Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Trichocephalus

Избор на кола в нисък/среден клас до 5 К лв.

Препоръчан отговор

Колеги, моля за мнения относно следните автомобили, които преди малко съм огледал лично и горе-долу ми харесаха.
Моля за аргументирани отговори - ако сте карали подобен автомобил или имате познати с подобен.
Като чукнете на снимката ще видите цялата обява в мобилето.

1,)Най-ниска цена -NIsan Almera Tino, 2.2 Di , 113 к.с,  2002 година - цена 3600 лв :

Публикувано изображение

Колата видимо е тормозена - според състоянието на тапицерията и волана, но двигателят работи добре, с верига е, не с ремък, изцляло японски.Отдолу не е изгнила, багажникът и салонът е с перфектна големина.
Тук мога да бия цена и ще мога да я взема за около 3К лева.
Три дни чета из форума на Нисан за тази модификация и общо взето добри мнения има - като подържка, части и прочее.Лошото е, че възрастна вече.

2.)Honda Jazz 1.4i , 84 к.с 2003 г.

Публикувано изображение

Моторът е с верига, има леки външни забележки.Малко и е малък багажникът, но може да се търпи.
Из форумът на Хонда също само суперлативи чета за тези колички, а имам досег със сивик и съм много доволен от качеството на изработката.
Минусът тук е цената спрямо големината.
Плюсовете са повече обаче.

3.)Mitsubishi Colt 1,5 DID 95 к.с 2004 (2005) година

Публикувано изображение

Тук е голямата въпросителна - моторът е трицилиндровия на Мерцедес/Смарт.
Не знам нищо за него и какви проблеми създава.
Четох форума на Митсубиши, но мненията са малко и поляризирани.окачване, купе и електроника са ОК - всичко я японско, но този двигател на Мерцедес нещо много му се чудя.

Що за чудо са тия три цилиндъра и колко ли им струва ремонта ако почнат да се чупят ?

някой да е запознат с тези коли и особено последната ?

ако имате наблюдения ще се радвам да ги споделите.

Ако пък ви хрумне нещо друго - отворен съм за предложения, тъй като все още се дву(три)умя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да давам съвет за конкретна марка, ще споделя какво според мен е важно и с предимство..

Запазен външен вид, светъл цвят, климатик. 

1. Цена на резервни части.

2. Цена и размер на гумите.

3. Какви сервизи/майстори има в моя град, кой марки поддържат ремонтират.

4. Данък.

5. Двигател с вериги хммм, при евентуален проблем какво правим?

На форумите вяра нямам там обикновено пишат върли фенове на марката и мненията са в двете крайности или суперлативи или плюене и оплакване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МПС с питане във форум не се избира и причини бол! Подкрепям мнението на Петър без две точки от изложението му: запазения външен вид и веригата на двигателя.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглеждал ли си Renault Megane ? И по-специално 1.5DCi мотора. Много добра колица е, с ниски цени на частите и мноооого нисък разход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглеждал ли си Renault Megane ? И по-специално 1.5DCi мотора. Много добра колица е, с ниски цени на частите и мноооого нисък разход.

Имам резерви към европейските коли, изключая Мерцедес и БМВ, но не ми е времето сега да се мятам на този клас, освен ако не припадне някоя запазена C-етка :)

От Рено не съм видял лошо, но не съм видял и хубаво, честно казано ....

Предпочитам японските возила.

факт.

Кажете нещо за този мотор - трицилиндровия 1,5  DiD на мерцедес ?

Никой ли тук не е карал кола с такъв ? :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз клоня към Алмерията, най-просторна и функционална е. Пък и е най-евтина, ще ти останат парички, с които да я постегнеш и ще е пушка. Нямам познати с такава кола, но тук, в квартала, в който живея, е пълно с такива, имам чувството, че всяка трета кола е Алмерия тино. А щом много ги карат, явно има защо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такава каруца просто никой друг неможе да направи освен Рено... То проблеми в дюзите ли нямат, проблеми с електрониката ли нямаха и какво ли още не... Имам дузина приятели с такива "кенефи", които продадоха за без пари само и само да се отърват от тях....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислял ли си се за Mazda Premacy. От типа на тиното е. Мой приятел има такъв дизел. Перфектен автомобил. Дърпа много, харчи малко. За части незнам. Кара го над година, още не се е чупил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислял ли си се за Mazda Premacy. От типа на тиното е. Мой приятел има такъв дизел. Перфектен автомобил. Дърпа много, харчи малко. За части незнам. Кара го над година, още не се е чупил.

