Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ivan_dmx

Сини екрани - много на брой - на Windows 7 64бит

Препоръчан отговор

Здравейте,

от преди 3-4 дена ... започна да ми вади през 2-5-10 мин сини екрани и, дори и без да го пипам компютъра, както си стои и ми вади сини екрани...

крашва ми флаш плеъра... мозила, скайп, уторент, хроме ...

смених драйверите на нвидиа с последните от сайта им

с 9600ГТ съм, 512мб;  2 харда: WD  sata 2  и макстор ата 133; 2 плочки рам  по 2 гб ддр 800мхз.; дъното ми е ново  асрок athlon x2 5600+ 2.900 mhz

също така, нещо не иска да се свързва с интернета, когато пускам компютъра ... минава известно време, давам му да чекне за проблеми, седи ми удивителна от компюпъра към нетуърка .. а преди нямах никакви проблеми с това

мини дъмпове имам, ама са много на брой,  иначе доста от тях съм си ги записал и сега ще ви ги напиша...

1.PAGE FAULT IN NONPAGED AREA    0X00000000050

2.                                                00000000007F   amdk8.sys

3.                                                0000000000f7

4. IRQL NOT LESS OR EQUAL   00000000A

5. DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL 00000000D1  (  този днеска 2 пъти един след друг ми го изкара..)

6. DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL 00000000D1  ndis.sys

7. memory management    00000001

8. PAGE FAULT IN NONPAGED AREA  00000000000 50 nvlddmkm.sys

9. PAGE FAULT IN NONPAGED AREA  000000000001E

10 REFERENCE BY POINTER 0000000018

11. SYSTEM SERVICE EXPERTION  0000000000003B

Ако преинсталирам, дали ще има подобрение? 

Ако можете да предложете някаква идея какъв вероятно е проблемът и, ако може някой да предложи решение, ще е супер... 

Благодаря ви предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е някой вирус, няма да е лошо да преинсталираш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не е нов модел дъното.Кога го взе?Кат сложи новото дъно тря махнеш старите драйвери и да туриш нови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намирисва на проблем с дънната платка...Чипсета по-конкретно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от преди 3-4 дена ... започна да ми вади през 2-5-10 мин сини екрани и, дори и без да го пипам компютъра, както си стои и ми вади сини екрани...

крашва ми флаш плеъра... мозила, скайп, уторент, хроме ...

смених драйверите на нвидиа с последните от сайта им

с 9600ГТ съм, 512мб;  2 харда: WD  sata 2  и макстор ата 133; 2 плочки рам  по 2 гб ддр 800мхз.; дъното ми е ново  асрок athlon x2 5600+ 2.900 mhz

също така, нещо не иска да се свързва с интернета, когато пускам компютъра ... минава известно време, давам му да чекне за проблеми, седи ми удивителна от компюпъра към нетуърка .. а преди нямах никакви проблеми с това

мини дъмпове имам, ама са много на брой,  иначе доста от тях съм си ги записал и сега ще ви ги напиша...

1.PAGE FAULT IN NONPAGED AREA    0X00000000050

2.                                                00000000007F   amdk8.sys

3.                                                0000000000f7

4. IRQL NOT LESS OR EQUAL   00000000A

5. DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL 00000000D1  (  този днеска 2 пъти един след друг ми го изкара..)

6. DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL 00000000D1  ndis.sys

7. memory management    00000001

8. PAGE FAULT IN NONPAGED AREA  00000000000 50 nvlddmkm.sys

9. PAGE FAULT IN NONPAGED AREA  000000000001E

10 REFERENCE BY POINTER 0000000018

11. SYSTEM SERVICE EXPERTION  0000000000003B

Ако преинсталирам, дали ще има подобрение? 

Ако можете да предложете някаква идея какъв вероятно е проблемът и, ако може някой да предложи решение, ще е супер... 

Благодаря ви предварително :)

1, 8, 9 - проблем с рамта

4 - проблемен драйвер (може да се дължи на проблема в рамта)

компа ти е за хардуерна профилактика - паметта не прави добът контакт в слота или си правил клок или не работи... или не работи чипсета (ако е нвидиа, най вероятно му е дошло времето от постоянно висока температура)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да то ако е сложен драйвер за чипсета и той е Нвидия но от друга дънна платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера преди да пиша .. реших да пусна антивирусната  Microsoft Security Client да видя.. и няма никакви вируси уш...

ето го дъното...

Motherboard Name  ASRock N68C-GS FX  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/index.bg.asp

и драйверите на дъното съм ги сложил след като е инсталнат wina...

аз като го слагах преди половин година май беше и преинсталирах с win 7 professional 64bit

тези 2 слота жълтите на рам памета... като сложа плочките на тях и ми вади повече точки при тестване на евереста/аидата.. и на рейтинга на компа

и че на тях ги дърва паметите...

компа не съм го клоквал никога...

сега ми изкара син екран ...

IRQL NOT LESS OR EQUAL   00000000A

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера преди да пиша .. реших да пусна антивирусната  Microsoft Security Client да видя.. и няма никакви вируси уш...

