Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Spas Mollov

Проблем със процесор

Препоръчан отговор

Здравейте от няколко дни имам проблем със темперетурите на компютъра или по точно ядрата ето снимка да погледнете Публикувано изображениене мисля че това е нормална темперетура защо се получава така ?

Тип централен процесор  - DualCore Intel Pentium E2180, 1200 MHz (6 x 200)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това лаптоп ли е или стационарен компютър? Правена ли е скоро профилактика на системата? (почистване от прах, проверка на вентилатори и охладители, смяна на термопаста).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стационарен компютър е от както съм го взел (1 месец) единствено само го почистих

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте от няколко дни имам проблем със темперетурите на компютъра или по точно ядрата ето снимка да погледнете Публикувано изображениене мисля че това е нормална темперетура защо се получава така ?

Тип централен процесор  - DualCore Intel Pentium E2180, 1200 MHz (6 x 200)

Нищо нормално няма в тези стойности. Въпросът е доколко са верни. Отворете страничният капак  на кутията. Изключете компютъра, не само с ShutDown, но и от електрическата мрежа. Пипнете радиатора на охлаждането с ръка. то ще си покаже дали е толкова топъл. Все пак ако знаете как и можете да се справите, използувайте това отваряне за подмяна на термопастата и за почистване на радиатора и вентилатора на процесорното охлаждане от прахоляци.

П.П.   Не съм дочел...Как така Сте взел компютъра от месец и Сте го чистили. Отварянето на кутията нарушава гаранционните условия...Освен ако няма такива и машината е закупена на старо от предишният й собственик, а не от магазин за техника втора ръка, където все пак дават няколко месеца гаранция?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютърат е втора ръка извинете че не споменах в началото и да попитам къде се намира този радиатор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютърат е втора ръка извинете че не споменах в началото и да попитам къде се намира този радиатор ?

Отивай направо на сервиз, за да се направи профилактика. Щом питаш къде е радиатора значи нямаш никаъв опит и не знаеш за какво става на въпрос. По-добре дай 20 лева за профилактика и диагностика отколкото да направиш по-голяма беля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Над оперативните памети, изглежда приблизително като ограденото на картинката(охлаждащ блок):

Публикувано изображение

Радиатор,  е железарията под вентилатора на охлаждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно мисля така да направя но докато стане това може ли да ме посъветвате какво да направя поне малко да паднат темперетурите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почисти си охладителя на процесора, а също и осигури добър въздушен поток в кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно с машината е имало проблеми при предишният й собственик. Не му се е занимавало след определен момент да й прави профилактика и просто Ви е набутал с нея. Вероятно температурите са били дори още по-високи, така че той е даунлокнал прочесора да работи на честоти по-ниски от фабричните за модела...Едва ли честотата в описанието дадено от Вас е в резултат от някоя енергопестяща функция. Сервиза е най-разумното решение, но първо поискайте да направят тест на машината, за да се види дали не е проблемна, попитайте и дали има финансов смисъл от ремонта и колко би струвал. Може да се окаже по-смислено евентуалнен компонент който не е в кондиция, направо да се замени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено се налага смяна на термопаста, която най-вероятно е засъхнала и никога не е сменяна. Скоро "смъквах" температурите на подобен компютър със същия процесор. За 5 години никога не бе сменяна термопастата и направо бе засъхнала. след смяната, температурите паднаха с 15 градуса - от около 80 при стрес тест до малко над 60. Има обаче вероятност и от недобро притискане на охладителя към процесора. Това може да се разбере след леко заклащане на вентилатора или визуално да се погледне, дали четирите крачета са добре монтирани. Ако някое от тях е счупено и няма добър натиск, ще се наложи да се измисли нещо или направо да се купи ново охлаждане. Лично аз съм ремонтирал подобни дефекти и с двукомпонентно лепило, но голяма играчка, пък и зависи от счупването. Направо си е за хора, занимавали се навремето с кръжоци по авиомоделизъм, корабомоделизъм и т.н., където тия лепила бяха главна съставна част на моделите и се правеха какви ли не магии. Жалко, че на днешно време няма вече ОСМТ  и тем подобни организации, учещи подрастващите на много полезни нещица. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено се налага смяна на термопаста, която най-вероятно е засъхнала и никога не е сменяна. Скоро "смъквах" температурите на подобен компютър със същия процесор. За 5 години никога не бе сменяна термопастата и направо бе засъхнала. след смяната, температурите паднаха с 15 градуса - от около 80 при стрес тест до малко над 60. Има обаче вероятност и от недобро притискане на охладителя към процесора. Това може да се разбере след леко заклащане на вентилатора или визуално да се погледне, дали четирите крачета са добре монтирани. Ако някое от тях е счупено и няма добър натиск, ще се наложи да се измисли нещо или направо да се купи ново охлаждане. Лично аз съм ремонтирал подобни дефекти и с двукомпонентно лепило, но голяма играчка, пък и зависи от счупването. Направо си е за хора, занимавали се навремето с кръжоци по авиомоделизъм, корабомоделизъм и т.н., където тия лепила бяха главна съставна част на моделите и се правеха какви ли не магии. Жалко, че на днешно време няма вече ОСМТ  и тем подобни организации, учещи подрастващите на много полезни нещица. 

