Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Малкия стар войник

Проблем с незареждаш се таблет?

Препоръчан отговор

Добър вечер колеги :)

На една колежка на майка ми, са й подарили таблет по-точно на нейния син. Таблета е купен от Швеция, няма марка няма модел на таблета. Проблема е следния, незнам какво е правил сина й, но таблета спрял да се зарежда. Занесли го на сервиз, там им каза ли, че е проблема в буксата за зареждането. Смени ли я, срещу скромната сума от "40 лв." Но таблета продължава да не се зарежда, върна ли се обясни ли в сервиза всичко, от там им каза ли следното.: "Таблета при нас работеше, незнаем какво сте пипали и т.н." Няма гаранция за ремонта няма нищо, нито касова бележка, абе все едно не са давали/плащали. Сега ми го дадоха, успях да включа таблета , но след като се зареди до към 30-40 % , вадя зарядното и таблета се изключва? Включвам пак таблета, пак започва да зарежда от 1% мисля, че таблета е руутнат, но не съм сигурен.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, а с кабел към компютъра зарежда ли се ? 

Относно това дали е рутнат - в менюто с приложения има ли една икона Superuser ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията му е издъхнала...Затова не може да се зарежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, а с кабел към компютъра зарежда ли се ? 

Относно това дали е рутнат - в менюто с приложения има ли една икона Superuser ?

Сега, го зареждам към контакт/а с мойто зарядно за асуса. Като стане към 20-25% ще го изключа и ще го пробвам.Не невиждам подобна икона.?

Батерията му е издъхнала...Затова не може да се зарежда.

Как мога да разбера, модела и колко пари ще е батерията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не невиждам подобна икона.?

Значи не е рутнат. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не е рутнат. :)

Ясно братле, отворих му задния капак, но никаде не виждам да пише модел/марка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мога да разбера, модела и колко пари ще е батерията?

Трябва да отвориш капака отзад и да видиш модела.Цена без да се знае модел,няма как да се каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да отвориш капака отзад и да видиш модела.Цена без да се знае модел,няма как да се каже.

Отворих го, но никаде не виждам марка/модел? Само някакъв код.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е видно че е някакво китайче, и да търсиш инфо няма смисъл. Провери само дали се зарежда от USB-то. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

батериите са универсални... само капацитета е различен... отиваш и питаш в elimex.bg според размерите и броя на жичките на батерията - има с 2 и с 3 жички, батерия от gsm също ще стане, но трябва да да я запоиш за жиците на старата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблемът е в буксата, всяка седмица ремонтирам по 1-2 с тоя проблем...

След като ремонтираш кажи ми,имал ли си с такива проблеми и от къде идват:

1 Батерията не се зарежда до край.

2.Независимо дали е на 50% или на 80% се самоизключва като го натоваря с по тежки приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблемът е в буксата, всяка седмица ремонтирам по 1-2 с тоя проблем...

Буксата е сменена..... Но аз сега не зареждам от оригиналното зарядно, оригиналното зарядно е с подобна букса като на нокиите "тънките" , в момента го зареждам с моито зарядно на мемото. Заредих го до 40 % за 5 мин. работа падна на 2 % явно наистина е от батерията... Ето какво пише когато отворих капака.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като ремонтираш кажи ми,имал ли си с такива проблеми и от къде идват:

1 Батерията не се зарежда до край.

2.Независимо дали е на 50% или на 80% се самоизключва като го натоваря с по тежки приложения.

ако много бързо стига 100% значи капацитета на батерията е паднал, а с това пада и тока, който батерията може да отдава. зависи и с какво зареждаш идвали са ми таблети дето ако ги зареждам от usb като пусна игра и батерията пада, въпреки зареждането, но от зарядно дето е 1,5 ампера си се зарежда дори по време на играта... един път донесоха един дето се рестартираше/гасеше като се натовари - беше се повредил процесора - направо гореше пръсти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е видно че е някакво китайче, и да търсиш инфо няма смисъл. Провери само дали се зарежда от USB-то. :)

Че е китайче, китайче е , но хората нямат пари за нов таблет, за това ме помолиха да им помогна.!

батериите са универсални... само капацитета е различен... отиваш и питаш в elimex.bg според размерите и броя на жичките на батерията - има с 2 и с 3 жички, батерия от gsm също ще стане, но трябва да да я запоиш за жиците на старата...

Много са ми далече елимех.бг , друг вариант? Да поръчаме от нета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че е китайче, китайче е , но хората нямат пари за нов таблет, за това ме помолиха да им помогна.!

Много са ми далече елимех.бг , друг вариант? Да поръчаме от нета?

че то там може и през интернет да се поръча и къде си че са ти далече... пък писах че става и с батерия за gsm... ако таблета ползва 2 жици няма да ползваш средния контакт на батерията - там е вързан диод за мерене на температурата на батерията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

че то там може и през интернет да се поръча...

Това го знам , но , ако батерията не пасне? Сега им писах, дадох им номерата които са написани на снимката и т.н. Сега ще чакам отговор. Иначе как точно се маха батерията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

купуваш си батерия с минимум 2.4 ампера и три жички - третата мисля, че е за идентификация на капацитета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

купуваш си батерия с минимум 2.4 ампера и три жички - третата мисля, че е за идентификация на капацитета

не е... третата е за температурата... капацитета се изчислява според тока за зареждане и времето, за което се достига 4,2 волта... 3,3 волта - 0%, 4,2 волта 100%. на таблета не му трябва да знае капацитета на батерията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, то и аз си мислих, че % estimation се изчисляваше от волтажа на батерията, ама просто се чудех за какво е третата...вече разбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, то и аз си мислих, че % estimation се изчисляваше от волтажа на батерията, ама просто се чудех за какво е третата...вече разбрах.

Дай някакъв пример, точно какво да търся, че в нета ми показва едни които са доста големи , или доста по-малки от тази в момента

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://elimex.bg/product/56700/akumulator-3-7v-850mah-accu-lp603048-cl.html примерно 3 такива в паралел...

Сигурен си, че тази ще стане? Утре ще го разгледам по обстойно таблета, ще кажа колко жички и т.н. има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще стане, стига да има място... ако идеш в елимекс има вариант да ти намерят и батерия, дето я няма на сайта, с поръчка...

http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%90%D0%BA%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F+3.7V%2F1420mAh+LI-POLYMER ето и тука има някакви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще стане, стига да има място... ако идеш в елимекс има вариант да ти намерят и батерия, дето я няма на сайта, с поръчка...

http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%90%D0%BA%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F+3.7V%2F1420mAh+LI-POLYMER ето и тука има някакви

Вижда ми се малко сножно, тези кабели запояват ли се? Тази батерия как се изважда?

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабелите се запояват ако ги скъсаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...