Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Добър ден на всички нуждая се от съвет/и за ъпгрейд на пс.

ОС-Microsoft Windows 7 Ultimate 64 бит

CPU-Intel Pentium 4 521, 2800 MHz (14 x 200)

Дънна платка Asus P5LD2-VM  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Рам-2x1 гб ддр2 

HDD-160 гб сата 2

Захранване-blue storm II 500

Кутия-prestigio md 3102 midi tower

Искам да достигна максималните параметри на дъното без да го гръмна или да го повреда и за това се нуждая от вашата помощ.Целта ми е да сложа 4 гб рам,възможно най добър процесор за дъното,да сложа по добро охлаждане (вентилатори) и може би още някой хдд. Трябва ми и съвет от някой който разбира повече да ми помогне със разположението на вентилаторите за по добър поток на въздух.За сега имам идея да сложа още 4 вентилатора на капата и всеки 1 да е между 3000-4000 оборота но може и да не се наложи.Казаха ми че на това дъно не може да се сложи повече от 200 гб хдд и не повече от 3.4 гхз процесор.Ето и снимки със който се надявам да ми помогнете и да имате по добра преценка.( Извинявам се ако съм сложил темата на погрешно място.Благодаря предварително).Ето линк към снимките

http://dox.bg/files/dw?a=ed6c3c4ecc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното поддържа максимум 4ГБ рам и има 4 слота демек можеш да сложиш още две плочки по 1ГБ. 

Поддържаните процесори тук - http://www.asus.com/Motherboards/P5LD2VM/HelpDesk_CPU/

пс. http://obiavi.data.bg/single/490450/продавам-adata-ddr2-1066-2gb-2x1gb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми като толкова държиш да ъпгрейдваш 775 взимаш някой C2Q още две плочки рам и едно SSD ако пространството не е от значение.

Редакция: Преди да слагаш новия процесор да ъпдейтнеш биос-а!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми като толкова държиш да ъпгрейдваш 775 взимаш някой C2Q още две плочки рам и едно SSD ако пространството не е от значение.

Аз ли само не виждам да поддържа Core to Quad?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли само не виждам да поддържа Core to Quad?

Да прав си, не фигурира в съпорт листа, значи се ограничава до C2D.

Обърках се понеже старото ми дъно (P5B-VM) беше подобно на неговото, пък ги поддържаше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ви трябва да дам допълнителна характеристика от айда. За рам знам ще взема още 2х1 бг но най ме тревожи дали ще мога да сложа още някой хдд и дали на това дъно ще тръгне видеп карта от типа ati radeon 4870 dd3 или да потърся по обикновена 1 гб.Ще се радвам ако може да ми дадете някой пример

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За видеокарта се насочи към HD7750 / GTX750.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта е да направа възможно по добра машината и сиг утре ще сменям охлаждането на процесора защото със това което ми сложиха във сервиза много ми скачат температури и вентилатора върти на много по ниски стойности от колкото другите за процесор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта е да направа възможно по добра машината и сиг утре ще сменям охлаждането на процесора защото със това което ми сложиха във сервиза много ми скачат температури и вентилатора върти на много по ниски стойности от колкото другите за процесор

Приятел, моля те кажи си бюджета, който си намислил да налееш, защото имам чувството че нещата ще се изравнят с нова платформа... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно не съм го определил точно защото ако реша да сложа тези 5 вентилатора горе долу ще ми излязат около 40-50 лвл + видео карта горе долу 50-100 и процесора ще се стремя под 200 лвл да го завърша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари ще си вземет нов процесор, ново дъно и рам памет. Съвсем съвременни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем ще ми е да намеря видео карта и процесор на по тънко стига да реша проблема със градусите и потока на въздух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много ясно и свързано това,което казвате,но ако е ходил в сервиз и са ви сменяли части,пък след това не се държи адекватно машината-тогава обратно в сервиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смениха ми охлаждането на процесора старият вентилатор ми работеше на 3000-3200 оборота и процесора беше до 45-50 градуса най много сега този вентилатор работи 1200 до 2000 макс и температурата е между 55-70 градуса постоянно.Гледах за счупени крачета или друг дефект но не намирам само където охлажда много по бавно и за това стигнах до идеята да сложа 5 вентилатора 120мм който да работят на 3-4 хиляди оборота но за това реших първо тук да пусна една тема и после да видя какво да правя 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно не съм го определил точно защото ако реша да сложа тези 5 вентилатора горе долу ще ми излязат около 40-50 лвл + видео карта горе долу 50-100 и процесора, ще се стремя под 200 лвл да го завърша.

...Обща стойност - 366.37 лв. с ДДС

Моля пишете правилно, за да Ви разбират колегите. Една липсваща запетайка, понякога струва повече пари и игра на нерви :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти толкова пари ще вложиш във тези вентилатори, че можеш да вземеш водно.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машинката плаче за продаване и ориентиране към нова платформа. Наливането ще е пусто в празно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Два вентилатора (1 отпред и 1 отзад) са напълно достатъчно за добър въздушен поток.

Обаче кутията е важна също в това отношение та ако е кофти може да си блъскаш вентилатори а ефекта ще е по-висок шум и набутване на пари.

Та по-добре си вземи нова кутия с долен монтаж на захранването (това също е важно) и включени два 120 мм в цената. Например CM N300 е около 70 лв. 

Може да погледнеш и Carcasa Segotep Raynor Tower Surpass G2R Red.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен по- добре да смъкне градусите на първо време със старата кутия и нови дъно+процесор+рам, пък след това има време и кутията да смени :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за вашето време към моята тема.Наистина ми помогнахте и почвам да се замислям за нова конфигурация,може да спра със тази загуба на труд,време,пари и тази загубена кауза.Ако никой няма други мнения може да заключите темата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...