Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

te5karq

Въпрос за закупуване на термо паста?

Препоръчан отговор

Здравейте. Занимавам се в многото си свободно време (като пенсионер по принуда т.е. по медицински причини) с намиране на части за компютри и сглобяването им, и съответно продажбата им за малко пари на хора, които не могат да си позволят нов компютър (предимно от малцинството). Свършва ми обаче термо пастата, която от кутийката съм прехвърлил в спринцовка. Въпроса ми е има ли разлика между тези двете, които намерих или разликата е само в опаковката им (едната си я продават в спринцовка, а другата си е в кутийка, като моята):

Тази е спринцовката: http://kvazer.com/lubricants/42858--300-15.html

А тази е като моята: http://kvazer.com/lubricants/43289-thermo-contact-silicone-paste-10-g-tsp.html

Освен тази разлика, която споменах (ако не броим 2-та грама повече при спринцовката, и по-високата цена с 10ст.) има ли и друга съществена разлика, или да си поръчвам такава, каквато съм си ползвал до сега? Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Занимавам се в многото си свободно време (като пенсионер по принуда т.е. по медицински причини) с намиране на части за компютри и сглобяването им, и съответно продажбата им за малко пари на хора, които не могат да си позволят нов компютър (предимно от малцинството). Свършва ми обаче термо пастата, която от кутийката съм прехвърлил в спринцовка. Въпроса ми е има ли разлика между тези двете, които намерих или разликата е само в опаковката им (едната си я продават в спринцовка, а другата си е в кутийка, като моята):

Тази е спринцовката: http://kvazer.com/lubricants/42858--300-15.html

А тази е като моята: http://kvazer.com/lubricants/43289-thermo-contact-silicone-paste-10-g-tsp.html

Освен тази разлика, която споменах (ако не броим 2-та грама повече при спринцовката, и по-високата цена с 10ст.) има ли и друга съществена разлика, или да си поръчвам такава, каквато съм си ползвал до сега? Благодаря.

Тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за темата, но на мен ми трябва от тия най-евтините. Все пак сглобявам антики, които ми излизат за по 20-30лв. частите, и не е нужно да купувам скъпи термо пасти (пък и пенсията ми не е голяма, и не работя никъде). Тая дето я имам ми върши работа, но се чудя дали пак същата да си поръчам (може дори няколко кутийки да си взема), или да взема от тая в спринцовката? Коя е по-добра от двете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за темата, но на мен ми трябва от тия най-евтините. Все пак сглобявам антики, които ми излизат за по 20-30лв. частите, и не е нужно да купувам скъпи термо пасти (пък и пенсията ми не е голяма, и не работя никъде). Тая дето я имам ми върши работа, но се чудя дали пак същата да си поръчам (може дори няколко кутийки да си взема), или да взема от тая в спринцовката? Коя е по-добра от двете?

В такъв случай.... Няма разлика. И най евтината да купиш все тая...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно има разлика но не е ясно каква. За тази в кутийката са дали повече инфо. Ето ти същата в спринцовка. Вместо да взимаш 10 кутиики вземи си това. Аз лично ползвам от малките тутийки и винаги имам резервна в чекмеджето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно има разлика но не е ясно каква. За тази в кутийката са дали повече инфо. Ето ти същата в спринцовка. Вместо да взимаш 10 кутиики вземи си това. Аз лично ползвам от малките тутийки и винаги имам резервна в чекмеджето.

Благодаря. Ще взема няколко бройки от спринцовката, защото голямата кутия, която си предложил я нямат в наличност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не слушай pconline, взимай MX-4. Керамична основа, не съхне и става и за видеокарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не слушай pconline, взимай MX-4. Керамична основа, не съхне и става и за видеокарти.

Извинявай ако прозвучи като заяждане, но искам да те попитам, ти просто коментари ли трупаш или?

Човека вече спомена, че тук става дума за НАЙ-ЕВТИНАТА, за това и pconline му даде този съвет! Какъв е смисълът да се направиш на мъж и да дадеш предложение за паста на цената на цялата конфигурация (поне според това което написа автора по- горе)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......

