Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Gelata

Въпрос за Кубунту

Препоръчан отговор

Здравейте приятели :) И аз като много реших да сменя ос след края на подръжката на XP.Обичам предизвикателствата и реших да избера Линукс и в частност Кубунту дистрибуцията.Допадна ми и както върви ще я оставя.Както казах още се уча и затова имам нужда от вашата помощ.Искам някой да ми разясни как се инсталират програми и в частност Скайп.Отидох на сайта им за Линукс но не знам коя версия да изтегля за Кубунту и как да я инсталирам.Ако някой ме посъветва ще се радвам както казах сега навлизам в Линукс платформата и в частност Кубунту и всеки съвет ще ми е от полза.Благодаря Ви !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли скайп спрямо това каква ос си сложил 32 или 64 битова като я тегли за Убунту. Друг начин е този. Програми можеш да инсталираш от Muon Package Manager или със терминал като при втория начин отваряш терминала и пишеш: sudo apt-get install името–на–програмата, след което ще ти поиска парола. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели :) И аз като много реших да сменя ос след края на подръжката на XP.Обичам предизвикателствата и реших да избера Линукс и в частност Кубунту дистрибуцията.Допадна ми и както върви ще я оставя.Както казах още се уча и затова имам нужда от вашата помощ.Искам някой да ми разясни как се инсталират програми и в частност Скайп.Отидох на сайта им за Линукс но не знам коя версия да изтегля за Кубунту и как да я инсталирам.Ако някой ме посъветва ще се радвам както казах сега навлизам в Линукс платформата и в частност Кубунту и всеки съвет ще ми е от полза.Благодаря Ви !!!

Не ползвам отдавна KDE, така, че и ти трябва да ми помагаш с информация.

Натисни едновременно Alt+F2, напиши в полето

kdesu software-properties-kde

и стартирай мениджъра.

Ако се отвори, отметни партньорските хранилища

http://s19.postimg.org/buehptinn/partners3.png

След това, затвори мениджъра, отвори терминал и изпълни :

sudo apt-get update

sudo apt-get install skype

След това ми кажи, има ли резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ползвам отдавна KDE, така, че и ти трябва да ми помагаш с информация.

Натисни едновременно Alt+F2, напиши в полето

kdesu software-properties-kde

и стартирай мениджъра.

Ако се отвори, отметни партньорските хранилища

http://s19.postimg.org/buehptinn/partners3.png

След това, затвори мениджъра, отвори терминал и изпълни :

sudo apt-get update

sudo apt-get install skype

След това ми кажи, има ли резултат.

Вече имам скайп :) Благодаря ти много.Имам толкова много въпроси не знам от къде да започна :) Като начало ме интересува като тегля програма какво рзширение на файла трябва да гледам и как да го инсталирам.Забелязах също че след като инсталирам програма от софтуерния център не се появява веднага икона и не знам къде да я търся  :) Следващата програма за която имам нужда от помощ е XMMS ако не ставам нахален разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разширението за Дебиан- базираните дистрибуции е deb.

Но, това не означава, че всеки deb. пакет е подходящ за твоята система.

По принцип, програмата gdebi-kde (инсталатор на пакет) проверява за зависимости и те уведомява, ако липсва съвместимост.

Колкото до софтуерният център - съмнявам се, че приложенията не се появяват в менютата.

XMMS2 си я има в хранилищата, така, че можеш да я инсталираш през мениджъра на пакети (винаги презареждаш хранилищата преди инсталация) 

http://s19.postimg.org/whqb6gmgj/xmms2.png

или с командите

sudo apt-get update

sudo apt-get install xmms2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязах също че след като инсталирам програма от софтуерния център не се появява веднага икона и не знам къде да я търся  :)

Спокойно това е напълно нормално за KDE в частност Kubuntu. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно това е напълно нормално за KDE в частност Kubuntu. :)

В такъв случай, уместно ли е да се инсталира synaptic, въпреки скромната си визия ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай, уместно ли е да се инсталира synaptic, въпреки скромната си визия ?

В какъв смисъл дали е уместно да се инсталира synaptic ?

Той просто се чуди защо по-бавно се зареждат иконките в менюто след инсталацията на програмите. Това е нещо нормално, това имах предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помислих, че става въпрос за проблем със самата инсталация на пакетите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той просто се чуди защо по-бавно се зареждат иконките в менюто след инсталацията на програмите. Това е нещо нормално, това имах предвид.

Явно съм от късметлиите, защото никога не ми се е случвало това, а съм ползвал доста дистрота с KDE! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно съм от късметлиите, защото никога не ми се е случвало това, а съм ползвал доста дистрота с KDE! ;)

Това е някакво бъгче при Kubuntu, да се доуточня. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и очаквах проблемите заваляха един по един.Въпреки това се мотивирам да продължа и постапенно разбирам за какво иде реч.Цял ден си блъскам главата и не мога да подкарам нищо през usb на компютъра.Просто не отчита че има свързано външно устройство.Телефона ми е LG-E430.При ХП всичко ставаше автоматично тук обаче нямам и идея какво трябва да се направи.Рових и при чичо Гугъл и нищо.Някой има ли идея какво трябва да се направи защото ще ми се наложи да включа и уеб камерата.Дистрибуцията е Кубунту на Линукс ако някой не е разбрал ;):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да започвам нова тема защото няма смисъл а ще задам въпроса си тук.След дълги проби на дистрибуций на Линукс реших да заложа на Българското и не сбърках.Най накрая се спрях на новата версия на Усу.Останах учарован защото намерих всичко което търся и то безплатно и то на български.Всичко след инсталацията беше наред но преди ден забелязах че системата иска ъпдейт на софтуера.Разбира се натиснах да се разреши процеса и след края ми поиска рестарт.Когато го рестартирах установих че компа няма звук,всичко друго е наред.Преди когато отворих настройките на звуковата карта пишеше Built-in audio Аналогов стерео а сега свети просто Фиктивен изход.Пробвах да въстановя настройките но не стана.Тъй като иначе компютъра работи идеално не искам да го преинсталирам отново.Тъкмо наредих програмите и всичко необходимо и...Въпроса ми е има ли начин да сложа отново звукови драйвери или по някакъв начин да въстановя системата като при ХП ?! Благодаря на тези който ми отделят от времето си :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системата се възстановява с програми да бекъп, като fsarchiver примерно, но трябва да си направил бекъп преди това. Почти всяка една дистрибуция може да се подкара на български и пак всичко си е безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам спомен , че новоинсталирано Убунту (следваща версия 10.04 -> 10.10 може да е било) , май че и след обновяване , се получи някакво превключване на изводите за звук ( ако има повече от един ) и решението беше да го сменя ( да включа жака в съседната букса/и ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...