Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

23172021

Кеш на браузър и SSD

Препоръчан отговор

Взех един ssd samsung evo 840 120gb, и за момента ползвам google chrome.На няколко места попаднах на коментари, че кеша на  браузърът   ползва  ssd-то доста, и така му скъсява значително живота.Това истина ли е ?Засега съм инсталирал samsung magician, и съм задал os optimization = maximum reliability.Публикувано изображение

SSD-то е закачено на 1 x SATA 6Gb/s port, дъното е ASUS B75M-PLUS, тези скорости нормални ли са?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако е истина, какво точно си мислиш, че можеш да направиш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При старата Opera имаше възможност да се изключи кеша на диска и да се ползва само кеш в RAM.Ей тук се дискутира за вирус Кром ЦЪК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш обикновен диск, пренасочи кеширането там.

То, ако знаеш ОС колко неща кешира и как износва този диск, освен, ако не си я настройвал допълнително...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех един ssd samsung evo 840 120gb, и за момента ползвам google chrome.На няколко места попаднах на коментари, че кеша на  браузърът   ползва  ssd-то доста, и така му скъсява значително живота.Това истина ли е ?Засега съм инсталирал samsung magician, и съм задал os optimization = maximum reliability.Публикувано изображение

SSD-то е закачено на 1 x SATA 6Gb/s port, дъното е ASUS B75M-PLUS, тези скорости нормални ли са?

Публикувано изображение

На фона на това, което прави торент клиента  с кеша - браузъра е просто цвете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не попаднеш на някой дефектен екземпляр не мисля, че трябва да се притесняваш за продължителността на живота на SSD диска.

Едва ли ще го използваш толкова интензивно, че да му скъсиш значително живота.

По-вероятно е да ти остарее компютърната конфигурация, отколкото да умре SSD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек си взима SSD за да го ползва, не да се чуди какви настройки да търси и какво да прави за да прехвърля писането по бавните HDD... Не се притеснявай за глупости, ползвай си диска с удоволствието от неописуемата разлика в работата на системата спрямо HDD и това е, има предостатъчен живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не попаднеш на някой дефектен екземпляр не мисля, че трябва да се притесняваш за продължителността на живота на SSD диска.

Едва ли ще го използваш толкова интензивно, че да му скъсиш значително живота.

По-вероятно е да ти остарее компютърната конфигурация, отколкото да умре SSD-то.

Това ме интересуваше, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...