Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

DeathSkull

Лаптоп за програмиране?

Препоръчан отговор

Здравейте,

един приятел кадидатства в Пловдив със специалност "програмиране"(става въпрос за универистет,не гимназия). За което ще му е нужен лаптоп , на който да работи. Та понеже няма профил тук,питам аз. Бюджетът е до 3000 лв., като не е задължително всички предложения да са 2900-3000 лв. Каза ми,че му трябва главно за програмиране и рядко,ама бая рядко , някоя друга игричка. Допитвам се до вас,защото не знам какво точно ,като хардуер ,е необходимо за програмиране. 

Моля давайте предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

един приятел кадидатства в Пловдив със специалност "програмиране"(става въпрос за универистет,не гимназия). За което ще му е нужен лаптоп , на който да работи. Та понеже няма профил тук,питам аз. Бюджетът е до 3000 лв., като не е задължително всички предложения да са 2900-3000 лв. Каза ми,че му трябва главно за програмиране и рядко,ама бая рядко , някоя друга игричка. Допитвам се до вас,защото не знам какво точно ,като хардуер ,е необходимо за програмиране. 

Моля давайте предложения.

Хм, ако разделим сумата с приятеля ти...:D , малко повече инфо....Виртуалки ще върти ли, колко...Или само код ще пише? Не виждам смисъл да се изръсва толкова, освен ако човека не е пачка и сумата не е проблем за бюджета му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам в университета правят и 3д проекти или там каквото са. Имам в предвид,че използват 3Д програми,които знам,че са бая тежки. Иначе бюджета е толкова,защото гледаше някакви Мак-ове,а и не е задължително да се изразходва цялата сума. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това

това със IPS матрица и много глезотийки  все пак е ROG

това също

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен SSD-то си е много добра глезотийка :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това със IPS матрица и много глезотийки  все пак е ROG

Това е лаптоп-но защо не и на по-добра цена!Да...по-малко дисково пространство ,но пък и с оптично у-во и все пак 300 лв по-евтин!

пп.Третото ти предложение не се отваря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Третото е това Асуса предложен е от теб е по-евтин защото няма SSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Третото е това Асуса предложен е от теб е по-евтин защото няма SSD

Добре виждам какво има и какво няма!А ти? 

пп.Сега вече се вижда и третия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре виждам какво има и какво няма!А ти? 

пп.Сега вече се вижда и тр

То и аз виждам ,просто SSD  праща нещата в друга орбита ,а и да дадеш 2 к лева за лаптоп и да няма бърз диск си е чиста загуба :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...а и да дадеш 2 к лева за лаптоп и да няма бърз диск си е чиста загуба :)...

To щото ProBook- а от първото ти предложение има!!!

Както и да е, не ми се ,,драска,, тука ей така щото да се намирам на работа.

Лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа ще трябва на приятеля ти чак за 2 октомври(ако не се лъжа тогава почва университетската учебна година). До тогава ще има лаптопи с broadwell-m процесори, също и ще се доставят повече модели с новите серии дискретни видеокарти за лаптопи с чипове nvidia gtx 8XXm и amd r7/8/9-2X0m. При всички случаи машините ще са с по-добри параметри, от предлаганите сега модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To щото ProBook- а от първото ти предложение има!!!

Както и да е, не ми се ,,драска,, тука ей така щото да се намирам на работа.

Лека вечер.

:)  Пробука струва 1799 лева ако иска в последствие може да му сложи SSD ,няма пълно щастие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,ама като сложи SSD 120 гб на мястото на харддсика и какво прави след това ? Другите неща къде ? По-добре според мен е РоГ-а,защото има сто и няколко гигабайта ссд + 750 гигабайта SSHD. Общо 1 терабайт памет,а не 120.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробука май си има предвидено място и за ССД. Поне има такива лаптопи пробук 450 и с двата харда ссд +хдд, пък тоя е 17 инчов има още повече място...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделите, от които ще се получи желаното удоволетворение в работата:

ASUS G750JZ-T4039D - Asus G750jz Intel Core i7-4700hq 8GB Ram Nvidia Geforce Gtx 880m (4gb Gddr5) 1tb Hdd 7200 оборота

ASUS G750JS-T4046D - Asus G750js Intel Core i7-4700hq Nvidia Geforce Gtx 870m (3gb Gddr5) 1tb Hdd 8GB Ram 17.3 Full Hd

и горещо препоръчвам този модел:

Asus N550JK-CN023H - Asus N550 15.6 Full Hd Ips i7-4700hq 16GB RAM Nvidia Geforce Gtx 850m (4gb) 1tb Blu-ray Windows 8.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,ама като сложи SSD 120 гб на мястото на харддсика и какво прави след това ? Другите неща къде ? По-добре според мен е РоГ-а,защото има сто и няколко гигабайта ссд + 750 гигабайта SSHD. Общо 1 терабайт памет,а не 120.

Има лесно слага се хард диска в кади и на мястото на ДВД ,а ССД в лаптопа като основен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...