Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ragnarous

Забиване от 0% натоварен процесор

Препоръчан отговор

Добър ден,

Първо да кажа, че и преди съм пускал тема за този проблем, но никой не можа да каже от какво се получава, мислехме, че е от играта.

Днес имам нова информация, но не намерих темата (май я бях изтрил) за да споделя.

Играта е Heroes of Newerth (HON) и проблема е следният:

При игра се случва за забие за от 0.5 до 1.5 секунди и е изнервящо. Става случайно, не е задължително да е при напечен момент.

Та гледам 720p видео tutorial за един от героите, нищо друго не е стартирано и пак се получава. Отворих Task-a за да следя натоварването и виждам, че то пада до 0% и после пак се връща на 5% докато гледам.

Публикувано изображение

Как мога да направя така, че да не се "изключва" и да не пада така на 0%?

Благодаря предварително за вниманието,

С уважение,

Ragnarous

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е конфигурацията? По подробно наблегни на видеокартата?

Това, което го гледаш 'онлайн' ли го гледаш или от диска? Ако е 'онлайн' - пусни следене да нямаш претоварване връзката към интернет (или прекъсвания към сайта)?

Покриваш ли изискванията за играта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Според мен е от диска! Пробвай да спреш superfetch :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Изтеглете SpeedFan и го инсталирайте.

[*]Стартирайте програмата.

[*]Направете снимка на екрана и я прикачете в следващият ви пост.

Публикувано изображение

2. Свалете Hard Disk Sentinel и го инсталирайте.

Публикувано изображение

Изберете Report>Save TXT report.

Запишете файла и го прикачете в следващия ви пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама SpeedFan изобщо не показва верни температури... По-добре Speccy или AIDA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е конфигурацията? По подробно наблегни на видеокартата?

Това, което го гледаш 'онлайн' ли го гледаш или от диска? Ако е 'онлайн' - пусни следене да нямаш претоварване връзката към интернет (или прекъсвания към сайта)?

Покриваш ли изискванията за играта?

Лаптоп Acer Travelmate 5760g, видеокартата е GF520M, гледам изтеглено видео. Покривам изискванията за играта, на най-ниските я играя за максимално fps. Не виждам защо има връзка с видеото, ако беше играта как да е, ама пък и във видео да се получава...

изтегли http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=55010 и виж температурите докато играеш

Докато играя температурите са нормални, това е във видео.

Според мен е от диска! Пробвай да спреш superfetch :)

Как?

Edit: Готово, дано да е било от това.

Не че нещо, ама SpeedFan изобщо не показва верни температури... По-добре Speccy или AIDA

SpeedFan наистина показва random.

1. Изтеглете SpeedFan и го инсталирайте.

[*]Стартирайте програмата.

[*]Направете снимка на екрана и я прикачете в следващият ви пост.

Публикувано изображение

2. Свалете Hard Disk Sentinel и го инсталирайте.

Публикувано изображение

Изберете Report>Save TXT report.

Запишете файла и го прикачете в следващия ви пост.

За SF няма нужда, не е от това. Ще изтегля това за харда.

Ако има проблем то наистина може да е в харда, защото не виждам къде другаде може да е. Тествал съм го за лоши сектори, няма такива.

EDIT: Ето доклада от предложената програма:

Линковете за достъп до файла ще бъдат активни до : Вторник 13.05.14.

Файл : Disk report 2014 04 29.txt

Линк за сваляне  :  http://dox.bg/files/dw?a=5af1bac3e4

Когато пада така на 0% и се получава споменатото забиване се чува звук все едно сменя скорост (много тихичко). Аз си го обяснявам с преместването на иглата по харда или завъртане. Не знам - Вие кажете аз съм 0

EDIT 2: Или може би искахте снимка?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не изглежда да е от хард диска.  Предполагам вграденото видео в фабрично забранено или са конфигурирани драйверите за switchable graphics? ПС. Или САТА кабел. HD Sentinel на моя хард дава някакви грешки при трансфер, но ги има само на първият таб, където ти изчислява оставащият живот на диска. В СМАРТ-а ги няма отразени обаче... Гадая...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не изглежда да е от хард диска.  Предполагам вграденото видео в фабрично забранено или са конфигурирани драйверите за switchable graphics?

Как да проверя дали е фабрично забранено? Играл съм си с geforce experience да го направя да не се ползва, но дали работи... Същият въпрос за драйвърите? Как да проверя дали са конфигурирани?

