Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

walcott91

Проблем при включване на Acer Extensa 5630EZ

Препоръчан отговор

Здравейте значи имам следния проблем:

Лаптопа по принцип си работи без никакви проблеми, но когато го изключа после не иска да се включи по 3 часа някои път и по цял ден. Лампата на батерията свети, когато го включа във зарядното, а когато не е само примигва няколко пъти и до там.

Иначе като се включи няма никакъв проблем, даже му правя по няколко рестарта да видя дали ще се включи и няма никакъв проблем. Надявам се да съм обяснил точно и разбира се да ударите по едно рамо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси го в сервиз явно има сериозен проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирах заглавието на темата, за да е ясно за какво става на въпрос.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Колегата McLane е прав. Занеси лаптопа в сервиз да го прегледат. Проблема не е софтуерен, а и ти нямаш възможност да направи хардуерна проверка на елементите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах проблем на стария комп който беше настолен в сервиза ми смениха видео картата и се управи ама после имах пак проблем и се наложи и хард диска да сменям както е казал McLane явно имате сериозен проблем.

Разбирасе искрено се надявам да не е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОС коя е?

На мен осмицата ми правеше поджбен номер, много бавно се изключваше и после не искаше да се включи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със XP съм, като натсна копчето за включване няколко пъти, чак тогава започва да мига лампата на батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте значи имам следния проблем:

Лампата на батерията свети, когато го включа във зарядното, а когато не е само примигва няколко пъти и до там.

Да не би,да да не включва на батерия само?Така ,както си го обяснил,може да е свършила вече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е заради батерията, защото когато се включи след няколко дни или часа батерията си е пълна и няма никакъв проблем с нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом като веднъж го включиш и после правиш по няколко рестарта значи проблема е хардуерният бутон за включване.Поне симптомите са такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом като веднъж се включи няма никакъв проблем работи си перфектно. А това с хардуерния бутон за включване, сериозно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да махнеш батерията. Един приятел имаше подобен проблем на лаптоп Toshiba и се оправи като махна батерията и го ползваше само със зарядното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах със батерията но и там няма никакъв резултат. Някакви други идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми хардуерния бутон звучи възможен. Вероятно е и най-леката и лесна за отстраняване повреда, която може да е причинител. Може да има някакви проблеми със захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със захранването съм сигурен, че не е. Но за хардуерния бутон не знам.

И все пак- да предположим че е хардуерния бутон, как да го оправя и проблема сериозен ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид нещо вътре по дънната платка около жака. При всички случаи май е добре да отидете на сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ahmed Basha
      Здравейте искам да си купя монитор и съм се спрял между тези двата:Acer XF240H и BenQ Zowie xl2411p 
      Acer-a Има фриисинк,който ще ми бъде полезен с 1080-ката,но пък за сметка на това Зоуито е фликър-фрий,също така в Амазон има повече позитивни ревюта,та не мога да реша,ако може да ми помогнете с решението,ще съм много благодарен,благодаря предварително!  
    • от Александър Кирков
      Здравейте, спрял съм на един монитор, който според характеристиките му отговаря на всичките ми изисквания Аcer Nitro VG271UPbmiipx, но питането ми е следното - доколкото прочетох всички FreeSync монитори са G-sync compatible, това така ли е ? Ще има ли проблем с GTX 1060 6GB + FreeSync ? Какъв кабел трябва да се свърже - не намерих кратък и смислен отговор в Гугъл, има ли по-бюджетен модел със същите характеристики, който да е IPS матрица задължително ? Като цяло от ревюта останах очароваран от това, което предлага и това, което търся, но второ мнение никога не е излишно. Благодаря предварително.
    • от kolon
      здравейте,
      разполагам с един 'acer-aspire-5000' произведен през 2005 или 2006-та. ей тоз убавец.
      купих го с инсталиран windows xp и съответни инсталационни cd-та. лаптопът може да boot-ва само през cd-оптиката.
      hardware му е:
      cpu - amd turion(tm) 64 mobile technologie ml-30  1,6 ghz
      gpu - sys m760gx
      ram - 384 mb
      през 2013-та се опитах да му инсталирам една уж по-лека версия на lubuntu, но не се получи. човекът, който се опита да инсталира lubuntu-то каза, че,  изглежда лаптопът е направен да работи само под windows. тогава това ми се видя малко странно, но сега и аз почвам да си мисля така. от един linux-forum разбрах, че sys-видеокартите по принцип не се 'разбират' много добре с linux-дистрибуциите, а и ram-та е ужасно малка, дори и за windows xp. не е достатъчна дори и за по-стари linux-версии. а и от втората реплика на колегата 'morbidos' в този форум : ' ... it says 'designed for xp' ... ' сякаш потвърждава тази теза, че hardware-ът специално на този лаптоп, май е направен да работи само под windows.
      въпросът ми е, ако отворя acer-а дали ще мога да сменя ram-а с по-голяма, както и видео-картата с друга, която да работи без проблеми под linux? чувал съм, че някои дънни платки позволяват да се сменят device-те, качени на тях, но други не позволяват. какъв е техническият параметър на motherbaord-а, който показва дали дънната платка позволява да се сменят device-те й?
    • от Krasimir Terziyski
      Здравейте!
      Чудя се дали този лаптоп е добър избор за студент или ученик тоест гледане на филми, работа с програмите на Microsoft,   слушане в музика и сърфиране в Google . Ако не  можете ли да ми предложите някакви други лаптопи до 1000 лв. Благодаря!
    • от tsvetomir0
      Може ли малко помощ или съвет да ме насочите кам евентуално решение?Благодаря на отзовалите се! Таблет Acer Iconia B1-733-K3G3,  с процесор 4x Cortex-A7 (1.3 GHz), 7.0", 1 GB DDR3L, 16 GB EMMC, Android 6.0 Marshmallow                Таблета работи нормално докато не го изключиш .пробвам да включа и светва екрана с логото на acer и се изключва.така около1ч,1:30ч и да се изключи сам. После го стартирам и трагва нормално да работи,правил сам му хард ресет ама пак го прави този проблем.някои път без да искам го изключвам и влиза в този режим . 
  • Дарение

• Добави ново...