Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ilhan Ibryamov

windows 8 pro

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам имали начин да си прехвърля windows 8 pro на друг компютър.Само да поясня бях с windows 7 но си закупих win 8 pro от нета имаше промоция както и да е,но въпросния PC се прецака та мисълта ми как мога да го активирам на друг PC.Някой ако се сеща как мога да го подкарам на друг PC ще съм му благодарен ако сподели......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш твоя оригиналния windows да го сложиш на друг компютър май не ставаше  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам имали начин да си прехвърля windows 8 pro на друг компютър.Само да поясня бях с windows 7 но си закупих win 8 pro от нета имаше промоция както и да е,но въпросния PC се прецака та мисълта ми как мога да го активирам на друг PC.Някой ако се сеща как мога да го подкарам на друг PC ще съм му благодарен ако сподели......

Зависи от версията. До колкото знам има FULL версия, която може да се инсталира и на друг компютър, въпреки че лиценза си остава за един компютър. Вероятно твоята е от другия модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако твърдият диск с инсталираният Уиндоус е останал читав, пробвай да го сложиш на друг компютър. Вероятността да си изтегли и инсталира нови драйвери е много голяма. Така ще запазиш ОС и минаваш без преинсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако твърдият диск с инсталираният Уиндоус е останал читав, пробвай да го сложиш на друг компютър. Вероятността да си изтегли и инсталира нови драйвери е много голяма. Така ще запазиш ОС и минаваш без преинсталация.

Колега,аз пък си мисля,че ще му даде син и екран и нищо няма да може да зареди,тъй като аз съм пробвал варианта с преместването на [хард диск/хард дискове] към друго PC и така се е случвало!

По - добре би било да си вземе FULL версията,която може да се инсталира и на друг компютър от някъде,както спомена pataran !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш Windows-а на носител за преинсталация на flash-ка или на CD. Инсталирай на ново, ще ти покаже че win-а не е активиран, цъкаш на активирай сега и ще ти каже че win-a се използва на друг компютър. Избираш да се свържеш с MS по телефон избираш България и им звъниш. Казваш им какъв windows имаш и че си сменил хард диска защото стария е изгорял и дали ще могат да ти го активират отново ... Два пъти съм правил така единия път смених лаптопа и дори им казах че съм го сменил а не само диска и ми го активираха ... втория път смених диска на новия лаптоп и пак трябваше активация, там една жена малко ми се обеснява но в крайна сметка ми помогна :)

След две три седмици пак смених диск (защото Вю Пойнт, ми смениха гаранционен хард диск с много по - стар и бавен диск, но това е друга тема) но вече не им звънях защото не ми се занимаваше а и може би щяха да ме отржат, така сега съм си платил (макар и малко пари) за пиратски win :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега,аз пък си мисля,че ще му даде син и екран и нищо няма да може да зареди,тъй като аз съм пробвал варианта с преместването на [хард диск/хард дискове] към друго PC и така се е случвало!

По - добре би било да си вземе FULL версията,която може да се инсталира и на друг компютър от някъде,както спомена pataran !

Не случайно предлагам този вариант, защото също съм го пробвал и то от Intel към AMD конфигурация. Нищо не пречи да се пробва - нито пари искат, нито бесят за това. Какво ще стане вече, шанса е 50/50.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип оригиналния диск не е в мен  поради причината че като бях в UK имаше промоция на windows 8 pro за 24,99.И така закупих само кода за инсаталация но по принцип си го записах и на DVD така че диск имам.Ако преинсталирам пак до windows 7 и пробвам на друг PC дали ще стане.Имам още едно въпросче  като реша да го върна до начално състояние PC ми иска диск аз имам такъв но не го разпознава  и така остава.С диска като почна на ново инсталацията ми изписва че липсвали езиците на windows.и пак така до никаде вече незнам ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен че трябва да инсталираш Win 7 за да upgrade-неш до 8 с този диск. Чиста инсталация не може ли да започне с диска ? Няма значение че диска не е оригинален, стига че е копие на оригинал. Моя Win го свалих от сайта на MS и си го направих на flash-ка, реално и аз нямам оригинален диск. Не разбрах каква ти е идеята да пробваш на друг компютър с инсталацията ...

Колкото до reset/refresh функцията на Windows 8, ако си update-нал до Windows 8.1 няма да стане да възстановиш с диска от 8, ако не си update-вал не се сещам каква може да е причината да не се получи обновяването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вече съм с 8.1 версия затова не мога да направя reset на системата.Mежду другото PC издава фронта вече та затова си помислих да прехвърля всичко на друг PC.

Като почна чиста инсталация PC стига до едно положение в което ми изписва че липсвали езицете на windows и така не мога да продължа.Качих някокло различни езици но без успех така мисълта ми е къде по дяволите греша,като бях с windows 8 pro нямаше проблем с тази версия 8.1 много защити много ядове .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как си мислите да сложите харда в друг компютър и Уиндоуса да остане активиран? Ама вие сериозно ли? Да ще детектне новия хардуер и именно като дъното ще е нелицензиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде ги качваш тия езици ? За чиста инсталация имам предвид да форматираш и да започнеш всичко от начало.

Колкото до reset-а просто вече си с win 8.1 а файловете които са на диска са 8.0 и явно не са съвместими за да бъдат заменени и да се reset-не системата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбрах къде греша  и си реших проблема от 8.1 минах пак на 8 pro и така възстанових цялата система.Благодаря на всички които опитаха да ми помогнат..Темата може да се затваря,само остана да пробвам windows 8 pro на друг PC ако се получе ще споделя да се знае за напред дали е възможно въобще...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...