За протокола, всичко ми е ъпдейтнато с последна версия след като мислех, че може да е от някоя програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми първите процесори с вградена графика и външно видео в конфигурацията са с фабрично забранено вградено видео. Моят е такъв. i3 от първо поколение. В Start menu пишете Device manager. Като го стартирате вижте в Display Adapters колко видеокарти ви показва. Ако вградената във вашият процесор е забранена фабрично трябва да показва само Nvidia 520. Иначе ще пише и HD Graphics 3000/2000, която е вградената не си спомням точно. Ако ви показва две видеокарти, то се задава коя да се ползва при натоварване от драйвера на външната. Инфо как точно става може да се намери в youtube. Търсите Nvidia switchable graphics, като можете да добавите и други ключови думи. :)Също евентуално може да се проверят и power options да не би по невнимание да е включена някоя енергоспестяваща опция на процесора например или видеокарта. Това също може да е причина за лаг-а. Повече нищо не мога да измисля като вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми първите процесори с вградена графика и външно видео в конфигурацията са с фабрично забранено вградено видео. Моят е такъв. i3 от първо поколение. В Start menu пишете Device manager. Като го стартирате вижте в Display Adapters колко видеокарти ви показва. Ако вградената във вашият процесор е забранена фабрично трябва да показва само Nvidia 520. Иначе ще пише и HD Graphics 3000/2000, която е вградената не си спомням точно. Ако ви показва две видеокарти, то се задава коя да се ползва при натоварване от драйвера на външната. Инфо как точно става може да се намери в youtube. Търсите Nvidia switchable graphics, като можете да добавите и други ключови думи. :)Също евентуално може да се проверят и power options да не би по невнимание да е включена някоя енергоспестяваща опция на процесора например или видеокарта. Това също може да е причина за лаг-а. Повече нищо не мога да измисля като вариант.

Показва 2 видеокарти, ще търся как да задам по-мощната. Занимавам се основно с CS:GO и HON - грешки като power options съм ги избегнал преди 3 години. Благодаря за помощта.

Ако някой се сети за друго моля нека да пише. Тези мини спирания не са болка за умиране, когато стават извън напечен момент, но наистина ми играят по нервите, когато стане в момент в който имам нужда от плавна игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам че имате познания в областта.

1. От снимката ви ясно се вижда, че по време на забиване, не се натоварват процесора или рамта и единствените други виновници може да са харддиск или видеокарта.2. Казвате че по време на забиването шумът леко се променял. Наблюдавал съм случай в които S.M.A.R.T. показва че всичко е наред с харддиска, а той в същност е проблемен. Според мен там трябва да търсите проблемаИзтеглете HDTune и направете Benchmark тест на харддиска за няколко минути за да видите дали ще има рязка спадове в скоростта. Добре ще е да прикачите снимка.

Какви са температурите на видеокартата и харддиска при натоварване? Тествайте с Aida Stability Test и прикачете снимка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рязките спадове в скоростта при тест на диска не могат ли да се дължат и от факта че диска е системен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за значителни спадове по време на забавяне. Ако спадовете в скоростта, забавянето и изменянето на шума, стават едновременно, ще стане ясно от къде идва проблемът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам че имате познания в областта.

1. От снимката ви ясно се вижда, че по време на забиване, не се натоварват процесора или рамта и единствените други виновници може да са харддиск или видеокарта.

2. Казвате че по време на забиването шумът леко се променял. Наблюдавал съм случай в които S.M.A.R.T. показва че всичко е наред с харддиска, а той в същност е проблемен. Според мен там трябва да търсите проблема

Изтеглете HDTune и направете Benchmark тест на харддиска за няколко минути за да видите дали ще има рязка спадове в скоростта. Добре ще е да прикачите снимка.

Какви са температурите на видеокартата и харддиска при натоварване? Тествайте с Aida Stability Test и прикачете снимка.

Лаптопа е много тих, това което се чува е много тихо като завъртане на харда (за 0.5 секунди, може и по-малко).

Коя от aida-те да изтегля? http://www.aida64.com/downloads

Ето снимка на hdtune която направих току-що:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази цел, всяка една версия ще ви свърши работа. Прикачете и снимка от HD_Speed.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази цел, всяка една версия ще ви свърши работа.

Прикачете и снимка от HD_Speed.

HDSpeed - имаше някои промени, но докато се сетя да направя снимка минаха извън екрана.

Публикувано изображение

Това е при пуснат тест от програмата, а втората е при пусната игра:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Друга информация да дам ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление идентифицирането на проблема без пряк достъп до машината ще е изключително трудно. Най добре опитайте с друг хард и видео карта и пишете за резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление идентифицирането на проблема без пряк достъп до машината ще е изключително трудно. Най добре опитайте с друг хард и видео карта и пишете за резултата.

Ще опитам с друг хард, за видеокарта не мисля, че е възможно (лаптоп е - не се демонтират нали?)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще опитам с друг хард, за видеокарта не мисля, че е възможно (лаптоп е - не се демонтират нали?)

Не обърнах внимание на това. Няма как да се демонтира и да остане здрава без опит и специализирана апаратура. Пробвайте с друг хард и пишете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...