Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Daylight Dancer

Как да се свържа с WiFi мрежа под конзола - Debian ?

Препоръчан отговор

Трябва да инсталирам XP на една машина и явно трябва да го правя през мрежа - нещо, което до сега не съм правил. дадоха ми линк към youtube и там показват как става под Debian. Свалих най-новия Debian и без да внимавам кой знае колко в инсталацията явно не съм инсталирал GUI. за да инсталирам GUI Ще ми трябва да се вържа към мрежа. Как да стане това под конзола? Гледам https://wiki.debian.org/WiFi/HowToUse#Command_Line , но iwlist scan ми дава command not found. По принцип качвам линукса на виртуална под Windows7.

Благодаря за съдействието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо ще инсталираш XP през мрежа? Това е крайна мярка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра няма ОС, не може да буутва от USB И няма слот за оптика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя точно версия на Debian си свалил и какъв инсталационен носител ползваш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си пакета wireless_tools, иначе командата няма как да ти проработи. МОже допълнително да инсталираш и пакетите iw и netcfg .

После вече

iwlist scan

iwconfig eth0 essid "My Network"

iwconfig eth0 key 0123-4567-89

Повече за командата , изпълни man iwconfig в терминалa.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се наложи при инсталацията ръчно да сваля драйвера на безжичния адаптер. Както колегата кибер е казал - зависи и коя е версията на Debian. Netinstall съдържа най-малко пакети, и трябват драйверите за да можеш да инсталираш по-нататък. Най-добре е да се свали пълния DVD имидж - там всичко си го има, и не е нужно да се ровиш по репозиторито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисълта ми беше да ползва диска за източник. Това, че няма интернет не е проблем, ако има DVD-1 под ръка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно де, и аз това казах - DVD имиджа си съдържа всичко. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо, просто нe ползвате некoе live cd? Ми сте тръгнали да инсталирате Debian?

Също, защо не пробвата със неkoй boot-manager да ботнете? Аз имам подобен комп koйто нe подържа usb, затова си ползвам едно старо CD на Plop boot  за да ботвам през USB, трябва ти само да разползгаш със диск устройсвто, полсе програмата играе рола на BIOS. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не обърнах внимание каква е целта на автора а писах по инерция. Щом целта му е да инсталира XP без оптично устройство и USB, то единствения вариант е буут по мрежа. Най-лесно това ще стане с един PxE Server, стига разбира се и лаптопа да поддържа буут по мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е?

Debian-ът е debian-7.4.0-i386-CD-1. Инсталирах го през виртуалка VirtualBox-4.3.10-93012-Win. Вариант буут през USB и през оптика забравяме. Остава мрежа. По принцип лаптопът ми е Asus купуван преди няколко години. Ако трябва ще кажа модел. Малката машина, на която трябва да кача XP е u73-7301m-e10. Ако трябва ще действам под Windows 7, ако трябва ще кача някаква друга ОС директно на моя си хард, че гледам, че под виртуалната май нещо не ми вижда WiFi устройството или трябва да се донастройва нещо си. По-горе се изписа да пробвам с LiveCD някое. опитах linuxmint-16-cinnamon-dvd-32bit през виртуална, но зареждаше 100 часа и го спрях. Кой е най-бързият и лесен вариант - под win-а или да инсталирам друга ОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалаш харда , слагаш го на друг комп , дето си има всичко , правиш-струваш ... и после го връщаш на старата кутия . Това , при досега дадените условности , ако има още - работата не е толкова бърза , колкото я представяш ( или я виждаш така ) , иначе щеше да си по-подробен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...