Автомобили с марката Мазда карам вече 12 години, включително Премаси :)

Знам им и кътните зъби на маздюхите - и със затворени очи , само опипом мога да позная за какво иде реч.

И в момента карам Мазда даже.

Иска ми се да сменя малко марката, разбирате ли - да покарам и друг вид колица известно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подчертавам, че не знам нищо за тези колици, но на първо четене, без дори да се замислям, ще взема Нисана, ако трябва да избирам от трите. 

Ако Билдера се появи в темата, което няма да е лошо, ще е полезен със статистика, която би помогнала. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз клоня към Алмерията, най-просторна и функционална е. Пък и е най-евтина, ще ти останат парички, с които да я постегнеш и ще е пушка. Нямам познати с такава кола, но тук, в квартала, в който живея, е пълно с такива, имам чувството, че всяка трета кола е Алмерия тино. А щом много ги карат, явно има защо...

И ние със жената натам клоним, но тази, дето разглеждахме е доста тормозена отвътре, а и е възрастна вече.

Не знам нисаните как се държат като влязат в климактериум и  навършат 14-15 години....

До края на седмицата ще и направя един тест аз, и ще видим.

Митсубишито е най-ново като възраст, но пък най-ми е непознато като автомобил.

Именно то ме накара да пусна темата.

Виж единствено с Хондата няма проблеми при избора.

Само цената е малко височка за този клас, пък и не е обемен багажника достатъчно.

За сметка на това хондите са изключително здрави автомобили и знам, че няма да имам грижа с нея както и да е карана досега.

Ама - прекалено висока цена бият за годинките и обема си.

Подчертавам, че не знам нищо за тези колици, но на първо четене, без дори да се замислям, ще взема Нисана, ако трябва да избирам от трите. 

Ако Билдера се появи в темата, което няма да е лошо, ще е полезен със статистика, която би помогнала. 

До тук - трима сме за Нисана.

баси -жената май ще излезе права ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не можеш ли да намериш някоя Алмерия за малко повече парички, но в по-добро състояние? За около 5000 - 5500 лв има от 2004 до 2006 година, или ти гледаш само тези обяви от Плевен?

баси -жената май ще излезе права ....

п.с. Жената винаги е права... :(:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не можеш ли да намериш някоя Алмерия за малко повече парички, но в по-добро състояние? За около 5000 - 5500 лв има от 2004 до 2006 година, или ти гледаш само тези обяви от Плевен?

Гледам от Плевен, защото мога на момента да я тествам и да я заведа при моя майстор, който ми обслужва колите вече 8 години и му имам пълно доверие  :)

Във всеки друг град ще се наложи да се доверя на друг човек, а малко сте тези хора, на които имам доверие

....

п.с. Жената винаги е права... :(:D

туй по-добре да не го беше казвал :ph34r::D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за Хондата, малък данък, здрава, това че е с верига даже е плюс. Просто трябва да се провери дали не се е разтегнала. Ако трябва се сменя и не пипаш повече докато колата е твоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, моля за мнения относно следните автомобили, които преди малко съм огледал лично и горе-долу ми харесаха.

Направо ме изненада с тази тема !!! Сякаш си малък и не знаеш какво да гледаш като купуваш или към коя марка да се насочиш. Не ти е първа кола все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорили сме преди и едно си баба знае, едно си бае - веднага ти препоръчвам Skoda Octavia 1.9tdi-110к.с.

С лек пазарлък ще я вземеш без грижи на 5200-5300 макс, а и е в Ловеч.

Карал съм такава кола - голям багажник, евтини резервни части, здрава кола, мотора е уникално добър и разхода на дълъг път е около 4-4,3 литра без напъване особено, с мека и комфортна возия и е муцка както за в града, така и за дълъг път.

