Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BAI IVAN

Как да си ползвам таблета като телефон..:)

Препоръчан отговор

Здравейте...

Притежавам следния таблет:Леново IdeaTabA2107A .

Забелязах,че има слотове за две сим карти.На едния пише 2g,a на другия 2G/3G.

В момента се ползва слота за 3G ,със сим карта от Мтел,само с мобилен интернет.Но въпроса ми е дали може да се сложи сим карта в другия слот,от която да се правят ,телефонни обаждания ,все едно е телефон...

Може да е много малоумен въпроса ,ама ще съм ви благодарен ,ако ми отговорите.. :)

Поздрави..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи и ще видиш, баси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но въпроса ми е дали може да се сложи сим карта в другия слот,от която да се правят ,телефонни обаждания ,все едно е телефон...

Ако питаш за разговори през мобилната мрежа на оператора - не, не може.

Можеш да говориш през Skype или Viber, като ползваш интернет връзката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези слотове са за Data карти. Колегата RudeBoy е дал точен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези слотове са за Data карти. Колегата RudeBoy е дал точен отговор.

Ако питаш за разговори през мобилната мрежа на оператора - не, не може.

Можеш да говориш през Skype или Viber, като ползваш интернет връзката.

Благодаря за бързите отговори >>:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте...Притежавам следния таблет:Леново IdeaTabA2107A .Забелязах,че има слотове за две сим карти.На едния пише 2g,a на другия 2G/3G.В момента се ползва слота за 3G ,със сим карта от Мтел,само с мобилен интернет.Но въпроса ми е дали може да се сложи сим карта в другия слот,от която да се правят ,телефонни обаждания ,все едно е телефон... Може да е много малоумен въпроса ,ама ще съм ви благодарен ,ако ми отговорите.. :) Поздрави..

Можеш да го ползваш като телефон. Единия слот е за microSD карта, а другия за SIM карта за телефония. Но трябва да разбереш дали е с нормална SIM карта или с microSIM. Моя таблет също е с 3G и някой път го ползвам като телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да се използва като телефон. Ето мнения

Не виждам тук мнения, само характеристика на таблета, ето и на моя почти същата- http://ardes.bg/tablet/Samsung+Galaxy+Tab+2+10.1+GT-P5100+16GB-41535 . Не виждам защо да не може да се говори като GSM . Преди да го купя първата ми работа беше да направя тел. разговор с него. Къде е разликата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам тук мнения, само характеристика на таблета, ето и на моя почти същата- http://ardes.bg/tablet/Samsung+Galaxy+Tab+2+10.1+GT-P5100+16GB-41535 . Не виждам защо да не може да се говори като GSM . Преди да го купя първата ми работа беше да направя тел. разговор с него. Къде е разликата?

Мненията са постнати по надолу. Постващия ако иска може да тества и да каже какъв е резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да питам как точно ще наберете който и да е номер с таблета ?  Не бъркайте  картата за  интернет с картата за телефония.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да питам как точно ще наберете който и да е номер с таблета ?  Не бъркайте  картата за  интернет с картата за телефония.

Слага SIM картата от телефона в таблета и пробва....Звъни от друг телефон на този номер(който е в таблета), все едно си е сменил телефона....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблета е за да сърфираш в нета  а телефона е за да говориш !!!! От таблет не може да се говори  със карта за телефон и спрете да говорите глупости най накрая. Сим карта за интернет  е само за данни  и  също не става за разговори .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблета е за да сърфираш в нета  а телефона е за да говориш !!!! От таблет не може да се говори  със карта за телефон...

AlkatrazBG, имаш предвид конкретния таблет или който и да е таблет със SIM карта/ карти? Щото ако е второто, то това не е така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gsm модул е едно, 3g модул друго... то ако бяха едно и също като ръгнеш usb модем със симкарта щеше без проблем да говориш от лаптопа... ама не става...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че може, флашваше се със друга версия.

Този ROM добавя GSM функцията,която е заключена в ROM-ът за Европа и България естествено

Това е оттук: http://www.androidbg.com/forum/topic68989-lenovo-ideatab-a2107ah-instalirane-na-rom-fokstrot-otklyuchvashch-funktsiyata-za-razgovori.html

и тук има разни неща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същия таблет, и не няма функция за разговори, но пък с мод може и да стане. Пък за какво ще ти е таблет за разговори - при вида на една тухла допряна до ухото... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако в спецификациите на таблета има някои от бандовете 850 / 900 / 1800 / 1900 може да работи нато телефон, ако ги няма няма как...

