Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

RagewOw~

Проблем с монитор Asus 22 инча

Препоръчан отговор

Здравейте на всички.  Вчера си купих монитор Asus от технополис, но ми се появи един много дразнещ проблем, ако мога така да го нарека.  Прибрах се вкъщи отворих монитора сложих го, вкарах си му кабелите и т.н и тръгна, НО като ми зареди декстопа започнаха да ми излизат някакви хоризонтални вълни. Монитора го изпробвах как върви като го купувах и нямаше такива проблеми, ако може някой по-компетентент по тази тема да ми помогне да премахна този проблем. Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало го пусни на препоръчителната резолюция , виж какво е положението с драйверите на видеокартата , ако трябва ги обнови .

С предишния монитор имаше ли проблеми та си го сменил ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С предишния съм нямал проблеми, но просто беше по-малък ( 19 инча ) а исках по-голям. С препоръчителната резолюция съм ( 1920х1080 ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв кабел ? херци .....всичко трябва да е точно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да покажеш снимка точно какви вълни се виждат? Може видеокартата да не поддържа резолюцията на монитора. Кажи можела на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си нещо и го пробвах с друго нещо... Случва се нещо... Що е то...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето характеристиките на компютъра:Видео Карта - ATI Radeon R7 200Процесор - AMD Athlon x4 3.8 Ghz4 GB RAM.С VGA кабел съм, херците са само 60 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако всичко това като конфигурация е работило без проблем, то резонната процедура е да тестваш монитора на друг компютър и така да установиш дали се появява същия проблем. Ако да - обратно в техното, ако не то пробваш на твоя компютър с друг драйвър или други опции от драйвъра на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А там във магазина с какъв кабел го пробваха .... с VGA  или   DVI    ? или е пробван само да светне и не е връзван с компютър - не зная как ги пробват  :( Щото тия смущения могат да са от видеото , захранване ... от самия компютър .

Във АТИ панела , вижда ли се разпознат монитора ?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забелязах със какъв кабел, но на видео картата монитора го разпознава .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи DVI кабел и няма да имаш проблем. Това трептене е масово напоследък с новите видеокарти вързани на монитори с аналогов(vga) интерфейс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще си купя DVI кабел и ще споделя какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако видеото е вградено е нормално да вкарва вълни на тая резолюция, евтино китайско захранване или включен климатик също може да вкарват смущения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото не е вградено , няма климатик включен незнам за захранването, но сега проверих монитора и се оказа, че нямам DVI вход .. Това означава, че трябва да си гледам тия вълнички докато се наложи да си купувам нов монитор ли ? Има ли някакъв шанс да сложа DVI кабел на VGA входа, с преставка или нещо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно - след колко поста в темата ще научим и точния модел на монитора?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.asus.com/Monitors_Projectors/VE228H/specifications/

I/O PortsSignal Input : HDMI , D-Sub, DVI-D

Имаш и DVI и HDMI, даже в комплекта на монитора трябва да има и DVI кабел, освен ако не са го гепили в магазина.

Опа, наистина нямаш DVI. В Технополис продават VE228DE, който има само D-Sub. Иди и го върни и искай друг модел с DVI. Обясни им за проблема и ги помоли да го смениш за ACER V226HQLAbd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще им се обадя и ще видя какво мога да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...