Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днес гледах 2 лаптопа   ASUS X550VD и LENOVO G500

и двата са с прилични параметри но искам да попитам някой чувал ли е нещо за intel core i3-3110M

добър ли е , 2 ядра стигат ли примерно за средно -тежки игри и т.н. ...

ако някой е запознат да пише

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I3 на лаптоп не е като i3 за десктоп.Зависи и каква е видеокартата на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те  конкретните модели не стават за игри та процесора им е най малкия проблем .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами представям ви характеристиките на двата лаптопа и очаквам новите ви мнения

post-349008-0-31171800-1398367199_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втория :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да си икономисам  обясненията направо ти давам цифрите а ти сам си  вади изводите.  AMD Radeon HD 8570M

Ето ти и за другата видео карта какво  може NVIDIA GeForce GT 740M

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гледам цифрите и какво искаше да кажеш с тях

с две думи коя е по-добра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете са добри. Уърд ше фърка...Fifa ше фърка..Обаче: За геймърските лаптопи и бюджет 800 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мисля да играя кой знае какви игри на него

повечето ми е за филми, музика ,интернет, и някоя игра примерно farming simulator , euro truck simulator , need for speed, ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е баш тия двете Еuro truck simulator , need for speed ше им стопат лагерите за норматив . Напъваш ли лаптоп до 1000 лева  на игри се моли да си добута поне гаранцията  и като  наближи  нейния край гледай да го  продадеш на някой баламурник .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът е важно да е достатъчен за видеокартата. Пробвал съм лапатоп с тоя процесор при игри, но с видеокарта GT620M, която е доста по-бавна от GT740M. Няма никакви проблеми с GT620M,  дори има добър аванс при F1_2012.  Играх F1_2012  на Ultra при 1366х768  с отражения на автомобилите на High  с 40 fps  средно. Имаш едно 50% повече кадри при GT740M, значи трябва да се очакват 60фпс при тия настройки, което си е направо отлично. Дори може да включиш ВС на 50 херца, че да не се товари много хардуера. И това при настройки, близки до максималните, пестейки само от една незначителна, но лакома за ресурси настройка.  И понеже питаше за процесора, дали е добър за игри с тоя лаптоп...ами добър е. Виж, за други работи може и да не е, но за нуждите, които имаш е напълно достатъчен. 

ПП: И между другото, ядрата може да са две, но процесорът e 4 нишков, възползвайки се от технологията HT.

И двете са добри. Уърд ше фърка...Fifa ше фърка..Обаче: За геймърските лаптопи и бюджет 800 лв.

3 години са много време в тоя сектор. Навремето за 800 лева се вземаше най-много Пентиум с вградена видеокарта или някаква външна, колкото да не е без хич. сега една GT740M  е достатъчно добра за непретенциозен гейминг и дори бих казал, за по-претенциозен. Друг е въпроса дали лаптопът е машина за игра. По-скоро не, но пък тогава защо ще вземаме подобна видеокарта, като всички нормални функции без игри се вършат отлично и от коя да е вградена? Ами ти дори и настолна машина за гейминг да вземеш, не е гаранция че след два месеца няма да ти изгърми видеото в кутията за 20 лева. Погледни форума - поне по една тема всяка седмица за липса на сигнал към монитора или за артефекти. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико , Благодаря за изчерпващият отговор ,

и като цяло от тези два лаптопа които съм показал кой би предпочел ?

и за този 4 нишков процесор каква му е ползата, че нещо не съм много добре запознат , би ли ми обяснил малко ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия е с по-добра видеокарта според тестовете, които ти дадоха по-горе. 4 нишки или трейда означава, че се имитират 4 ядра, но не баш. Важното е, че работи 20-30% по-бързо от чист двуядрен процесор със същите параметри и че по-новите игри могат и искат да се възползват от 4 нишки. 4 ядра по-добре, но в случая не е толкова от значение, защото процесорът би трябвало да е достатъчен за тая видеокарта. Абе...тук постоянно се спори точно по тия въпроси така, че с един пост нито ще мога да обясня нещо, нито пък ти ще ме разбереш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леновото е една идея по-добро .Тези процесори делят двете физически ядра на още две логичеснки но делят и честотата получаваш 4 ядра  със по ниска честота ако трябва да сравня мо Т7700 с този i3  моя отстъпва в някои инструкции и липсата на вградено видео.Реално ще разполагаш с лаптоп с две видео карти като външната се включва при натоварване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази честота колко може да намалее при разделението ?

Тя видео картата е добра

И защо леновото е по-добрият избор , по коя характеристика е по-добро от ASUS-a ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя честотата не намалява, по-скоро не всички програми/игри/приложения могат да се възползват от тази имитация на ядра. Примерно моето лаптопче при игра на футболен симулатор товари на 40% физическите и на 30% тези виртуални ядра. Но като се има предвид че единствените мобилни процесори с 4 ядра са i7 (без да включвам амд-тата в сметката), то i3 е перфектно решение. i5-ците мобилните също са с 2 ядра с по 2 логически нишки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина мислиш да играеш, то за тези пари си сглоби настолна машина.С тези бюджетни решения ще береш ядове.Доста лаптопи са минали през ръцете ми, и мога да ти кажа, че малко от тях оцеляват при екстремни натоварвания.А тези лаптопи натоварят ли видеокартата на 50 процента и процесора на толкова започват да си греят и то сериозно.Все пак охадителната им система е една тръбичка минаваща през двата чипа...В момента има добри решения на Асус , но трябва да разшириш бюджета поне до 1500 лева, и пак няма да е машина за игри, но с охлаждаща поставка може да поиграваш.

Редактирано от Me4oPyx (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно...

Ама аз няма да играя постоянно на MAX , на мен ми трябва преносима машина най вече за филми музика , и някоя игричка която да разцъквам тук там

Аз не го търся за игри , просто да може да си кара спокойно някои игрички за разнообразие ...

И на ASUS-a  е един процесора , а на LENOVO-to е същия но пише Mobile processor  каква ли им е разликата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леновото е една идея по-добро .Тези процесори делят двете физически ядра на още две логичеснки но делят и честотата получаваш 4 ядра  със по ниска честота ако трябва да сравня мо Т7700 с този i3  моя отстъпва в някои инструкции и липсата на вградено видео.Реално ще разполагаш с лаптоп с две видео карти като външната се включва при натоварване

Колкото за деленето на ядра и на "честота"(?): Ето как става:

https://www.youtube.com/watch?v=LCAaqOCZ_M8

Използуват нож марка на фирма за принтери и копирни машини. Това е много важно, защото се вижда как високите технологии се поддържат едни-други :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.