Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

viktor9205

Овърклок AMD Radeon HD 7480D

Препоръчан отговор

Така момчета видях в ютюб как 1 пичага с същата кутия като моята (абсолютно същата процесор видео прочие..) как си овърклоква видеото от 512мб на 1гб. Понеже веднъж тук ми помогнахте преди време (страхотен сайт бай да уей) и знам , че си разбирате от машинки искам да попитам дали е опасен този овъклок , който прави той (ще дам линк към видеото по-долу не е дълго 2 минути мисля, че беше). Дали имате по-добри вариянти от този.. например да си сложа друго видео без да сменям нищо друго (мисля, че това е вградено)Характеристиките на компа ми са:

(ето го и видеото)AMD A4 X2 5300 (3,4GHz, 1MB,65W,FM2)Radeon TM HD 7480DRAM 6GB DDR3FM2A55M AMD A55(SFM2,DDR3,VGA,6ch,SATA ll,GLAN,USB 2.0)mATX (дънна платка)450w 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Увеличаването на използваната памет от картата не може да се свързва с клок. До колкото видях вдигането на честотата беше около 100 MHz, което едва ли ще даде нещо кой знае какво...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш добро охлаждане на видео картата и на кутията не е проблем.Ако искаш пробвай но следи температурата на видео картата да не я прегрееш 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш добро охлаждане на видео картата и на кутията не е проблем.Ако искаш пробвай но следи температурата на видео картата да не я прегрееш 

Принципно когато си джиткам в сайтчетата дъното ми стои на 29градуса, а процесора на 31..Когато започна да играя скачат с по 10 градуса .. смятам , че е добро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото е лепнато на силициевата подложка до ядрата на централния процесор. Охлажда се от боксовото охлаждане на процесора. Очевидно ти коментираш дискретна видеокарта?!

Хора, четете за какво става на въпрос преди да давате неадекватни съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Размера на използваната памет от видеото се сменя от настройките на BIOS-а. Не е овърклок това. А и процесора ти е такъв, че не носи на клок кой знае колко. До колкото помня от старите APU-та като моето, К сериите бяха за клок. Най-доброто което можеш да направиш за повишаване на производителноста на видеото е да имаш/купиш/трампиш рам памет на по-висока работна честота. Разликата между 1600 и 1866 е бая осезаема. Ти естествено никъде не си дал информация за дъното и рамта си, що да дадеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото е лепнато на силициевата подложка до ядрата на централния процесор. Охлажда се от боксовото охлаждане на процесора. Очевидно ти коментираш дискретна видеокарта?!

Хора, четете за какво става на въпрос преди да давате неадекватни съвети.

Недоглеждане от моя страна извинявам се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Размера на използваната памет от видеото се сменя от настройките на BIOS-а. Не е овърклок това. А и процесора ти е такъв, че не носи на клок кой знае колко. До колкото помня от старите APU-та като моето, К сериите бяха за клок. Най-доброто което можеш да направиш за повишаване на производителноста на видеото е да имаш/купиш/трампиш рам памет на по-висока работна честота. Разликата между 1600 и 1866 е бая осезаема. Ти естествено никъде не си дал информация за дъното и рамта си, що да дадеш.

RAM 6GB DDR3

FM2A55M AMD A55

(SFM2,DDR3,VGA,6ch,SATA ll,GLAN,USB 2.0)mATX (дънна платка)

Какво инфо още искаш да ти дам..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...