Ти Наско познаваш ли го  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Послушаи AMDKid,че като ги гледам тия термо пасти за по 2 лева се изривам.
Тя толкова и работа ще върши за 2 лева но пък тия това заслужават  :angry22: говоря за малцинството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти Наско познаваш ли го  :)

Нямам идея кой е Наско (Извинявам се за което) , но си падам малко антиспамър... Много обичам да говоря и то главно глупости, но техническия форум не е за това... :)

Със Здраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То по принцип не е глупост тая паста , но все пак автора няма нужда от нея  :) Аз имам един буркан от компот такава паста  :) открадната от завода в който работих през 1982г . Колко транзистора е намазала навремето и сега още маже и процесори - така че за тия щайги които сглобява автора - няма нужда от пастата която му е предложил Атанас Пачов .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То по принцип не е глупост тая паста , но все пак автора няма нужда от нея  :) Аз имам един буркан от компот такава паста  :) открадната от завода в който работих през 1982г . Колко транзистора е намазала навремето и сега още маже и процесори - така че за тия щайги които сглобява автора - няма нужда от пастата която му е предложил Атанас Пачов .

Далеч съм от идеята че този Арктик е глупост, най малкото защото вчера го слагах на старата I5 (ще те излъжа дали беше МХ3 или 4, но това няма значение). Забележката ми беше към излишното перчене и професорстване в тема която не се нуждае от това. За съжаление обаче ние също почваме да оспамваме темата

ПП: а на всичкото отгоре, въпреки че никак не е лоша предложената паста, далеч не е "върха на сладоледа", та дори и за самоизтъкване не ставаше :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми млади господине тъкмо у мен се беше зародила някаква надежда че онова дето се крепи на вратът ви е започнало да се изпълва с някакъв вид разум и вие тутакси успяхте да сътворите поредната си миризлива купчинка. MX-4 е чудесна паста, но си има място където да се прилага това са предимно мобилните машини поради малката контактна площ на охладителя с процесора и евентуално при екстремен клок където където всеки градус е ценен. Само че има едно НО пастата е десетки пъти по-скъпа и е безмисленно прилагането и в настолни конфигурации още по-малко в такива който са на доизживяване. Предполагам през краткия си жизнен път до момента вероятно аз съм сглобил и ремонтирал повече машини отколкото вие сте успели да видите за съзнателната част от 14те си години. И ви уверявам прилагането на цитираната бяла термопаста е съвсем уместно и не носи абсолютно никакви рискове. Съгласен съм, че е доста разпространена практика прилагането и в мобилни машини, дори на мястото на термоподложки което е невероятна глупост и въпросните индивиди не мога да ги нарека колеги.

Когато имате намерение да отречете нечии съвети е хубаво да се агрументирате за да ви взимат на сериозно иначе рискувате да се превърнете във вечно лаещо куче на което никой не обръща внимание.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми млади господине тъкмо у мен се беше зародила някаква надежда че онова дето се крепи на вратът ви е започнало да се изпълва с някакъв вид разум и вие тутакси успяхте да сътворите поредната си миризлива купчинка. MX-4 е чудесна паста, но си има място където да се прилага това са предимно мобилните машини поради малката контактна площ на охладителя с процесора и евентуално при екстремен клок където където всеки градус е ценен. Само че има едно НО пастата е десетки пъти по-скъпа и е безмисленно прилагането и в настолни конфигурации още по-малко в такива който са на доизживяване. Предполагам през краткия си жизнен път до момента вероятно аз съм сглобил и ремонтирал повече машини отколкото вие сте успели да видите за съзнателната част от 14те си години. И ви уверявам прилагането на цитираната бяла термопаста е съвсем уместно и не носи абсолютно никакви рискове. Съгласен съм, че е доста разпространена практика прилагането и в мобилни машини, дори на мястото на термоподложки което е невероятна глупост и въпросните индивиди не мога да ги нарека колеги.

