Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Анета

Проблем интернет на телефона

Препоръчан отговор

Вчера си купих телефон който не иска да хване интернет от рутера дава ми dlink-свързано ,но като натисна икона интернет вътри се кръгче и нищо,Телефона ми е с Би-кънект предплатена карта има ли това някакво значение ,трябва ли някъде да се регистрирам или нещо подобно,просто някой да ми каже къде може да е проблема Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е това фроблема, вижте си рутера. Да не стоите много далеше от него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е това фроблема, вижте си рутера. Да не стоите много далеше от него?

Ами рутера е на горния етаж, с лаптопа хващам и вчера племеничката на мъжа ми беше при нас и с телефона си хвана интернет от този рутер,Днес получих от Глобъл SMS с някакви конфигурации за GPRS трябва ли да ги приема и инсталирам. Извинете ме за глупавите въпроси но не съм с кой знае какви познания :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Днес получих от Глобъл SMS с някакви конфигурации за GPRS трябва ли да ги приема и инсталирам."

Връзката с рутера не е по GPRS протокол !

Ако телефона ти поддържа е по Wi-Fi протокол на b/g/n скорости една от тях евентуално .

Провери дали телефона поддържа скоростта на рутера .

Ако рутера е на  "n"  а телефона не го поддържа а е например само за "g" ,трябва рутера да го настроиш на g НО това ти сваля общата скорост за безжичния интернет. Друга възможна причина е парола ..код за връзка с рутера ти - това трябва да го знаеш какъв е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Днес получих от Глобъл SMS с някакви конфигурации за GPRS трябва ли да ги приема и инсталирам."

Връзката с рутера не е по GPRS протокол !

Ако телефона ти поддържа е по Wi-Fi протокол на b/g/n скорости една от тях евентуално .

Провери дали телефона поддържа скоростта на рутера .

Ако рутера е на  "n"  а телефона не го поддържа а е например само за "g" ,трябва рутера да го настроиш на g НО това ти сваля общата скорост за безжичния интернет. Друга възможна причина е парола ..код за връзка с рутера ти - това трябва да го знаеш какъв е .

Ами за рутера пише 802.11g  телефона ми е 802.11bgn рутера  ,сигурно пиша някви глупости ще ме извиниш но не разбирам много,от вчера се занимавам с това главата ми пламна ,рутера няма код защита 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за рутера пише 802.11g  телефона ми е 802.11bgn рутера  ,сигурно пиша някви глупости ще ме извиниш но не разбирам много,от вчера се занимавам с това главата ми пламна ,рутера няма код защита 

Телефона поддържа g ,казвате че няма код и защита ,тези двете отпадат ,ако е така :

1.Остава в самия телефон да се активира свързването по Wi-Fi автоматично например при откриване на налична такава точка(рутера Ви).

2.Зависи от модела на телефона начина на това активиране..в упътването му го пише. Може да иска изрично посочване на точката пори първоначалното си свързване.

Сигурно има и опция ако е налична Wi-Fi ТАЗИ връзка да бъде приоритетна и запаметена ,за да няма изненади в зависимост от плана Ви на GSM оператора - разбирайте в сметката.

Племенничката ви се е свързала значи причината не е рутера (не е ограничен по брой конекции или MAC адрес. Така че по внимателно огледайте опциите за свързване на самия телефон. Тук напомням  НЕ е GPRS начина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона поддържа g ,казвате че няма код и защита ,тези двете отпадат ,ако е така :

1.Остава в самия телефон да се активира свързването по Wi-Fi автоматично например при откриване на налична такава точка(рутера Ви).

2.Зависи от модела на телефона начина на това активиране..в упътването му го пише. Може да иска изрично посочване на точката пори първоначалното си свързване.

Сигурно има и опция ако е налична Wi-Fi ТАЗИ връзка да бъде приоритетна и запаметена ,за да няма изненади в зависимост от плана Ви на GSM оператора - разбирайте в сметката.

Племенничката ви се е свързала значи причината не е рутера (не е ограничен по брой конекции или MAC адрес. Така че по внимателно огледайте опциите за свързване на самия телефон. Тук напомням  НЕ е GPRS начина.

Стен много благодаря за отговора, по горе виждам че малко объркано съм писала за това пак ще напиша телефона е 802.11bgn   а рутера 802.11g   значи телефона ми намира рутера  dlink давам му свързване и след малко ми изписва dlink-свързано като натисна интернет икона ми изписва  " създ.защ.връзка" точно този надпис и върти кръгче след минута ми изписва връзката с тази мрежа е ограничена и не може да се ползва за интернет  , два дни се ровя и в телефона и не мога да разбера къде може да е проблема тези IP адреси и темподобни може ли да имат значение,сега се сещам мисля като купихме лаптоп той не искаше да хваща интернет и звънях на доставчиците нещо им диктувах и се оправи дали и сега не е нещо подобно нищо не разбирам прощавай че само те занимавам,но не знам кой да ми помогне :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стен много благодаря за отговора, по горе виждам че малко объркано съм писала за това пак ще напиша телефона е 802.11bgn   а рутера 802.11g   значи телефона ми намира рутера  dlink давам му свързване и след малко ми изписва dlink-свързано като натисна интернет икона ми изписва  " създ.защ.връзка" точно този надпис и върти кръгче след минута ми изписва връзката с тази мрежа е ограничена и не може да се ползва за интернет  , два дни се ровя и в телефона и не мога да разбера къде може да е проблема тези IP адреси и темподобни може ли да имат значение,сега се сещам мисля като купихме лаптоп той не искаше да хваща интернет и звънях на доставчиците нещо им диктувах и се оправи дали и сега не е нещо подобно нищо не разбирам прощавай че само те занимавам,но не знам кой да ми помогне :huh:

Рутера вероятно е на интернет доставчика предполагам и има ограничение от тяхна страна. Това предполагам от примера който ми дадохте с лаптопа и обаждането.

Щом мислите че няма парола за свързване( това по горе го споменавате) значи има ограничение вероятно по MAC адрес НО пък тогава племенницата СЪЩО не би трябвало да се е свързала. 

Така че според мен отново опира до самия телефон ,начина му на свързване и опциите ----предполагам се опитва да изгради криптирана връзка и очаква отговор от рутера по същия начин по който пита ( протокол,ключ,парола)  .

Прочетете по внимателно за телефона Ви какво и как поддържа.

Досега не сте казали точен модел телефон ...същото и за рутера.

Пояснявам рутера Ви от казаното до сега е със 802.11g  а телефона има и трите стандарта 802.11bgn. Това значи че телефона може при правилните настройки да се свърже с рутера Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...