Че защо са нужни организации колега? Информация в интернет много. Дори във форума има главна тема по този въпрос, но никой не иска и няма желание да прочете и да се научи. Просто се чака всичко да стане с едно щракване на пръстите и да стане като магия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че защо са нужни организации колега? Информация в интернет много. Дори във форума има главна тема по този въпрос, но никой не иска и няма желание да прочете и да се научи. Просто се чака всичко да стане с едно щракване на пръстите и да стане като магия.

Ами погледни аватара - да лапнеш цигара и да се покажеш пред всички, явно е цел на част от днешното поколение. В интерес на истината видях цигарата едва след като написах поста си. Вярно, информация много, но не и от първа ръка. Едно е да гледаш някакъв съмнителен клип или коментар, друго е някой начетен човек в ...примерно окръжната станция на младите техници да ти обясни и покаже всичко нагледно, а ти да приложиш нещата на практика. Лично аз съм ходел на кръжоци по ракетомоделизъм, авиомоделизъм, корабомоделизъм, радиотелеграфия ( какво ли е това?) и малко на фотография, защото всичко си практикувах сам в къщи и дори имах много по-добри условия и лаборатория от баща ми, лека му пръст. Та всичко това ми е било от полза. И вместо да се занимавам да правя аватари с цигара в уста, ние ходихме по-кръжоци, правихме кораби, самолети, ракети...разкарваха ни по истински летища и ни качваха на истински самолети...Интересно, нали? Е и фасове пафкахме вечер, но не това бе главната ни цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами погледни аватара - да лапнеш цигара и да се покажеш пред всички, явно е цел на част от днешното поколение. В интерес на истината видях цигарата едва след като написах поста си. Вярно, информация много, но не и от първа ръка. Едно е да гледаш някакъв съмнителен клип или коментар, друго е някой начетен човек в ...примерно окръжната станция на младите техници да ти обясни и покаже всичко нагледно, а ти да приложиш нещата на практика. Лично аз съм ходел на кръжоци по ракетомоделизъм, авиомоделизъм, корабомоделизъм, радиотелеграфия ( какво ли е това?) и малко на фотография, защото всичко си практикувах сам в къщи и дори имах много по-добри условия и лаборатория от баща ми, лека му пръст. Та всичко това ми е било от полза. И вместо да се занимавам да правя аватари с цигара в уста, ние ходихме по-кръжоци, правихме кораби, самолети, ракети...разкарваха ни по истински летища и ни качваха на истински самолети...Интересно, нали? Е и фасове пафкахме вечер, но не това бе главната ни цел.

Сам го каза: Ходехме  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора , както каза емо - да отива на сервиз за профилактика и тест , че може да се наложи за 20тина лева и процесор да сменя  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...