Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте,вече от няколко години се занимавам с gaming и искам да усетя радостта от това да си геймър.

Отделил съм 15 хиляди лева и ми трябва възможно най-доброто от най-доброто.

Цената включва и монитора

Машината ще се овърклоква доста и искам водно охлаждане.

Ще се ползва за stream и игра на тежки игри на високи резолюциий (4K 3840x2160) като Crysis 3,Battlefield 4 и така.

Ще има голям мултитаскинг.

Е очаквам вашите предложения. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро бягай надалеч от тия и каквито и да е други специалисти и се заеми с четене и пак четене. Хем ще се образоваш хем няма да хрантутиш разни "спецове".

Не че ако ти сглобят нещо за половината на тези пари а останалите ги приберат няма да ти свърши работа... Ето ти вариант за 5 200 лв. ама си е изсилване. :D

Количка

Публикувано изображение

пс. С останалите 10 бона си харесай 4К телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами доклкото знам 4K мониторите вървят по 5-6 бона като включим и конфигурацията и периферия която върви за около 1 бон мисля,че горе долу уцелвам цената.

За образоването пробвал съм,чел съм,но просто не разбирам от хардуер.

Нямам си и на понятие как да инсталирам водно охлаждане,нито пък мога да свържа дори кабелите към дъното.

Затова търся помощ от хора,които са по наясно с нещата :)

Идеята е да включва всичко като периферия,звук (тонколони,слушалки) и монитор (гледам един в никем) и така. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сглобяването е безплатно та ще дойде готов. Не че и платено да е имаш проблеми с тоя бюджет.

За монитор не бих дал подобна сума. Виж телевизор по-може стига да спечеля шестица от тотото.

7 499 лв. - http://www.sony.bg/support/bg/product/KD-65X9005A

По-големият му брат сигурно е 10 бона - http://www.sony.bg/electronics/televizori/kd-84x9005

Ето и ревю ама цената не я пише - http://hicomm.bg/produktovi-novini/sony-bravia-kd-84-x9005-ae-vse-po-nagore-i-nagore.html

пс. За колонки и т.н. си пусни тема в раздел "периферия" - http://www.kaldata.com/forums/forum/35-периферия/

Ама едва ли звяра на Сони е с кофти озвучаване а дъното си има добро аудио - http://www.asus.com/Motherboards/RAMPAGE_IV_BLACK_EDITION/

Виж ако ще даваш някоя и друга хилядарка за отделна аудио карта и колони е друг въпрос. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е очаквам вашите предложения. :)

Предлагам ти да пуснеш темата в раздела с вицове и ще събереш повече лайкове - вицове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако все пак темата е сериозна, а не е на поредното хлапе с фантазия:Според мен компютър за 15 000 лева не може да не включва поръчково (а не готово) водно охлаждане, и видеокарта от рода на R9 295x2 (въпреки че май все още я няма в България), а защо не и две... Колкото до 4K мониторите - за момента ми се струват по-скоро като маркетингово изхвърляне и след годинка като нищо ще струват двойно-тройно по-малко (колкото и би трябвало). В същите 5-6 хиляди лева за монитор спокойно се побират [няколко пъти] да кажем 3 24 или даже 27-инчови или пък 1-2 30-инчови. Предложената от колегата кутия повече отива на среден клас конфигурация, в този бюджет би могла да влезе и по-голяма, примерно CM HAF X или Storm Trooper, но това е и въпрос на вкус. За останалото съм съгласен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
I7-4930K /3.4G/12M/BOX/2011
ASUS RAMPAGE IV BLACK
Corsair 1866MHz 16GB 2x8GB CL9 DOMINATOR 1.5V x2
SSD ASUS ROG RAIDR EXPRESS 240GB - 840mb/s
WD 1TB SATAIII VelociRaptor 10000rpm 64MB x2
EVGA GTX780Ti Dual Classified Hydro 03G-P4-2889-KR x2
PSU SEASONIC SS-1000XP PLATINU
CM TROOPER STANDARD FULL TOWER
CORSAIR GAME KB K60 AND MOUSE M60
ASUS BW-16D1HT BLURAY BLK RET
ASUS PQ321QE
водно охлаждане (фитинги, радиатори, маркучи, помпа и др.)
UPS FORTRON GALLEON 2KVA TOWER

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заложи на хубаво озвучение и монитор(телевизор).Колкото и да са суперски другите части,нямаш ли подобаващи звук и картина,все едно нищо нямаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич  що се ебаваш  с хората ? Какви 15  хиляди си  заделил ? Бягай в  някоя голяма фирма  и си  асемблирай сам  конфигурация  щом играеш от години са ти ясни  и изискванията  на игрите. Админите на раздела  защо като видите такава безумна тема директно не я триете  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Виж с тройка Titan Black какви са резултатите и прецени дали си заслужава. Да не говорим, че това е извадка от конфигурация бая надхвърляща твоя бюджет! И то без периферия. Ето я и нея + монитор като предложения от Ганьо:

• [*]CPU: Intel Core i7-4960x overclocked to 4.6 GHz [*]CPU cooling: Asetek Liquid Cooling System [*]Video Cards: 3x Nvidia GeForce Titan Blacks with retention brackets [*]Motherboard: ASUS Rampage VI Extreme [*]Memory: 32GB (4 x 8GB) G.Skill Ripjaws 1866MHz [*]Solid State Drives: Crucial M500 SSD 960GB x2 (in RAID) [*]Hard Drive: 
Western Digital WDC -0.58% Green 3TB [*]Optical Drive: Asus 12x Blu-Ray writer [*]Power Supply: Silverstone 1200W Modular

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич  що се ебаваш  с хората ? Какви 15  хиляди си  заделил ? Бягай в  някоя голяма фирма  и си  асемблирай сам  конфигурация  щом играеш от години са ти ясни  и изискванията  на игрите. Админите на раздела  защо като видите такава безумна тема директно не я триете  ?