Човека, на който продадох колата още я кара и думите са му "Няма да я сменя за никаква друга марка и модел и ще я карам докато не се разпадне".

Модела, който давам с линк е първия, на който попаднах.

С малко търсене без да се бърза, мисля може да се намери нещо мнооооого добро и по-евтино като пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-разумен като предложение ми изглежда Нисана , добри са му характеристиките и са здрави коли.Хондата ми се струва малка ,по-скъпи са по принцип, а и конете ми се виждат малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ме изненада с тази тема !!! Сякаш си малък и не знаеш какво да гледаш като купуваш или към коя марка да се насочиш. Не ти е първа кола все пак.

Виж сега -  както викаше моят дядо : "Имам желание да си купя къща, но нямам възможност. Имам възможност да си купя коза, но нямам желание."

Разбираш ли ?

Ако имах достатъчно средства - отивам директно и си купувам чисто нов автомобил на лизинг - има в момента страхотни оферти в представителствата. Няма нищо по-добро от новата кола, независимо от марката и модела.Карам я две-три години,  връщам я и вземам друга.Ама - няма как да стане това.

Заради това - търсим дарак, който да ме слуша известно време.

Въпросът е, че не знам нищо за тоя мотор на мерцедес дето са го пъхнали на Митсубишито, а хондичката ми се струва малка.

Нисанът е пък една идея по-голям от това, което  искам, но пък ми е изцяло във възможностите.

Говорили сме преди и едно си баба знае, едно си бае - веднага ти препоръчвам Skoda Octavia 1.9tdi-110к.с.

С лек пазарлък ще я вземеш без грижи на 5200-5300 макс, а и е в Ловеч.

Карал съм такава кола - голям багажник, евтини резервни части, здрава кола, мотора е уникално добър и разхода на дълъг път е около 4-4,3 литра без напъване особено, с мека и комфортна возия и е муцка както за в града, така и за дълъг път.

Човека, на който продадох колата още я кара и думите са му "Няма да я сменя за никаква друга марка и модел и ще я карам докато не се разпадне".

Модела, който давам с линк е първия, на който попаднах.

С малко търсене без да се бърза, мисля може да се намери нещо мнооооого добро и по-евтино като пари.

Тази е комби, а след като Изабел ми каза, че карам линейка :D  повече не искам да карам такава

Да, Октавиите са прилични колички - имах възможност да питам доста хора за тях, но цената на седаните им е доста височка за годинките.

И да, нямам нищо против тях, но в момента из офертите в мобилето, а и на живо, като обикалям автокъщите не мога да попадна на нищо, което да ме задоволи като цена/възраст/състояние на автомобила. 

Всъщност аз знаеш, че не бързам - карам си баба Мазда и си свиркам, оглеждайки се наоколо.

За всеки случай ще зареждам октавийките на търсачката като влизам вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като човек каращ Хонда и всекидневно посещаващ фенфорума на марката, спокойно мога да ти заявя, че много колеги са доволни от своите Jazz, лично дори съм обмислял подобна покупка - макар да ти се струва малка като седнеш вътре ще разбереш, че реално не е толкова малка колкото изглежда.

Едно ЕВАЛА за това, че си избрал японка и то с верига ;) - Самият аз направих този избор и съм доволен вече 2 години само масло и филтри.

2-3 Неща, с които се надявам да съм полезен:

1. Нисана много хубаво провери къде е произведен, защото от 2002 - 2003 са на Рено ако не ме лъже паметта.

2. Хонда - да, но задължително истинска японска сглобка - UK-ската такава няма нищо общо с Хонда - да има читави сглобки и модели, но просто е на късмет. Гледай рамата да започва с "J....".

3. Тук признавам си нищо не знам за това Мицубиши - само мога да предам негативни мнения на познати, които са притежавали Colt, a от мотор на Мерцедес в нисък-среден клас бих бягал надалеч (лично мнение).

Ако бях изправен пред същият избор като теб - отписвам Мицубишито тотално, проверявам дали Нисана е от старите и добри такива или е след сделката с Форд и преценявам внимателно, Хондата - да ама не, според мен конете са твърде малко и скоро ще съжаляваш...Ако ти трябва семейна кола не е зле да разшириш погледа като модели, CRV 1 г. има добри модели на добри пари - минус много стари, плюсове много :)Nissan Primera също е добър избор, като се има едно на ум с годината на производство.