Когато имате намерение да отречете нечии съвети е хубаво да се агрументирате за да ви взимат на сериозно иначе рискувате да се превърнете във вечно лаещо куче на което никой не обръща внимание.  

Странно какви хора сте вие, че да се връзвате на младеж, който е малко по-голям от сина ми! Иначе Наско за годините си е много интелигентно момче и мисля, че трябва да го поощряваме, а не само да го хокаме! Та нали от тези деца се очаква да бутат България след време! Вярно, че се изказва(пише) неподготвен, но всеки допуска грешки особено на неговите години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая бяла силиконова, ако автора омаже и мостчетата (circuit bridge) до кристала, нали знаете какво ще стане ?

MX-4 според мен не е никак лоша, но вие си твърдете каквото си искате. Керамична основа --> перфектна и за видео-чипове и се ползва и в лаптопите. Ако намажеш видео-чип с бяла силиконова паста става едно-голямо нищо и за 1 секунда товар, хвърква на 90 градуса и можеш още от началото да се сбогуваш с картата. Винаги я препоръчват и други по форумите и никой не е казвал нещо лошо за нея. Лично аз съм я изпробвал и съм много доволен. 

Отделно, че може да струва много, ама виждал ли си в каква спринцовка се продава ?

Едит : За неговата машина, ако ще слага термопаста само на процесора, може да ползва някоя бяла силиконова, защото май наистина не си заслужава, въпреки че не е лоша паста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно какви хора сте вие, че да се връзвате на младеж, който е малко по-голям от сина ми! Иначе Наско за годините си е много интелигентно момче и мисля, че трябва да го поощряваме, а не само да го хокаме! Та нали от тези деца се очаква да бутат България след време! Вярно, че се изказва(пише) неподготвен, но всеки допуска грешки особено на неговите години.

Уважаеми колега на този младеж му бяха дадени достатъчно шансове, но той не си взима поука и дава по някога откровено опасни съвети и когато му се направи забележка да не говори глупости се държи арогантно и нарече половината форум копелета. Честно казано извънредно много съжалявам защото наистина има моменти когато казва и разумни неща, но като цяло държането му под всякаква критика. Постовете му са с необосновано авторитетни изказвания и новаци юзери спокойно могат да му повярват и да си причинят материални щети. Този младеж трябва да се научи малко на уважение към останалите юзери и да не изказва категорични и НЕОБОСНОВАНИ твърдения. Що се отнася до това да поощряваме младежта. Да така е трябва но хората който са го заслужили. Има доста хора включително и на неговата възраст с който комуникирам на лични и им помагам с каквото мога. Това означава не само със съвети а и части когато мога да си го позволя, но тези хора знаят как да се държат. Това че най вероятно съм по-възрастен и от баща му на въпросният индивид не е толкова важно, впрочем интересно ми е колко шамара би отнесъл ако говори така на баща си? А ако тия дето ще движат държавата ще са като Атанасчо, то предпочитам да не ги виждам тия времена.

Тая бяла силиконова, ако автора омаже и мостчетата (circuit bridge) до кристала, нали знаете какво ще стане ?

MX-4 според мен не е никак лоша, но вие си твърдете каквото си искате. Керамична основа --> перфектна и за видео-чипове и се ползва и в лаптопите. Ако намажеш видео-чип с бяла силиконова паста става едно-голямо нищо и за 1 секунда товар, хвърква на 90 градуса и можеш още от началото да се сбогуваш с картата. Винаги я препоръчват и други по форумите и никой не е казвал нещо лошо за нея. Лично аз съм я изпробвал и съм много доволен. 

Отделно, че може да струва много, ама виждал ли си в каква спринцовка се продава ?

Едит : За неговата машина, ако ще слага термопаста само на процесора, може да ползва някоя бяла силиконова, защото май наистина не си заслужава, въпреки че не е лоша паста.

Би ли ми демонстрирал на кой процесор за настолна машина произведен след през последните 8-9 години имате достъп до "мостчетата (circuit bridge) до кристала" и какво би се случило? 

