Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля дайте предложения за десктоп конфигурация, която да съдържа следните параметри:

процесор - Intel I7 (минимум 4 ядра)

Подходящо дъно

Видеокарти - мощни 2 Бр.

Рам   - 16 GB

SSD - 256 GB

SATA 7200 - 2 TB

Подходящо охлаждане

подходящо записващо у-во

Подходяща кутия

без монитор, мишка. клавиатура и друга периферия.

Машината ще ползва предимно за игри и то тежки.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Инфо за видеото и ревю

Заводското охлаждане на процесора е напълно подходящо. Вече ако искаш клок ще трябва смяна и на самия процесор с отключен - Количка.

Захранването е едно от най-качествените а кутията събира карти до 430 мм и охладители до 167 мм та всичко е ОК.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някакъв бюджет ? Или да ти предложа нещо за 10 бона ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той не е написал, че ще си купува, просто му е било скучно и е пуснал поредната тема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е нещо смислено го предложи - нямам против, ще го разгледам.

За да пусна тези изисквания как милиш, дали съм запознат с цените или това, което търся, а може би,  както другия "разбирач" е написал просто ми е било скучно и хей така в 12 нощес от нямане какво да правя реших да си напиша първия пост в калдата...

Прави ми впечатление (без да търся конфронтация), че винаги ще се намери някой да наспами дадена тема, колкото и да е добра.

Ако можете да помогнете със съвет или директни цени го направета, а ако не можете - то просто ще Ви помоля най-учтиво да не спамите темата.

Първите два отговора са супер релевантни и се доближават максимално до това, което търся, за което много благодаря.

Ще се свържа с хората на лични, за да коментираме подробности.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да получите смислени отговори трябва да бъдите по изчерпателен и най-важното да кажете бюджет, защото така всеки ще ви предлага конфигурация за различни пари, а и не винаги най-скъпото е най-доброто и оптимизирано. Ето като за начало основните въпроси:

1. Бюджет? Тук не ми се вярва да е без значение дали ще дадете 1000 или 5000лв. :D

2. Ще се прави ли овърклок?

3. Искате ли CrossFire или SLI и защо?

4. Охладител воден или въздушен?

5. С какъв монитор разполагате?

6. Предпочитан сайт/магазин, защото ще бройте добра сума пари и после да няма :help wanted4:

7. Всичко друго, което се сещате и може да е от полза?

Това са въпросите за една High-End машина, каквато вие искате. Ако ще е нормален геймърски компютър не ви са нужни нито i7, нито 16GB RAM, нито CrossFire/SLI, нито някакъв супер скъп охладител и спокойно може да се вземе нещо за 1500-1600лв.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо по-скъпо Линк:http://nikem-bg.net/cart/49104p1r49985p1r49170p1r1000586p1r2098p1r50640p1r48088p1r45323p1r1004606p1rf.html мисля, че една карта ти е предостатачна.. пък ако имаш толкова пари-просто си добави още една! Поздрави!

Редактирано от Jaeger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо по-скъпо Линк:http://nikem-bg.net/cart/49104p1r49985p1r49170p1r1000586p1r2098p1r50640p1r48088p1r45323p1r1004606p1rf.html мисля, че една карта ти е предостатачна.. пък ако имаш толкова пари-просто си добави още една! Поздрави!

Този хард не е ли сървърен?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опс, извинявам се! Още съм нов с предлагането на конфигурации..отделно, че е от Nas серията.. Благодаря за корекцеята! А автара ако реши да вземе моето предложение, да смени харда с някой от горепосочените!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е сървърен според тебе, не може ли да се използва за целта и защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами прочети малко щом искаш да знаеш. Тоя дето ти си го предложил например е старата ревизия за видеоонаблюдение.

С него реално няма проблем само дето плащаш повече. Сървърната серия обаче няма смислена причина да се пъха в геймърска машина.

Edit: Ето едно бързо ревю на новите модели - http://hardwarebg.com/32754-seagate-nas-hdd-seagate-sv35/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е сървърен според тебе, не може ли да се използва за целта и защо?

Попитах защото не знам, не както доста голяма част от съфорумниците, за да се заяждам :O

Ами прочети малко щом искаш да знаеш. Тоя дето ти си го предложил например е старата ревизия за видеоонаблюдение.

С него реално няма проблем само дето плащаш повече но и гаранцията е по-голяма. Сървърната серия обаче няма смислена причина да се пъха в геймърска машина.

Да, Всъщност наистина бях мяркал някъде из вашите дискусии, че е точно за наблюдение.

Като цяло предполагах че ще тръгне, но не бях на 100% за това попитах, а както се и оказа авторът на съответния пост го беше сложил погрешка :)

Поздрави!

Редактирано от Кристиян Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С него реално няма проблем само дето плащаш повече но и гаранцията е по-голяма. Сървърната серия обаче няма смислена причина да се пъха в геймърска машина.

Edit: Ето едно бързо ревю на новите модели - http://hardwarebg.com/32754-seagate-nas-hdd-seagate-sv35/

Така е прав си.

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами той си е същият диск та севгъз с извинение. Колкото до сървърния той е на 5900 об.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами той си е същият диск та севгъз с извинение. Колкото до сървърния той е на 5900 об.

И аз мислех , че е 5900, но тук пише друго ТВЪРД ДИСК SEAGATE 2T SG ST2000VN000 NAS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми поредните мошеници. :D А цената им е убиец!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мислех , че е 5900, но тук пише друго ТВЪРД ДИСК SEAGATE 2T SG ST2000VN000 NAS

По - интересно ми е защо тук нищо не пише?!? или поне аз не виждам

Редактирано от Кристиян Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото варира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Seagate NAS HDD is a 3.5" form factor, 6Gb/s SATA interface hard drive that spins at 5,900RPM, ranges up to 4TB in capacity and is specifically engineered to be installed in one to five-bay NAS devices.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото варира.

И вибрира. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност наистина го прави. ;) Напрево кутията почва да ходи из стаята и трябва да я вържеш иначе ще избяга в съседите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.