Jazz търси по - мощният двигател или пък един Сивик седан.Акорд - голяма кола, огромен багажник, има модели с вериги, но ако търсиш 2002-2005 отиваш на към 5-6 000 за читав такъв - има ги с вериги на двигателя, задължително vtec мотора. Возията му е комфортна, разхода според зависи от мотора (но е нормален). И лично аз първо бих подходил към съответните форуми на марките и там бих проверил какво се продава, защото ще е от собственик, по - вероятно гледана и поддържана добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такава хонда, но автомат съм карал малко и съм се возил няколко стотин км. При нужда задните облегалки лягат плътно надолу и можеш да събереш доста багаж.  Kaто пъргавина беше повече от адекватна и то с пуснат климатик. Спомена ми е че се чувствах високо в колата и че не можех да си легна в нея както съм свикнал, но въпреки това беше удобна. Но това е доста субективно. Провери дали cd-циганина работи нормално, че е вграден, да нямаш изненади ако се спреш на нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мой познат има те такова чудо на техниката. И очевидно е доволен, защото купи още една такава и за жена си. Двигател с верига; и двете са бензинови, на газ. Не знам повече подробности, просто предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо по-добро от новата кола, независимо от марката и модела.Карам я две-три години,  връщам я и вземам друга.Ама - няма как да стане това.

Това е истината :clap: Но пък е скъпо решение.

Тази е комби, а след като Изабел ми каза, че карам линейка :D  повече не искам да карам такава

Аз изказах лично мнение тогава и не очаквах че ще го помниш при избора си днес. 

Съжалявам честно ! Аз си падам малко по по спортни изпълнения и нямам навик да товаря колите и съм те подвел с този лаф.

Карал съм такава кола

На мен автомобилите на VAG са ми слабост. Но предполагам твоята си я взел нова. И аз съм имал октавия (всъщност и още я имам, бях я подарил и ми я върнаха сега стой захвърлена и не искам да я погледна че ще е поредното наливане на пари но е след лека катастрофа като учебна кола ) но я закупих точно след тия километри от линка ти. (тази от линка се вижда доста по добра на картинки все пак по Германия търкаляна)

Докато стане на 250к км аз смених цяла предница ( в буквален смисъл само без моста), мотор и скоростна кутия (автоматик). Скъса шпилка на ролка на ангренажния ремък ( такъв карък като мен няма ми каза майстора де му я заприходих да я оправя) мотора стана леж и ми беше по изгодно да купя нов тоест втора ръка от колкото да го ремонтирам, после скоростната кутия и тя ... нямах късмет с тая кола втора ръка. Но за нова кола до 200к км е перфектна спор няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си ли мислил за Субару? Чувал съм само добри мнения за тях, пък и са 4х4, което за зимата определено е плюс...

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11379655355144252&f1=details&slink=6axbcq

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си ли мислил за Субару? Чувал съм само добри мнения за тях, пък и са 4х4, което за зимата определено е плюс...

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11379655355144252&f1=details&slink=6axbcq

Мой познат има по-старото купе на Импреза и казва, че са и много скъпи частите. Ще кажете, че не се чупи. И той казва така, ама допълва, че като се счупи нещо става "майка плаче". Иначе е добра кола. С двойното къде е излизал идея си нямате. Ходи да бере боровинки по баирите. Аз съм ходил с него и по тези места само джип те оправя, но той излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мой познат има по-старото купе на Импреза и казва, че са и много скъпи частите. Ще кажете, че не се чупи. И той казва така, ама допълва, че като се счупи нещо става "майка плаче". Иначе е добра кола. С двойното къде е излизал идея си нямате. Ходи да бере боровинки по баирите. Аз съм ходил с него и по тези места само джип те оправя, но той излиза.

Пежо 206 1.4 HDI  Много добър автомобил,с икономичен ДВГ и не гниещи ламарини

Пежо 307 2.0 HDI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...