на Дел след като ти откажат гаранционно обслужване защото си си инсталирал VLC Player :)

Не знам за какво точно говориш, но по логиката ти не можеш да инсталираш нищо, за да не ти отпадне гаранцията, дори и OS, понеже можели да ти откажат гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за какво точно говориш, но по логиката ти не можеш да инсталираш нищо, за да не ти отпадне гаранцията, дори и OS, понеже можели да ти откажат гаранцията.

Аз ти давам чисто практически пример. Изводите си ги вади сам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз ти давам чисто практически пример. Изводите си ги вади сам

А аз казвам - не знам къде го видя това, но е абсурден и няма никакво обоснование. Ако някой реши да не обслужи гаранцията за инсталирането на софтуер, при това безплатен - това си е отнемане на свободата на потребителя. Всеки има право да инсталира каквото иска на компютъра си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз казвам - не знам къде го видя това, но е абсурден и няма никакво обоснование. Ако някой реши да не обслужи гаранцията за инсталирането на софтуер, при това безплатен - това си е отнемане на свободата на потребителя. Всеки има право да инсталира каквото иска на компютъра си.

Хубаво, съди Дел, те го правят в конкретния случай. Аналогично ако инсталираш нещо друго на HMC (което си е един компютър с линукс) губиш съпорта на ИБМ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми гаранциите на Дел отпадат при инсталация на VLC, защото VLC можел да увеличава звука над 100% и да претоварва колонките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми гаранциите на Дел отпадат при инсталация на VLC, защото VLC можел да увеличава звука над 100% и да претоварва колонките.

Да, това е обяснението на Дел. Само че истината е че VLC просто ползва възможностите на операционната система и не прави нищо, което е извън нея т.е. и други програми могат да усилват звука над 100%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Хубаво, съди Дел, те го правят в конкретния случай. Аналогично ако инсталираш нещо друго на HMC (което си е един компютър с линукс) губиш съпорта на ИБМ

Съдя глупостите. Но ти вадиш нещата от контекст, на домашният лаптоп няма да му анулират гаранцията заради софтуер. По тази логика, наличието на която и да е програма може да е оправдание за анулиране на гаранцията.

Да, това е обяснението на Дел. Само че истината е че VLC просто ползва възможностите на операционната система и не прави нищо, което е извън нея т.е. и други програми могат да усилват звука над 100%

MPC има възможност за усилване на звука над 100%. И какво - форматираш диска на лаптопа преди да го отнесеш за гаранционно обслужване? Или и форматирането е забранено, защото пълни с нули и така претоварва главите на твърдият диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съдя глупостите. Но ти вадиш нещата от контекст, на домашният лаптоп няма да му анулират гаранцията заради софтуер. По тази логика, наличието на която и да е програма може да е оправдание за анулиране на гаранцията.MPC има възможност за усилване на звука над 100%. И какво - форматираш диска на лаптопа преди да го отнесеш за гаранционно обслужване? Или и форматирането е забранено, защото пълни с нули и така претоварва главите на твърдият диск?

Не вадя нещата от контекста, става дума именно за домашни машини. И не спори с мен, аз съм съгласен с мнението ти, просто ти давам примери от бизнес практиката :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не вадя нещата от контекста, става дума именно за домашни машини.

Не съм чул някой в България да се е оплакал, че не са му уважили гаранцията, защото има инсталиран VLC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...