ето го дъното...

Motherboard Name  ASRock N68C-GS FX  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/index.bg.asp

и драйверите на дъното съм ги сложил след като е инсталнат wina...

аз като го слагах преди половин година май беше и преинсталирах с win 7 professional 64bit

тези 2 слота жълтите на рам памета... като сложа плочките на тях и ми вади повече точки при тестване на евереста/аидата.. и на рейтинга на компа

и че на тях ги дърва паметите...

компа не съм го клоквал никога...

сега ми изкара син екран ...

IRQL NOT LESS OR EQUAL   00000000A

За по-голяма яснота, прикачете съдържането на C:windowsMinidump.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://dox.bg/files/dw?a=dad1889a6a

Доста са файловете и ги архивирах. :)

Анализирането ще отнеме малко време. Скоро очаквайте отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди половин година си сложил дъното и тогава си преинсталирал Уиндоус-а.

Драйверите си ги сложил оттук - http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/index.bg.asp?cat=Download&os=Win764

Кои сложи?

За 9600GT оттук или - http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска преинсталирах  win-a и пак сложих win 7 professional 64bit

до сега не ми е вадило сини екрани...  

драйверите за дъното  ги слагам от диска, дето идват с дъното, и преди така правех, и днеска пак

а за видеото, за сега не съм слагал най-новите от сайта, ами  съм с тези, дето са от  Wina,  поне за сега

иначе слагам от тука:

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/73780/en-us

Version: 335.23 WHQL Release Date:

2014.3.10

точно с тези бях преди да преинсталирам и дето ми правеше бели със сините екрани...

ще видя сигурно с на wina  драйверите как ще се държи няколко дни и след това ще сложа пак тези,  дето съм посочил по-горе, от сайта които са

а и размених рам паметите на слотовете

аз видях че само на 2та слота може ддр2, а на другите 2 е ддр3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дискът мен ако питаш е за украшение освен ако не се е сринал сайта.Какво значи драйверите са от Wina? От Windows update ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

към края на инсталацията на  уиндоуса, нали само намира драйвери за видеото и ги слага автоматично; с тях съм за сега.

в тази връзка, добре ли е да са пуснати ъпдейтите на уиндоуса? защото аз съм ги спрял (и преди не го ъпдейтвах)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не му давай да намира драйвери а сложи тези от линка на дъното без VGA драйвера.За 9600GT от сайта на Нвидия.И не давай на Windows Update да се меша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че се намесвам в темата, но преди време имаше три проблемни ъпдейта за х64 битова 7-ца, от които след инсталацията им се получаваше син екран! Оправиха ли ги или все още си ги има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска преинсталирах  win-a и пак сложих win 7 professional 64bit

до сега не ми е вадило сини екрани...  

драйверите за дъното  ги слагам от диска, дето идват с дъното, и преди така правех, и днеска пак

а за видеото, за сега не съм слагал най-новите от сайта, ами  съм с тези, дето са от  Wina,  поне за сега

иначе слагам от тука:

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/73780/en-us

Version: 335.23 WHQL Release Date:

2014.3.10

точно с тези бях преди да преинсталирам и дето ми правеше бели със сините екрани...

ще видя сигурно с на wina  драйверите как ще се държи няколко дни и след това ще сложа пак тези,  дето съм посочил по-горе, от сайта които са

а и размених рам паметите на слотовете

аз видях че само на 2та слота може ддр2, а на другите 2 е ддр3

Анализирах файловете. Налични са проблеми от всякакво естество. Щях да ви препоръчам преинсталация и качване на драйверите от сайта на производителя, с цел софтуера да бъде изключен като евентуална причина за проблемите, но като гледам, вие вече сте прибегнал към тази стъпка. От както преинсталирахте, до сега, давало ли ви е син екран?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows не слага драйвери ,разпознавава хардуера но драйвери трябва да си инсталираш ти ,сини екрани са признак за замърсен хардуер или за такъв  на който му е дошло времето.Ако инсталацията е преминала успешно и са сложени всички драйвери от производителя на хардуера почистване на машината и тестове на рам,видео,процесор ,следене на температурите  просеца е дълъг и изисква търпение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows не слага драйвери ,разпознавава хардуера но драйвери трябва да си инсталираш ти ,сини екрани са признак за замърсен хардуер или за такъв  на който му е дошло времето.Ако инсталацията е преминала успешно и са сложени всички драйвери от производителя на хардуера почистване на машината и тестове на рам,видео,процесор ,следене на температурите  просеца е дълъг и изисква търпение

1. Windows 7 има много вградени драйвери и може да намери 90% от драйверите през интернет, когато това му се зададе.

XP не може да намира драйвери през интернет, но и той има огромно количество вградени драйвер - разбира се по-малко от 7. Проблема при него е, че е излязъл на пазара 2001 година, а SP3 2008 и много от вградените драйвери при него са за по стари машини а и при създаването му целта е била да се събира на едно CD ,което предполага вграждане на най основните драйвер и не позволява добавянето на много нови такива в SP1, SP2 и SP3. Най простият пример е това, че ако Windows няма вграден драйвер за контролера на харддиска, инсталация изобщо не може да започне. Разбира се, това не означава че не трябва да се слагат драйвери от сайта на производителя защото те са обновени а и понякога вградените драйвери вградени в Windows са написани и от MIcrosoft.