Има и богаташи в България, има хора харчат хиляди за глупости за да си направят кефа, а има и други които се чудят какво ще ядат и как ще си платят тока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко по на запад от нас, цените на 4К са прилично спаднали модел на Дел, на Самсунг, ТВ на Сейки(става и за монитор). Като видя някакъв модел, който в България му искат над 6К лева, ми излизат едни нелицеприятни определения за нашенските търговци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен пък ми е интересно какъв ще е резултата с две ASUS 760 Dual GPU сравнение с три Титана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ganio

Ако извадиш 3 хиляди за компютър в която  и да е фирма  ще те носят на ръце !!!  За  15 000 лева ще дойдат 10 инженера да му я съберат  тая конфигурация  и няма да се налага да ви пита вас или когото и да било из форумите какво да си купи. 90% от хорат тука са виждали  водно охлаждане само на картинка и клип в интернета  а камоли  да са събирали такова.  Пределно е ясно ,че  и с компютър за 2000 лева ще играе  най новите игри  ама е пуснал тема  колкото да не заспи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Здравейте,вече от няколко години се занимавам с gaming и искам да усетя радостта от това да си геймър."

От няколко години се занимаваш с гейминг - така ли не я усети тая "радост" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4K e около 30% по-тежка от 5760х1080.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така първо се начетах на коментари,които са от хора не искащи да повярват.

Пределно ясно ми е,че ще се подкарат.

В момента съм с лаптоп и му вървят 90% от игрите на ultra,но не е в това идеята.

Щом вие не бихте дали толкова пари за това аз бих.

Моля повече хора,които НЕ вярват да не пишат.

Доколкото до телевизорите да тези на Sony  ми харесаха може да помисля.

За SLI Titan както казах не съм по хардуера,но след 2-рата карта не започва ли да се губи производителност ?

За периферия избрах и ще съм много благодарен ако някой може да ми намери Corsair K70 тъй като не я намирам в BG магазини ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще събираш компютър за толкова пари, най-добре поискай оферти от различни магазини и ги дай тук да ги обсъдим.

За Corsair K70 може да питаш в магазините за колко време и дали могат ти я доставят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да се заяждам искам да попитам как на 3 Март 2014г. пускате тема, че търсите конфигурация за 1800лв., а сега месец и половина по-късно за 15 000лв.?  :eek:  От тотото ли спечелихте? А с последният ви пост, че на лаптопа ви вървят игрите на Ultra е леко казано "изхвърляне", но блажени са вярващите. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже явно си  паралия  да ти дам  линкчета да  прочетеш цените на водните  охлаждания  дето в България няма да ги намериш и след 100 години. Water Cooling Kits - Brands - FrozenCPU.com  ,Watercooling » Watercooling Kits - Overclockers UK   На тия сайтове има истински водни а не само цикалките на Корсар

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това,което аз търся го няма по магазините затова искам помощ тук.

Мога да се нахакам на iskampc monster series да дам 5 бона за нещо с стойност не повече от 3  и всичко е чук :)

Jotto за толкова любопитните като теб само мога да кажа,че накратко моят любящ брат замина за Канада,уреди се  и сега си живее добре,и беше  така добър да сподели неговият успех с мен и така. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това,което аз търся го няма по магазините затова искам помощ тук.

Мога да се нахакам на iskampc monster series да дам 5 бона за нещо с стойност не повече от 3  и всичко е чук :)

Jotto за толкова любопитните като теб само мога да кажа,че накратко моят любящ брат замина за Канада,уреди се  и сега си живее добре,и беше  така добър да сподели неговият успех с мен и така. :)

Изобщо не съм любопитен просто нещата не се връзват, а за такива пари се ходи на място при хора, които разбират а хората от iskampc са найстина от тези хора.

За такава конфигурация трябва да е сглабя човек, който знае какво прави. Ако искаш поръчай нещо за тази сума от Никем и после гледай колко ядове ще имаш, защото онези едва ли са виждали и на картинка custom воден охладител. А интересно как разполагаш с 15бона, а пък ти пука дали ще дадеш някой лев в повече на хората, които ще ти направят машина единствена по рода си. Точно в този случай да ми гледате ефтиното си е пълна скръб. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ми снимаш само едната видео карта  дето ще си я купиш за тая конфигурация  дето си я сънувал :) Няма  как някой да ти  извади 7500 евро  та ти да си играеш на игрици  мойто момче.  Понятие си нямаш как се  почелят  1500 лева  да не говорим за 15 000  лева. Има хора в тоя форум дето са от 20 години в чужбина  и  нека те да ти кажат какви са заплатите и разходите там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...