Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

plamen1212

Видеокарта-коя да избера

Препоръчан отговор

Здравейте, в момента съм изправен пред избор на видеокарта втора употреба, изборът е между-Gigabyte GTX 560 Ti  http://www.gigabyte.bg/products/page/vga/gv-n560oc-1gi/ и Gigabyte Radeon HD 7790 OC 1GB GDDR5 http://www.gigabyte.bg/products/page/vga/gv-r779oc-1gd/ и двете са на една цена и двете имат остатъчна гаранция едната повече другата по малко но все пак имат. Въпросът е коя да избера по мое мнение gtx e по производителна а 7790 по нова.Ще се играят основно игри,ще се пробва всичко. Системата :

Дъно : ASRock FM2A88MПроцесор : AMD A8-6600KРам памет : Kingston HyperX 4GBТвърд диск : WD 1TBВидеокартата вградената : Radeon HD 8570DЗахранване Fortron FSP Raider 650W

Моля за обосновани мнения. Поздрави и благодарности предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз бих предпочел HD 7790 (пък и съм с такава в момента). Засега нямам проблеми с нея, работи много добре, държи под 40 градуса при работа (без игрите, естесттвено). На тестовете, които съм гледал, е малко по-добра от GTX 560. Но която и да вземеш, няма да сбъркаш, разликата не е чак толкова голяма :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нвидиа  чипа е по-производителен при смятане на пиксели. АМД чипа е по-производителн при смятането на тексели. Последните няколко години енджините се правят именно на основата на обработката на тексели. Та зависи от това какви игри ще се играят. С наблягане на по-стари заглавия или по-нови игри. Радеона е по-нов модел. 560 ti  е модел от 2011г. което все пак зависи кога е купена, но е доста по-съмнително относно това дали е наистина в гаранция.  Освен това Радеон-а харчи наполовина ток, разбира се с наличното захранване няма да имаш проблеми, с която и да е от двете карти. Съществува вероятността обаче с Радеона да са добивани виртуални валути, картата да е яко износена и да те ментят относно състоянието й. Това че имат гаранции картите е добре, същевременно дали на Вас ще признаят гаранцията, след като е на името на първият притежател на картата вече си нямам идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картите са с грубо еднаква производителност, но 7790 както сам каза е по-нова, по-хладна и по-икономична, за това и тя е логичния избор. Ето едно ревю - Gigabyte Radeon HD 7790 2GB OC review

Може да видиш в някои от тестовете как се представят двете карти. Например Battlefield 3 са 30 fps за 7790 срещу 28 за 560Ti, в Bioshok са 35 vs 34, в Метро 560Ти е с два кадъра отгоре - 23 срещу 21 за 7790 и т.н.

п.п.

sliderum, никой не копае с HD7790, гарантирам ти. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картите са с грубо еднаква производителност, но 7790 както сам каза е по-нова, по-хладна и по-икономична, за това и тя е логичния избор. Ето едно ревю - Gigabyte Radeon HD 7790 2GB OC review

Може да видиш в някои от тестовете как се представят двете карти. Например Battlefield 3 са 30 fps за 7790 срещу 28 за 560Ti, в Bioshok са 35 vs 34, в Метро 560Ти е с два кадъра отгоре - 23 срещу 21 за 7790 и т.н.

п.п.

sliderum, никой не копае с HD7790, гарантирам ти. ;)

Тази 7790 която ми предлагат е с 1gb ram, не знам до колко това ще се отрази в игрите и тестовете.Ревютата и тестовете които съм гледал дават преднина на GTX с едни до 10%, но идеята ми е дали с излизането на по новите игри ,това че 7790 е по нова, няма да се изравни или да дръпне пред gtx?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно на тази карта няма значение дали е с 1 или 2ГБ. Може да си гледал ревюта с току що излязла карта, референтна със стари beta драйвери в стари игри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се играя новите игри и само няколко стари като GTA IV. И точно заради това мисля, че 560Ti е по-добре за GTA IV, защото играта е 2009 година, а картата 2010, 2011. Но също ще се играят игри като Battlefield 4, Call of Duty Black Ops , Call of Duty Ghosts, като събера пари да си взема още рам. Предимно това ще са игрите. Гледал съм клипове, в които играят Battlefield 4 на 560Ti и резултатите са доста добри. Като графиките са на Ultra, на 1080p им върви с 40, 45 FPS, а на 7850 върви с 55, 60 FPS. Искам да кажа, че 560Ti по производителност се доближава доста до 7850. Затова и мисля нея да взема. А пък и е от Пловдив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се играя новите игри и само няколко стари като GTA IV. И точно заради това мисля, че 560Ti е по-добре за GTA IV, защото играта е 2009 година, а картата 2010, 2011. Но също ще се играят игри като Battlefield 4, Call of Duty Black Ops , Call of Duty Ghosts, като събера пари да си взема още рам. Предимно това ще са игрите. Гледал съм клипове, в които играят Battlefield 4 на 560Ti и резултатите са доста добри. Като графиките са на Ultra, на 1080p им върви с 40, 45 FPS, а на 7850 върви с 55, 60 FPS. Искам да кажа, че 560Ti по производителност се доближава доста до 7850. Затова и мисля нея да взема. А пък и е от Пловдив

