Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

elimelit

Проблем с процесора (най-вероятно)

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Имам следния проблем - от известно време компютъра ме изхвърля, и то от игри, които нямат кой знае какви изисквания. Нямам никаква идея от какво може да е, но ествествено първото ми лаишко предположение е процесора - AMD Athlon II x3 445 Pr.3.30 GHz. За целта си изтеглих SpeedFan. Ще прикача снимка на стойностите, които ми показва и ще съм благодарна някой да ми ги разчете и да ми даде насоки какво трябва да направя. Стойностите са при "спокойно" положение.post-349098-0-09901800-1398193024_thumb.

Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли малко повече информация за компютъра? Какво е дъното, каква е видеокартата, каква е кутията и как се охлажда...От това, което виждам, температурите ми се струват нормални.Изхвърляне от игри може да става заради прегряване на видеокартата, затова ми е интересно да видя температурите по време на игра и непосредствено след едно такова изхвърляне.Ако прегряваше процесорът, най-вероятно щеше компютърът да се рестартира нацяло, а не само да прекъсва играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правен ли е оувърклок на процесора, тъй като това не е стоковата му честота? Какво означава ''компютъра ме изхвърля''? Отговорете на колегата Killchain! Замерете с по-читава програма като тази!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли малко повече информация за компютъра? Какво е дъното, каква е видеокартата, каква е кутията и как се охлажда...От това, което виждам, температурите ми се струват нормални.Изхвърляне от игри може да става заради прегряване на видеокартата, затова ми е интересно да видя температурите по време на игра и непосредствено след едно такова изхвърляне.Ако прегряваше процесорът, най-вероятно щеше компютърът да се рестартира нацяло, а не само да прекъсва играта.

GeForce GT530 е картата, обаче за дънната платка ще излъжа - изобщо не знам каква е. Конфигурацията е Acer predator G3100 от 2011 (ако това ще те улесни). Относно изхвърлянето, компютъра не се рестартира - започва да бръмчи и губи връзка с монитора (която ми подсказва, че може да си прав за картата). След това не мога нищо да направя (и снимка също няма да мога) и ми се налага да рестартирам от Рестарт бутона.

Правен ли е оувърклок на процесора, тъй като това не е стоковата му честота? Какво означава ''компютъра ме изхвърля''? Отговорете на колегата Killchain! Замерете с по-читава програма като тази!

Компютъра доскоро беше в гаранция, носен е два пъти за почистване и замерване - изобщо си нямам идея дали са го оувърклоквали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори кутията и виж от къде почва да бръмчи. Едното е харддиска да дава дефекти, другото е видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огъня гори при видеото. Явно за това ОЕМ изпълнение 58 градуса са овъркил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огъня гори при видеото. Явно за това ОЕМ изпълнение 58 градуса са овъркил.

Това е по-скоро дефект на Speed Fan - ако не се лъжа, по подразбиране всяка температура над 50 градуса по Целзий се показваше с такава иконка, ако не се настрои другояче. 56 градуса не са "студено", но пък са и далече от абсурдни за видеокарта не под натоварване.

Към авторката на темата:

Отвори настройките на програмата и намери този екран. На него сложи отметка първо пред GPU, след това пред тази долу ("Logged").

Публикувано изображение

Така SpeedFan ще започне да записва температурите и при следващ проблем ще може да се види за какво става въпрос. Въпросният файл ще се намира в папката на програмата и ще е с разширение "csv".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е по-скоро дефект на Speed Fan - ако не се лъжа, по подразбиране всяка температура над 50 градуса по Целзий се показваше с такава иконка, ако не се настрои другояче. 56 градуса не са "студено", но пък са и далече от абсурдни за видеокарта не под натоварване.

Към авторката на темата:

Отвори настройките на програмата и намери този екран. На него сложи отметка първо пред GPU, след това пред тази долу ("Logged").

Публикувано изображение

Така SpeedFan ще започне да записва температурите и при следващ проблем ще може да се види за какво става въпрос. Въпросният файл ще се намира в папката на програмата и ще е с разширение "csv".

Направих това, което ми каза, ама незнам какво точно трябва да направя с този "csv" файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...