3g модула на таблета има това: http://bg.wikipedia.org/wiki/HSDPA , но то си е за данни, това че и те вървят по 3g не значи че може да се говори... не мисля че промяна във фирмуера ще компенсира липсата на хардуера... все едно да си инсталирам драйвер за sse4 инструкции на pentium 2 или да пачна биоса на компютър с 32 битов процесор за да инсталирам 64 битова о.с. обаче ако всичко си е на място и просто е забранено, тогава като се отключи - супер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета и пишман хакерчета :) Хал хабер  си нямате от стандарти и кое за какво е и как се ползва но сте тръгнали да отключвате туй дето го няма ! Стига сте гледали разни  скалъпени клипове в интернета ами вземете та прочетете  официалните спецификации на тия пусти  стандарти за пренос на данни най накрая. Вие утре може да искате  да си ползвате таблета и като сателитен приемник или да  си мерите кръвното ама тая работа за сега няма как да стане.  А в крайна смета  се обадете на  мобилните  оператори да ги питате кое какво може. Дечев не го знам аз тоя ром (не съм го пил)  какво добавя и какво отключва  и заключва  но съм сигурен ,че ако нещо няма вградена  в хардуера си функция ти  с никакви шменти-капели няма да го накараш да я има. Що не хакнеш  един ролков магнетофон да  свири с плочи  или да пуска видео касетки :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета и пишман хакерчета :) Хал хабер  си нямате от стандарти и кое за какво е и как се ползва но сте тръгнали да отключвате туй дето го няма ! Стига сте гледали разни  скалъпени клипове в интернета ами вземете та прочетете  официалните спецификации на тия пусти  стандарти за пренос на данни най накрая. Вие утре може да искате  да си ползвате таблета и като сателитен приемник или да  си мерите кръвното ама тая работа за сега няма как да стане.  А в крайна смета  се обадете на  мобилните  оператори да ги питате кое какво може. Дечев не го знам аз тоя ром (не съм го пил)  какво добавя и какво отключва  и заключва  но съм сигурен ,че ако нещо няма вградена  в хардуера си функция ти  с никакви шменти-капели няма да го накараш да я има. Що не хакнеш  един ролков магнетофон да  свири с плочи  или да пуска видео касетки :D

Спорът е абсолютно безмислен! Всеки таблет с 3G може да се ползва като телефон. За целта утре отидете в офисите на някой GSM оператор за да се убедите в това. Ще чакам утре отговор на някой от невярващите. ЛЕКА ВЕЧЕР!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е работата, че я има в хардуера вградена тази функция, но е заключена за европейския пазар по ред причини. В китайските таблети тези функции са отключени и "хакерчета" са модифицирали напитката за нашите условия. А примера с ролковия магнетофон е неуместен и смешен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 'невярващите' : http://kaldata.com/article-29734.html

Това е конкретно таблет с GSM функция... Това точно му е "екстрата" и за това се самоопределя като Fonepad, както телефоните с големи дисплей пък се определят като Таблетфон.И не, не мисля, че всеки таблет може да се ползва като телефон, било то и да има 3G функция. Защото едно е пренос на данни, друго е пренос на гласово кодиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е конкретно таблет с GSM функция... Това точно му е "екстрата" и за това се самоопределя като Fonepad, както телефоните с големи дисплей пък се определят като Таблетфон.И не, не мисля, че всеки таблет може да се ползва като телефон, било то и да има 3G функция. Защото едно е пренос на данни, друго е пренос на гласово кодиране.

Тук конкретно се пита за A2107A, който хардуерно има функция за пренос на гласово кодиране, но е заключен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук конкретно се пита за A2107A, който хардуерно има функция за пренос на гласово кодиране, но е заключен. 

Аз си купих евтин китайски фаблет от продавалника за 130 лева,нищо особено в сравнение с марковите.Със един слот за сим карта,слагам карта за разговори на Глобул,веднага започва да работи като телефон.Махам я и слагам дата сим карта на същия оператор и след съответни настройки(без тях не може да мине) имам интернет.От старата ми нокия взех карта памет с 2 гб и я сложих,става,изтрих и снимките и си имам достатъчно памет. :wink12:  :mark:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...