Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BaiIvan1

Проблем с AOC I2369V

Препоръчан отговор

Здравейте, днес си взех този модел монитор. В магазина се взирах поне 10 минути в него да видя дали няма проблеми и след като видях, че всичко е наред го взех. Пуснах го вкъщи и забелязах, че най-вляво в долната част на екрана по дължина точно на границата с борда минава една много тънка бледа линия, която едва се забелязва. Инсталирах диска с драйвера и програмката, но мисля, че не е от настройките, кабелът съм го проверил. Знам че за китайче за 280 лева няма как да очаквам кой знае какво, но едва ли трябва да е така. Ако някой е имал опит с подобен проблем да сподели. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[*]Дайте снимка.

[*]Съветвам ви утре да отидете в магазина и да направите рекламация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Няма да се види на снимка, въпреки, че телефонът ми е с 13 мегапиксела

2. Дали ще я приемат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Длъжни са по закон. Чете ТУК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Длъжни са по закон. Чете ТУК.

В магазина се взирах поне 10 минути в него да видя дали няма проблеми и след като видях, че всичко е наред го взех. Пуснах го вкъщи и забелязах, че най-вляво в долната част на екрана по дължина точно на границата с борда минава една много тънка бледа линия, която едва се забелязва

А съществува ли вероятност автора на темата да вижда отражението на рамката на монитора, което да е видимо при определен начин на външно осветяване(респективно при липсата на такова). Или да е забелязал разположението на LED диодите, които в евтините монитори, са тънка линия по ръба на дисплея, а не по цялата повърхонст на матрицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижда се само отлявата страна на дневна светлина, на светлина от стайна лампа и през нощта на изгасена лампа и рамката е черна, даже почти няма, защото моделът се води borderless. Предполагам диодите са зад матрицата, за да мога все пак да виждам изображение, не знам как може да са по ръба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижда се само отлявата страна на дневна светлина, на светлина от стайна лампа и през нощта на изгасена лампа и рамката е черна, даже почти няма, защото моделът се води borderless. Предполагам диодите са зад матрицата, за да мога все пак да виждам изображение, не знам как може да са по ръба.

Most LED LCDs on the market today are edge-lit, which means the LEDs are in the sides of the TV, facing in toward the screen. In the image at the top, the LED strips are above and to the side of this exploded-view of an LCD panel. There's a close-up view here (full article with more images here ).

източник

Обяснението е за телевизионни дисплеи, но същото важи и за евтините PC монитори. Качествените матрици и скъпите дисплеи, които се използуват от професионалисти, имат светодиоди под цялата видима площ на матрицата. Това е критично за равномерното осветяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова искам някой, който е имал опит евентуално със същия или подобен монитор да сподели :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...