Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

comir

Проблем с процесора

Препоръчан отговор

Здравейте, на скоро  реших да си сменя процесора  закупих си

Intel Pentium Dual-Core E5200   е,че само  на процесора  пише  че е двуядрен   пробвах с различни програми но никъде не показва че ми е двуядрен на стария процесор ми показваше  

post-313363-0-78890700-1398087886_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По някога се налага да се обнови и биос . Не си казал дъното какво е и виж тук как се вижда .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споко и на мен в този таб не ми показва че съм с двуядрен. Това не е проблем на правилното засичане:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По някога се налага да се обнови и биос . Не си казал дъното какво е и виж тук как се вижда .

gigabyte ga-945gzm-s2L   Днес се опитах  да  

да клокна процесора  но явно съм объркал нещо и компе не искаше да стартира  рестартирах биоса и е се оправино това не е причината 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gigabyte ga-945gzm-s2L   Днес се опитах  да  

да клокна процесора  но явно съм объркал нещо и компе не искаше да стартира  рестартирах биоса и е се оправино това не е причината 

Направи това, което колегата Sliderum те посъветвал. Ако в Device Manager се вижда като двуядрен, значи нямаш никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На сайта им пише че e5200 не се поддържа от това дъно, може заради това да не го разпознава като двуядрен

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2425

[edit] моя е грешката гледал съм за S2, а не за S2L

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На сайта им пише че e5200 не се поддържа от това дъно, може заради това да не го разпознава като двуядрен

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2425

Intel Pentium Dual-Core E5200 2.50GHz 2MB   800 от биос версия F8d и нагоре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не разбрах. Какво трябва да ти покаже, ако процесора ти е двуядрен ?

Отиваш в task manager --> цъкаш таба performance отгоре и гледаш колко графи за натоварване ти се показва. Трябва да ти се покажат две.

Или отиваш в device manager --> processors и трябва да ти ги показва като два процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А  как да направя  оверклок на процесора опитах се но  компютъра  не тръгна наложи се да рестартирам  биоса но  май не е много хубаво да се прави   при  втори неуспешен опит може и с рестарт да не запали 

post-313363-0-18504300-1398147745_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо искаш да правиш!?

Защото така е модно или ...

Прочети първо за охлаждането и овърклока и тогава прави глупости!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, на скоро  реших да си сменя процесора  закупих си

Intel Pentium Dual-Core E5200   е,че само  на процесора  пише  че е двуядрен   пробвах с различни програми но никъде не показва че ми е двуядрен на стария процесор ми показваше  

Е..браво бе че точно тук си го показва двуядрен! 2.5, 2.51 гхз, показва ти клока и на двете ядра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...