Вероятно сте чели някога някъде нещо по диагонал и не сте осъзнали че на времето това се говорише за сиви пасти съдържащи метални частици в себе си а не за бяла силиконова паста. 

Не съм сигурен дали вие сте виждали тази 20гр спринцовка на MX-4, но на мен ми е в чекмеджето под дясната ръка и е поредната която използвам, а цитираната кутия бяла е леко 250 грама за почти три пъти по-малко пари. 

Споменавате някакъв видеочип но не става много ясно за какъв точно говорите. Ако е за лаптоп то дали ще е бяла или MX-4 паста е се тая защото там се слагат термоподложки а каквато и да е паста с такава дебелина първо че при нагряване не се задържа там а се разтича и второ на такъв дебел слой действа като изолатор на топлина, а не като проводник. Там се слагат термоподложки или последните тенденции е да се добавят медни пластини с подходящата дебелина и тя се маже с термопаста. 

Ако става дума за чипана видеокарта за настолно РС абсолютно никакъв проблем няма да се използва бяла паста, ако не се клоква видеото. Само да ви информирам, че чипа на видеокартите за настолни РС та е с размер колкото на 40-50 кристала на процесори за лаптопи. Или иначе казано с пастата която трябва да се сложи на такъв чип може да се направе профилактика на около 40 лаптопа. Или казано във финикийски значи профилактиката на видео със скъпа паста трябва да струва поне 30лв и ми е интересно колко хора биха си го позволили. 

Никъде не съм казал, че MX- която и да е е лоша паста напротив но се използват там където нужда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Наско!

Точно това което е посочил  "pconline " е най разумното решение. Хубаво е да запомняш някои съвети. Дълги години ще са ти в полза, а не да се пъчиш! Затова в един преден пост бях ти написал фамилията - ПЪЧОВ - а не че не я зная. И да знаеш - от всяко дърво, не правят свирки - ясна ли ти е пословицата или го свързваш с ...минета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога,никога ама НИКОГА АС5 на видеокарта..Никога ЕЛЕКТРОПРОВОДИМА паста на видеокарта.Никога българска паста на видеокарта.Площта на чиповете им е малка,и за да охлажда по-добре от фабричната,пастата трябва да е истинска.Личен опит.С бяла Българска-100 градуса за 2 минути,с бяла Полска същата работа,с АС5 окъси,с МХ2 нещата заспаха...От тогава винаги имам под ръка една голяма разфасовка МХ2. Също не е лоша, но съхне по-бързо от МХ-4, затова по-добре MX-4

Видео-чипове се плескат с паста на керамична основа, ако на видеокарти им слагаш бяла силиконова паста, ами....още отсега ме изгуби като клиент. Забелязал ли си, че фабрично сложените пасти също са на керамична основа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

14годишен и със самочувствие и опит по-дълъг от хората, които се занимават от години с това и си изкарват хляба! Човек като види какви си ги написал ще си помисли, че всеки ден сменяш пасти. Добре, че поне си седнал да прочетеш малко, защото както го беше подкарал с предложенията на конфигурации кофти работа. Още пубертета те гони и затова не можеш да приемеш чуждото мнение макар да знаеш, че е по-компетентно и правилно от твоето. По-добре си наблягаи на уроците и се учи на обноски, че ти липсват в общуването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......

Видео-чипове се плескат с паста на керамична основа, ако на видеокарти им слагаш бяла силиконова паста, ами....още отсега ме изгуби като клиент. Забелязал ли си, че фабрично сложените пасти също са на керамична основа ?

Да вземеш да споделиш как правиш анализа и как установяваш коя паста на каква основа е специално "керамичните" ме интересуват?

Честно да ти кажа извънредно съм щастлив, че никога няма да ми бъдеш клиент. Не случайно някой колеги, ако хардуера е опитвано да се ремонтира безуспешно от друг индивид в повечето случаи потребител завишават цената за ремонта със 100%. На никой не му е приятно да бърше чужди лайна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...