Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Забелязах от няколко дни малка бучка в левия тестис ?!? Доста отдолу и близко до тялото ОТВЪТРЕ , не върху кожата , грапаво като малко камъче... на пипане е точно като камъче.

Някой да има познати/приятели с подобни проблеми ? Съмнява ме да не е РАК или нещо бая сериозно или е нормално да се появяват такива работи ?? Всичко друго ми е наред , няма никаква болка, всичко в "областта рипа" нямам никакви видни здравословни проблеми.

HELP !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на колко си години ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязах от няколко дни малка бучка в левия тестис ?!? Доста отдолу и близко до тялото ОТВЪТРЕ , не върху кожата , грапаво като малко камъче... на пипане е точно като камъче.

Някой да има познати/приятели с подобни проблеми ? Съмнява ме да не е РАК или нещо бая сериозно или е нормално да се появяват такива работи ?? Всичко друго ми е наред , няма никаква болка, всичко в "областта рипа" нямам никакви видни здравословни проблеми.

HELP !

Гинеколог Ви трябва. Общият ред е така. Отивате при личният си лекар, дава се направление за гинекологичен преглед. Вече специалиста решава, дали и какви изследвания ще се правят по-нататък, ако при физикалният преглед установи някаква формация(упс, малформация).

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гинеколог Ви трябва.

Вярно ли ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя па гинелог.Казва се уролог :) .Отивай на личния лекар за направление за уролог

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя па гинелог.Казва се уролог :) .Отивай на личния лекар за направление за уролог

Може да е някакво шимале, така че не бързайте толкова с предложенията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разумният човек би отишъл при личния лекар и вече той би преценил, неразумният би изчакал до 5 дена и да види дали ще се разнесе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно ли ?

Въх, може и да е така. Не знам защо си мислите, че на гинеколозите е работа само да разтварят краката на млади майки :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гинеколога се занимава с жени,уролога с отделителната система при човека,но всеки уролог е и андролог сиреч лекуват  болести по мъжката полова система

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въх, може и да е така. Не знам защо си мислите, че на гинеколозите е работа само да разтварят краката на млади майки :D

Аз лично не мисля че само това им е работата ама не бих се наредил пред кабинет в който има магаре (гинекологично).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е някакво шимале, така че не бързайте толкова с предложенията...

Не бъди лоша де :):P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходи веднага при личния ти лекар. Каквото и да ти каже, задължително посети уролог като се поинтересувай в града ти кой е най-добрият. Това е сериозно нещо и дори да изисква минимално или пък никакво лечение трябва да те види уролог !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На големия ми син също се появиха нещо като бучки в тестисите.Отидохме при личната.Тя обясни,че това се получава при доста момчета и с времето си изчезвали.Но пак отиваш при личния ти лекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми излиза от главата и се върнах в темата за да коментирам - как така бучка в левия тестис? "В" за мен значи във - как я опипваш без да го стиснеш? Мисля, че искаш да кажеш че го напипваш в скротума (кожната торбичка). Другото би било извън възможностите ти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 24 г.

Ами вътре в "самата торбичка" не е по кожата като цицина или подутина , защото прочетох , че тези подувания - външни - може да са рак

Все едно вътре "плува" малко камъче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 24 г.Ами вътре в "самата торбичка" не е по кожата като цицина или подутина , защото прочетох , че тези подувания - външни - може да са ракВсе едно вътре "плува" малко камъче

Със сигурност не в рак . Успокой се.Отиваш утре при уролог за преглед !
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност не в рак .Успокой се.Отиваш утре при уролог за преглед !

От там ще го пратят на хирург,а той ще го прати за снимка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От там ще го пратят на хирург,а той ще го прати за снимка...

едва ли.

Обикновено с един преглед става ясно.

не са чак токова много нещата, които могат да се случат в едни 24 годишни ташаци ;)

А ехограф си има всеки урологичен кабинет, ренген рядко се налага.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 24 г.

Ами вътре в "самата торбичка" не е по кожата като цицина или подутина , защото прочетох , че тези подувания - външни - може да са рак

Все едно вътре "плува" малко камъче

Значи не е "ВЪВ" както си написал... Моето предположение е за мастно топче (разнася се от самосебе си за няколко дена - не се бута), но аз не съм медицинско лице и не препоръчвам да си играеш на такова. Пиши после прав ли съм бил като минеш прегледа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.