Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lucky15

Мнение за лаптоп Lenovo Y510p

Препоръчан отговор

Гледах из сайтове ревюта и т.н и последно прецаквация ли е да се вземе? Ще се ползва за игри новите ( не е изключено и някоя стара), програмиране, филми, нет и т.н. Общо взето това.. Говорим за този модел (защото има още много - http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y510p-lenovo_ideapad_y510p_59_403765 ). Ще съм благодарен да изкажете мнение.

Леко промених заглавието на темата, за да е ясно за какво става на въпрос.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си се ориентирал към този модел на леново и си прочел за проблемите с високите температури, бих ти препоръл подобен, но с i5 процесор. Tака или иначе при игрите дали i5 или i7 разлика голяма няма да усетиш, но за сметка на това видеото ти ще е с една идея по-добро и там по-висока производителност където ти трябва + по-ниската температура на i5 спрямо i7 + 8GB SSD + 1TB SATA III HDD. За тези пари компонентите които са сложили в двете машини са доста добри, но друг е въпроса с охлаждането.

Сигурен съм, че разбирачите ще почнат с безценните си коментари как лаптопите не са за игра и как за тези пари се взима 2 пъти по мощна настолна машина, но от личен опит и почти година ползване на лаптопа от подписа бих поспорил с тях. Успех с покупката.

Гледах из сайтове ревюта и т.н и последно прецаквация ли е да се вземе? Ще се ползва за игри новите ( не е изключено и някоя стара), програмиране, филми, нет и т.н. Общо взето това.. Говорим за този модел (защото има още много - http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y510p-lenovo_ideapad_y510p_59_403765 ). Ще съм благодарен да изкажете мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да точно, защото съм наясно, че ще се почне с това настолните са много по-добри, но когато си студент и си на път няма как да го влачиш това чудо. Напълно съм съгласен с това, което каза че за малко по-евтино мога да взема диск с 1ТБ HDD и 8ГБ ССД, но си мислех че ще е по-добре да имаш добра основа т.е процесор отколкото това... А и няма да е зле, ако мога да разцъквам на средно-добро/много добро качество (даже и нагоре ако може) и оттук и по-сносно ФПС. Също така бях чел, че има и проблеми със СЛИ-то и за това ми беше чудно дали не е прецаквация. Много благодаря за отговора и надявам се да е успешна. :)А иначе това, като че ли изглежда най-отдачния вариант като вариант поне според мен, ако има някой други предложения може да даде. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам лаптоп Y510p от подписа с две NVidia GT750m, проблем имаше със SLI-то при Windows 8.1 но в сайта на Lenovo пуснаха update на BIOS-а на картите за да си работи SLI и след това нямаше проблем. Core i7 наистина загрява (не знам дали само при тоя модел лаптопи е така) доста 85-90 градуса прави (при максимална допустима температура, според Intel, 100 градуса) като пусне turbo boost-a, но аз съм го ограничил да работи на максимум 95% и така при равномерно натоварване на ядрата turbo boost не се включва и температурите са добре :) За мен има голяма разлика от Core i5 и Core i7 при мобилните процесори, все пак единия е 2 ядрен а другия 4 ядрен и двата са с hyper threading (ест. има и модели на i7 които са с две ядра, но при y510p няма такива). Затова аз купувам с i7-ци ... като ще е гарга да е рошава :D А иначе тоя мега голям отвор от долу на лаптопа дето го рекламират че е за охлаждане е пълна простотия :D под по голямата част от тая решетка има пластмаса която пречи да мине въздуха :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли ти е максималния бюджет?

Lenovo ThinkPad Edge E540

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Затова аз купувам с i7-ци ... като ще е гарга да е рошава"

Нали :D Еми то и аз съм на този принцип. Иначе за температурите да удрят си тавана то е и логично, че като показват този голям отвор сиг 50% от него е препречен от пластмаса дето не дава на въздуха да влиза, защото иначе нямаше да са такива високи температурите. А "Ангеле" този модел (класификация),който съм дал с две видеота ли се води или..., защото и аз нз вече :D А бюджета до 1500-1600 ма гледам да има подаръци (мишка и калъф) да не си бутам още пари :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако не държиш на графика толкова много, а на машинка, която да мъкнеш - зарежи Y серията и се насочи към ThinkPad "T" серия. Макар че и "T" серията я развалиха, поне не е такава печка като Y.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картите са две, но при теб едната е вградената в процесора и другата е NVidia-та. Вградената се ползва когато няма големи графични натоварвания, а външната се включва при нужда. Колкото до охлаждането, може би около 70% са закрити от пластмаса. Общо взето има отвори колкото за два вентилатора, един от ляво и един от дясно за евентуално второ охлаждане или втора NVidia :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То охлаждаща подложка 100% ще се вземе просто особено като идва това лято сега :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С една читава подложка температурите са доста по добри, но очаквай да оставиш поне 50 лева за такава. Аз имам предшественика (Y500) и не ми е вдигал повече от 85 градуса лятото на Far Cry 3, с клокнати карти до 750m

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам да си купя такава, след като моята на thermaltake сдаде багажа след няма и 6 месеца употреба. Пълен боклук е, много ме е яд, че дадох 70 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми доста я препоръчват, хубаво охлаждане отворите всичко 6. Тъй че едва ли ще сгрешим с теб, ако я вземем. Та иначе в крайна сметка i5 или i7 :D И по-принцип няма да го оверклоквам, че каззаха, че ще грее още повече и може да изгори някой част.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От охладителна подложка има смисъл само ако корпуса е от алуминий иначе ефекта ще е минимален

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай i7 к'во му се чидиш толкова :P За мен въпорса повече е i3 или i5

Лятото ако нямаш климатик и в големите жеги просто недей да играеш тежки игри за да не го тормозиш. Аз преди да сложа климатик, в летните жеги, не играех през деня :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Още ли не си се разубедил от покупката на тази печка, която не се знае кога от прегряване ще сдаде багажа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...