2. Има случай в които Windows не разпознава даден хардуер.

3. При сините екрани, зависи от вида на грешката. Има много видове грешки, които може да са индикация за различни видове проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да може да ги инсталира но няма да са най-новите това съм го изпробвал лично,слага някакви уиндоуски драйвери които вършат работа до като си намериш в нета по производител.Windows XP SP3 SATA RAID  ми е инсталирвал драйвери ,уиндоус няма драйвери за AHCI  но веднъж инсталирани в последствие не са нужни -направих този тест с моя лаптоп след формат на C си инсталира 7 в AHCI  режим.Не разпознава особен хардуер,пръстов отпечатък,Intel AMT ,уиндоуските драйвери за временно решение няма как да пипаш по настройките на ATI  и Nvidia без нужния драйвер.Иначе си прав за всичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анализирах файловете. Налични са проблеми от всякакво естество. Щях да ви препоръчам преинсталация и качване на драйверите от сайта на производителя, с цел софтуера да бъде изключен като евентуална причина за проблемите, но като гледам, вие вече сте прибегнал към тази стъпка. От както преинсталирахте, до сега, давало ли ви е син екран?

Да, преинсталирах вчера ...
от тогава до сега никакви сини екрани не е имало за щастие.... :)
обаче...ми крашва флаш pлеъра на фейсбука там на разните игрички... и на мозила и на хроме..едно и също
след няколко пъти крашване на плеъра и презареждане и ми крашва и самата мозила ......
още съм с драйверите от самия Win, не съм ги сменял ...
и съм забранил да ми се актуализира Win-a  от my comp>proparties>win update
ама май ще си сложа от сайта на nvidia последните дривери за видеото Version: 335.23
за дъното за сега съм с драйверите от самото CD, което идва с дъното, поне за сега
иначе гледах да инсталирвам на всички програми последните версии, а не да слагам стари

А от файловете, които анализира .. кажи някои от проблемите, ако може, 3-4 не повече :) че ми е любопитно

лек ден :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди половин час ми изкара син екран за първи път, откакто преинсталирах

не можах да видя какъв е, защото не бях дал отметката да не се рестартира автоматично

затова качих файла в докс.бг

:)

http://dox.bg/files/dw?a=704cd59603

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно преди 2-3 мин ми изкара син екран ......

първо започна да ми крашва плеъра... 2-3-4 пъти,  после ми крашва мозилата, после пак плеъра и така сигурно 4-5 пъти и бам син екран

PAGE FAULT IN NONPAGED AREA  0000000000050  fltmgr.sys

и отгоре на екрана го изкара тоя .sys  и отдолу под 0000050

не знам дали има някаква връзка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последните две

• [*]DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ntoskrnl.exe [*]PAGE FAULT IN NONPAGED AREA  0000000000050  fltmgr.sys

са индикация за евентуален проблем с рамта.

Преди да преминем към по-нататъшни действия, направете следното:

Свалете WhoCrashed и я инсталирайте.

• [*]Стартирайте програмата. [*]Натиснете  Публикувано изображение
  Analyze  намиращ се в горният ляв ъгъл. [*]Отворете File>Export.. и запишете файла WhoCrashedOutput.htm [*]Прикачете го към следващия ви отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях споменал по-горе, че имам проблеми с нета... от 12ч. на обед чак сега дойде..

докато нямах нет нито 1 син екран не съм го и товарил пс-то де .. само няколко реса и мъчене за подкарване на нета

и се обаждах и до фирмата уж да идват

еи сега преди 5 мин дойде нета от самосебе си докато гледам филм на пс-то

и бам син екран 2бр,

IRQL NOT LESS OR EQUAL 000000A

такива бяха и 2та май ....

http://dox.bg/files/dw?a=fdd8ad8a96

http://dox.bg/files/dw?a=2c118dd5d4

http://dox.bg/files/dw?a=1788f0379e

http://dox.bg/files/dw?a=40ef61bc64

ako е проблеми с рам паметта

ще махна едната плочка и ще пробвам как ще се държи само с една 2гб .. ако трябва и 1 седмица

важното е да се реши проблемът

аз не играя игри, само за нет и филми ги ползвам пс-то .. на времето играех игри, като бях по-малък :Д

лек ден и мерси за отделеното време :)

ето пак син екран.,... гледах 1 клипче в  youTube.....

и бам син екран 0000000007F

влязох в биоса и намалих от DDR2 800mhz na DDR2 667 mhz

нз дали ще има файда ама...

ама.. от както доиде нета от 40 мин 3 сини екрана а преди това

5-6 часа работене на пс-то без син екран ......

още един син екран ........

0000000000001А

след намалянето на честотата на рам памета от биоса ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...