Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Akademika10

лаптопа ми издава странен звук

Препоръчан отговор

здравеите от известно време от лаптопа ми чувам някакво скърцане от какво може да е това дали е от харда и като скръцне има като леко зацепване за секунда как да разбера :brick wall:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така скърцане - като матрак или като диван...  :D  Виж си CD-то. На харда няма какво да му скърца - може да трака, да чука ама не е и да скърца. Ако лаптопа не е чистен никога, звука може да е от някой вентилатор (те по принцип вият при по-високи обороти). Ако не намериш причината го занеси на сервиз да ти го почистят или да ти кажат какво е... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така скърцане - като матрак или като диван...  :D  Виж си CD-то. На харда няма какво да му скърца - може да трака, да чука ама не е и да скърца. Ако лаптопа не е чистен никога, звука може да е от някой вентилатор (те по принцип вият при по-високи обороти). Ако не намериш причината го занеси на сервиз да ти го почистят или да ти кажат какво е...

хахахах не е от CD-то щото е от противоположната страна кадето е харда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите от известно време от лаптопа ми чувам някакво скърцане от какво може да е това дали е от харда и като скръцне има като леко зацепване за секунда как да разбера :brick wall:

хахахах не е от CD-то щото е от противоположната страна кадето е харда

Използвай главни букви и препинателни знаци.

Много по-лесно ще се разбира, какво си искал да кажеш.

Пишейки, както досега, демонстрираш неуважение към хората, които биха опитали да ти помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай главни букви и препинателни знаци.

Много по-лесно ще се разбира, какво си искал да кажеш.

Пишейки, както досега, демонстрираш неуважение към хората, които биха опитали да ти помо

нямам как да стане бате липсва ми основното образование ако можеш помогни с нещо а не ми се прави на даскал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямам как да стане бате липсва ми основното образование ако можеш помогни с нещо а не ми се прави на даскал

Гледай да научиш основното образование. Никой колега не е длъжен да разгадава това което пишеш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай да научиш основното образование. Никой колега не е длъжен да разгадава това което пишеш. 

Нищо загадъчно невиждам но както и да е  благодаря все пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане. Не ми липсва самоуважение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо загадъчно невиждам но както и да е  благодаря все пак

Не го казвам с цел да те нападам или нещо от този сорт. Това е по-скоро като съвет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте повече информация за лаптопа... Хард диска може да се провери с HD Sentinel или HD Tune.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте повече информация за лаптопа... Хард диска може да се провери с HD Sentinel или HD Tune.

Здравеи лаптопа е msi cr650,а ето какво ми показа след проверка на харда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да е евентуален проблем с лоши сектори. Направете сканиране от таба Error Scan.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да е евентуален проблем с лоши сектори. Направете сканиране от таба Error Scan.

Ето сканиране с Error Scan.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно ли се чува този звук и постоянен ли е ?

За да изключиш варианта хард диск ,махни батерията и извади диска ,диск Live CD Linux  и слагаш  отметка в биос-а да бутне от ДВД ако звука го няма харда е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно ли се чува този звук и постоянен ли е ?

За да изключиш варианта хард диск ,махни батерията и извади диска ,диск Live CD Linux  и слагаш  отметка в биос-а да бутне от ДВД ако звука го няма харда е проблема

Не е силен звука,и не е постянен.Сигурен съм че е от харда,защото точно от там идва кадето е харда,а и има едно леко зацикляне за секунда като го издаде тоя звук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е във възможностите ви, изпълнете указанията на колегата. Това би посочило дали проблема е в харда на 100% ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е във възможностите ви, изпълнете указанията на колегата. Това би посочило дали проблема е в харда на 100% ;)

Малко съм индианец,та няма да мога да се справя с това.Благодаря все пак ,ще търся някои които е по наясно :brick wall:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помоли някой приятел да ти помогне при повечето лаптопи диска се сваля лесно,отзад на капака има указано къде се намира и кои винтчета се развиват,Свали си Live CD Linux направи си боотващ диск и стартираш от ДВД

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ти погледнах лаптопа много е лесен има 4 винта и достъп до целия хардуер :)

Това му е лаптопа лесно се сваля капака

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ти погледнах лаптопа много е лесен има 4 винта и достъп до целия хардуер :)

Това му е лаптопа лесно се сваля капака

Благодаря, ще търся някои които го е правил,да неумажа нещата :brick wall:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и аз мога да вдигна капака на колата ми, но нищо повече от това да проверя маслото не мога да направя. Най-много да повредя нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и аз мога да вдигна капака на колата ми, но нищо повече от това да проверя маслото не мога да направя. Най-много да повредя нещо.

Да питам ако го оставя така без да го пипам има ли някакъв проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го оставите да си скърца ли? Ако проблема идва от хард диска и той е тръгнал да се разваля може да изгубите информация,а ко не я прехвърлите и също така ще си купувате нов хард диск. Ако проблема идва от нещо друго може да е и по-лошо. Най-вероятно проблема ви е само в харда или кабела който го връзва към дъното. Хубаво е да се идентифицира проблема, но може да имате късмет и нищо съществено да не се случи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако звукът е подобен на кликане , съветвам те да смениш харда по-скоро време.Rellocated event count : 2 ,два пъти са местени(маркирани като лоши и заместени с резервни) известен брой сектори, който нямат скоростта на запис и четене,която се очаква от тях. Един път тръгне ли да го прави, ще продължи и като свършат резервните ще почнеш да губиш и място,макар незначително секторите ся милиони , но понякога се губят по 50 наведнъж зависи диска до къде е стигнал.Кликането сочи към хардуерен провал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...