Най-добре вземи това - http://olx.bg/powercolor-hd7850-1gb-ddr5-s-garantsiya-22-mesetsa-i46194017

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И според мен втората е по-добра,но ти си решаваш какво ще си купиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета ми е ограничен и не искам да излизам извън него.Избора е между посочените карти,знам че не са върха на сладоледа, но толкова мога да си позволя.Така че да коментираме  само техните предимства и недостатъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

260X е леко клокната 7790. Натам ти си решаваш какво ще купиш и на каква цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак не се разбира в какви граници е бюджета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максимум 150 лв.

Налага ми се да изляза ,но вие предлагайте и обсъждайте ако имате желание. Ще се опитам да следя темата от телефона .  Благодаря на всички отзовали се до момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тоя процесор няма смисъл да се изхвърляш с видеокартата дори да разполагаш с повече средства. Взимай която и да е от двете. Иначе и аз клоня към 7790.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максимум 150 лв.

За тези пари аз бих взел нова карта с пълна гаранция като тази: SAPPHIRE-HD6670-1G-GD5-BULK и да използвам опцията '' dual graphics ''. Резултатите няма да са зашеметяващи, но няма и да са лоши, напротив. И с новите драйвъри от АМД предишни проблеми са изчистени. Ще имаш приличен пърформънс и няма да се занимаваш с продукти 2-ра употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всички статии и ревюта, които съм чел няма голяма полза от Dual Graphics. Но, ако ти имаш практически опит, сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всички статии и ревюта, които съм чел няма голяма полза от Dual Graphics. Но, ако ти имаш практически опит, сподели.

Тествал съм 5800К с 6670 1GB DDR 5 и представянето е различно според играта, която се тества. В някои игри подобрението в пърформанса достига 30%, което не е никак малко. В други варира м/у 15-20%, което също не е лош резултат. Ако имаш възможност да намериш от някъде тази карта за ден сам да я тестваш ще си направиш заключенията. Според мен си заслужава, според други не. Избора е твой. В случая както написах по-горе взимаш нов продукт с пълна гаранция. Аз лично съм против пазаруването на старо, затова и предложението ми е такова.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусна темата, няколко човека ти казахме да вземеш 7790-ката, че е по-добър избор, никой не ти препоръча 560Ti и ти накрая реши да вземеш 560-ката. Какъв беше смисъла от темата, след като си решил какво да вземеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз отскоро се чудя. Не бях гледал много ревюта и нес цял ден гледах и в hardwarп пуснах тема, а там повечето ми казаха да взема 560ти. А и сега като гледах тестове и за двете видеокарти и реших да взема нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/246758-%D0%9A%D0%BE%D1%8F-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B0

Само Cyberdyne ти е казал за 560Ti а той е известен с анти-амд постовете си. За него има само Intel и nVidia, и ако ще да му кажеш 560Ti vs 7950 пак за нВидиата ще ти каже. Всички останали са ти препоръчали 7790. Това, че имало някакви проблеми са някакви негови глупости.

Абе вземай какво си решил и това е. Парите са си твои и ти си решаваш дали да ги изхарчиш разумно или да ги дадеш за глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, на всички отзовали се за мен въпроса е ясен 7790 си заслужава повече (Ако ви се струва че си противореча с последните два поста, то е защото бъдещият ползвател на картата, тайно е станал фен на Nvidia и докато ме нямаше, си е позволил да изразява мнения от мое име. Надявам се да го убедя, че не е прав.) Поздрави на всички ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...