Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

trifon81

Въпрос за гражданска отговорност

Препоръчан отговор

Задължителна ли е при положение,че колата не се използва въобще?Получих едно писмо от Гаранционен фонд,което твърди че било задължително за всички коли,които не са спрени от движение!А аз зная,че ако не караш колата,не си длъжен да правиш застраховка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не е спряна от движение е задължително разбира се!Как ще докажеш, че не я караш?Нали затова се спират от движение, за да не се плащат данъци, такси и т.н.т.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е задължително. брат ми беше на реис  и му изтече, направи си като се върна. но пътния данък си върви... но без гражданска не можеш да минеш технически преглед, който не може да се отлага... тоест като дойде датата за преглед отиваш и правиш гражданската...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е задължително. брат ми беше на реис  и му изтече, направи си като се върна. но пътния данък си върви... но без гражданска не можеш да минеш технически преглед, който не може да се отлага... тоест като дойде датата за преглед отиваш и правиш гражданската...

Тук не пише така !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Техническия преглед може да се отложи, по закон не знам с колко но с помощта на приятел аз минах прегледа с почти 6 месечно закъснение без никаква санкция.

Гражданската е задължителна ако колата е навън, ако я държиш в гараж или двор може да минеш метър.

В началото на зимата от общината бяха разлепили стикери по зарязаните коли по паркинги и дворове дадоха някакъв срок да се вкарат в движение или да се бракуват и като изтече срока ги изчистиха.

Не говоря за изгнили морги а за зарязани коли които са в движение но собствениците по една или друга причина не ги карат и не им плащат данъци и застраховки.

Инспекторите от нашата дирекция залепят предупредителен стикер, с който информират собственика на този автомобил да го приведе в движение или да го предаде за разкомплектоване. След изтичане на 14-дневен срок се предприема контролна проверка. Ако се установи, че за дадения автомобил не са предприети предписаните действия, се издирва от базата данни на КАТ неговия собственик и на адрес се изпраща покана за съставяне на акт с констативен протокол. Ако това не се случи на лицето се връчва акт, като санкцията е в размер на 300 лева.“

http://e-burgas.com/archives/42705

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно просто искат да ни изслмучат всички възможни пари дори и за неща,които не ползваме!Сега дано само не платя и глоба защото малко късно видях писмото си в пощата захвърлено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притежаването на автомобил не е задължително. Имаш ли - плащаш. Те си пращат писма. Ти можеш да отървеш ако ти седи в твой гараж / имот. Доста хора са така - карат сезонно като се стопли времето, плащат за половин година и за останалото не плащат вноските. Та тогава разпращат писма.

Никой няма да те пита, но за твое морално оправдание колата примерно е била на ремонт / повредена. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно просто искат да ни изслмучат всички възможни пари дори и за неща,които не ползваме!Сега дано само не платя и глоба защото малко късно видях писмото си в пощата захвърлено!

Колата си е твоя и ти си решаваш, какво ще правиш с нея.

Щом ти харесва да плащаш данъци и застраховки без да я ползваш - моля, плащай !

Ако не искаш да плащаш - продай я.

Или си я ползвай. Поне да знаеш, за какво плащаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мотора го карам сезонно разбира се и данъка му се плаща за цяла година. Но гражданската е на разсрочено плащане от 4 пъти като първата вноска е най-голяма заради такса към застрахователите или нещо подобно. Плащам само първата, а другите вноски ги пропускам. Следващата година нова гражданска и т.н. Такова писмо съм получавал за втората лека кола на баща ми, но тогава беше изтекла нацяло гражданската и около 2 месеца беше без никаква застраховка. Мисля да процедирам така и с леката кола която не се кара - разсрочено плащане и само първата вноска. Честно казано не знам кога ще секнат и тази "далавера" куките, но както спомена един колега по-горе щом не се кара и не ти се плаща - продаваш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата вноска е +10 лв за гаранционния фонд. Както вече писак, плащат първата половин година - 2 от 4 вноски. Така карат от април/май до октомври/ноември.

Въпросът е да не те набарат на пътя. Има и вероятност както е паркирана пред вас някой да се блъсне в теб и ти да отнесеш акт за без гражданска. Та затова писах - паркирана в гараж или твиой имот. вероятността някой да я блъсне там е значително по-малка. Има ли ПТП, задължително се проверява независимо от вината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...