Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Vask0

Проблем със Server HP COMPAQ Proliant DL380 G2

Препоръчан отговор

Здравейте хора взех така да се нарече може би малко старичък сървър на който искам да кача операциона система Линукс по точно UBUNTU  сървъра: hp ProLiant DL380 Generation 2 (G2) Какво предлагате за тази машина? каква операционна система да сложа? пробвах и със Windows server2003 но нещо пак не може да блутне от това CD искам да го направя да блутва от USB (флашка) защото  може би и CD-то да е издало багажа, качих файла на USB но сякаш биоса няма драйверите и не поддържа блутване чрез USB а има usb портове.
Какво мога да направя? трябвали да сваля някакви драйвери за USB-то на дискета? и после да дам да не блутва от cd а от USB
Къде точно трябва да се влезе в Биоса за да се провери дали CD-то работи  и също тъка къде точно трябва да се влезе в BIOSA за да се добави блутване чрез USB

И предварително се извинявам за така може би за някои ламерски въпроси и питания!!!

Някой ако може да помага нека да пише тук или а ЛС

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте хора взех така да се нарече може би малко старичък сървър на който искам да кача операциона система Линукс по точно UBUNTU  сървъра: hp ProLiant DL380 Generation 2 (G2) Какво предлагате за тази машина? каква операционна система да сложа? пробвах и със Windows server2003 но нещо пак не може да блутне от това CD искам да го направя да блутва от USB (флашка) защото  може би и CD-то да е издало багажа, качих файла на USB но сякаш биоса няма драйверите и не поддържа блутване чрез USB а има usb портове.

Какво мога да направя? трябвали да сваля някакви драйвери за USB-то на дискета? и после да дам да не блутва от cd а от USB

Къде точно трябва да се влезе в Биоса за да се провери дали CD-то работи  и също тъка къде точно трябва да се влезе в BIOSA за да се добави блутване чрез USB

И предварително се извинявам за така може би за някои ламерски въпроси и питания!!!

Някой ако може да помага нека да пише тук или а ЛС

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!!

Обикновено има специално СД от което да партиционирате диск, оправите RADI, инсталирате операционната система. ПОтърсете го на сайта на производителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено има специално СД от което да партиционирате диск, оправите RADI, инсталирате операционната система. ПОтърсете го на сайта на производителя

Нещо повече за това специално CD?  в ubuntu  не поддържат такава  версия за G2 проверих преди малко със Microsoft Windows Server 2003 имам го записано на CD но отново не  може а блутне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо повече за това специално CD?  в ubuntu  не поддържат такава  версия за G2 проверих преди малко със Microsoft Windows Server 2003 имам го записано на CD но отново не  може а блутне

на хардуера!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на хардуера!

Предполагам че това трябва да сваля? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че това трябва да сваля? 

Да, и зареждате от него и следвате инструкциите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и зареждате от него и следвате инструкциите

А тези драйвери където са отдолу ще ми трябват ли!!! Линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тези драйвери където са отдолу ще ми трябват ли!!! Линк

Някои от тях - да, но много зависи от това за какво точно ще ползвате машината и с какъв хардуер е екипирана точно машината

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои от тях - да, но много зависи от това за какво точно ще ползвате машината и с какъв хардуер е екипирана точно машината

За момента има 300gb Мисля за бъдеще да добавя повече 2-4TB. предимно ще се използва за Web hosting, fttp server,  мисля че има 8gb ram i 2  процесора intel  по 2.4Gh

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента има 300gb Мисля за бъдеще да добавя повече 2-4TB. предимно ще се използва за Web hosting, fttp server,  мисля че има 8gb ram i 2  процесора intel  по 2.4Gh

Аз въобще не говоря за диска, говоря за контролери, мрежи и т.н. Ако не бъдат разпознати от ОС ще трябва да инсталирате от сайта им. Освен това ако имате iLO и ще локирате машината в дейтацентър е добре да инсталирате ъпдейти и да свържете това iLO към локалната мрежа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз въобще не говоря за диска, говоря за контролери, мрежи и т.н. Ако не бъдат разпознати от ОС ще трябва да инсталирате от сайта им. Освен това ако имате iLO и ще локирате машината в дейтацентър е добре да инсталирате ъпдейти и да свържете това iLO към локалната мрежа

Ясно, момент да инсталирам  диска, да го накарам да блутне  и после ще видим с какво ще се сблъскам така да го кажем :)

Благодаря ти много!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, момент да инсталирам  диска, да го накарам да блутне  и после ще видим с какво ще се сблъскам така да го кажем :)

Благодаря ти много!!! 

Този диск не се инсталира, той е жив диск, който служи само за да помогне за настройки, партициониране и инсталиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този диск не се инсталира, той е жив диск, който служи само за да помогне за настройки, партициониране и инсталиране

Значи сега като го сваля,  резархивирамго  защото е  zip-файл  пускам го да се блутне от CD-то и следвам инструкциите? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи свалих прословутият -->> файл <<-- на  CD, и се уверих че CD-то работи "въпреки че сваленият файл" нз дали ще ми е от полза  защото като зареди  CD-ту ми  излиза  това , и като зареди на 100% ми излиза тъмен екран и до там и  от тук а татък какво трябва да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи свалих прословутият -->> файл <<-- на  CD, и се уверих че CD-то работи "въпреки че сваленият файл" нз дали ще ми е от полза  защото като зареди  CD-ту ми  излиза  това , и като зареди на 100% ми излиза тъмен екран и до там и  от тук а татък какво трябва да направя?

Като начало пробвайте с друг монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като начало пробвайте с друг монитор

на дали ще се оправи проблема  със друг монитор  :D иначе още от самото начало щях да пробвам

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...