Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ан0НиМеН

Търся една програма .

Препоръчан отговор

Здравейте, търся програма или начин с която/който да мога да разбера публичните ИП адреси (не е за злоупотреба !!!) на тези които са се свързани в една мрежа (Wi Fi) ако има начин или програма.

Благодаря на всички отговорили в тази тема. :)

Няма да отговарям на отговори не свързани с темата !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не става въпрос за твоя мрежа, а за публична или частна, която е притежание на друг човек(или фирма/организация), нали се сещаш, че шпионски истории от този тип не са законни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся програма или начин с която/който да мога да разбера публичните ИП адреси (не е за злоупотреба !!!) на тези които са се свързани в една мрежа (Wi Fi) ако има начин или програма.

Питай собственика на мрежата

А как се отговаря на отговор не е свързано с темата, така че едва ли би отговорил на отговора ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся програма или начин с която/който да мога да разбера публичните ИП адреси (не е за злоупотреба !!!) на тези които са се свързани в една мрежа...

Програма не е нужна,след като всичките ИП адреси можеш да си ги видиш,от настройките на рутера ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не става въпрос за твоя мрежа, а за публична или частна, която е притежание на друг човек(или фирма/организация), нали се сещаш, че шпионски истории от този тип не са законни.

http://whatismyipaddress.com/ Ето тук пише че това не е лична информация.

Какви шпионски истории само за ИП ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук пише че това не е лична информация.

Какви шпионски истории само за ИП ?

Къде съм писал нещо за лична информация в коментара си. :) Моят коментар е напълно публично представен и никак анонимен, седя и си го препрочитам и не виждам това, което ти твърдиш. Рекламата на разни сайтове за прихващане на адреса ти не виждам как отговаря на въпроса за следене в реално време на абонати на мрежи, които може и да не са твоя собственост.

Хубаво си опитал да се "застраховаш" че "не е за злоупотреба". Самото предварително оправдание, е от типа на това което примерно използуват лъжците, които повтарят често израза "вЕрвай ми" и/или едва ли не ултимативният въпрос: "вЕрваш ли ми!?"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде съм писал нещо за лична информация в коментара си. :) Моят коментар е напълно публично представен и никак анонимен, седя и си го препрочитам и не виждам това, което ти твърдиш. Рекламата на разни сайтове за прихващане на адреса ти не виждам как отговаря на въпроса за следене в реално време на абонати на мрежи, които може и да не са твоя собственост.

Хубаво си опитал да се "застраховаш" че "не е за злоупотреба". Самото предварително оправдание, е от типа на това което примерно използуват лъжците, които повтарят често израза "вЕрвай ми" и/или едва ли не ултимативният въпрос: "вЕрваш ли ми!?"

Не рекламирам сайтове дадох този сайт защото по отдолу пише, че това не е лична информация ...

И искам такава програма за една единствена причина която е да видя колко хора в мрежата имат моето ИП, защото ми излезна не по-малко от 3-4 конфликт с адреси . Да е един-два ок ама 3-4 . За това предупредих, че не е злоупотреба. Вие ако искате ме мислете за ''лъжец, измамник'' това си е лично ваше мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не рекламирам сайтове дадох този сайт защото по отдолу пише, че това не е лична информация ...

И искам такава програма за една единствена причина която е да видя колко хора в мрежата имат моето ИП, защото ми излезна не по-малко от 3-4 конфликт с адреси . Да е един-два ок ама 3-4 . За това предупредих, че не е злоупотреба. Вие ако искате ме мислете за ''лъжец, измамник'' това си е лично ваше мнение.

Как си представяте някой да има вашето IP? И да става конфликт. Просто се обърнете към доставчика си на интернет да изясните въпроса. Не знам как може от един сървър, да се издават дублиращи се адреси, които да(се опитват да) достъпят едновременно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преди време ти бях писал в другата ти тема, че този рутер не е твой...Иначе с

може да видиш всички ИП-та и не само... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как си представяте някой да има вашето IP? И да става конфликт. Просто се обърнете към доставчика си на интернет да изясните въпроса. Не знам как може от един сървър, да се издават дублиращи се адреси, които да(се опитват да) достъпят едновременно.

Да допълня може да е важно всичките конфликти се случваха след включване на машината (до като не съм бил свързан с мрежата). Иначе за доставчика знам ще се обадя ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не стана ясно за локална Wi Fi мрежа зад рутер ли става въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не стана ясно за локална Wi Fi мрежа зад рутер ли става въпрос?

безжичен рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

безжичен рутер.

Щом е в локална мрежа, компютрите нямат публичен IP адрес, а ползват публичния адрес на рутера. Ако искаш да им видиш локалните адреси от рода на 192.168.1.101,  може от интерфейса на рутера.А щом се получават конфликти, значи настройките на мрежовата ти карта са зададени на ръчно задаване на IP адрес, трябва да ги промениш на автоматично получаване на IP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е в локална мрежа, компютрите нямат публичен IP адрес, а ползват публичния адрес на рутера. Ако искаш да им видиш локалните адреси от рода на 192.168.1.101,  може от интерфейса на рутера.А щом се получават конфликти, значи настройките на мрежовата ти карта са зададени на ръчно задаване на IP адрес, трябва да ги промениш на автоматично получаване на IP.

Не не не не .Не мога да  ви го обясня говоря за рутер безжичен интернет .ИП-тата от рода : 63.124.242.111 . За локалните ИП-та нямам проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не не не .Не мога да  ви го обясня говоря за рутер безжичен интернет .ИП-тата от рода : 63.124.242.111 . За локалните ИП-та нямам проблем.

Виж сега, рутерите които ни дават доставчиците имат 2 страни - WAN и LAN (външна и вътрешна).

LAN е локалната мрежа между устройствата свързани във вътрешната част, приемай го като суич.

WAN е външната част на рутера или грубо казано - интернета. В тази част се намира kaldata, google, facebook и т.н.

Принципно има 2 вида IP адреси - публични и частни. Частните са тези във вътрешната част на рутера (LAN) и се разделят на 3 класа:

(EDIT: обърках, класовете са А, В и С...)Клас А: 10.0.0.0 - 10.255.255.255

Клас B: 172.16.0.0 - 172.31.255.255

Клас C: 192.168.0.0 - 192.168.255.255

(без 127.0.0.1, това е адреса на компютъра ти.)

Публичните IP адреси са всички останали които не са частни, примерно 80.123.33.21 или 213.23.22.11 и т.н. Такива адреси имат сайтовете, IP камерите, рутерите (във WAN) и т.н.

Рутерите имат една функция която се нарича NAT - Network address translation. Какво ще рече това ? Ами ще ти дам един прост пример (няма да говоря за DNS) - представи си, че искаш да отвориш някой сайт, ти пишеш името му в браузъра и започва комуникация между теб и самия сайт, един вид ти правиш заявка за дадена информация. Сайта трябва да знае твоя IP адрес за да ти върне тази заявка с информацията която искаш, точно това става с NAT. Компютъра ти има частно IP (192.168.1.2), това което прави NAT е да замени твоетя адрес с този на рутера от WAN (80.80.80.80) и да изпрати заявката с неговия IP адрес, защото както ти казах - с частните IP адреси може да комуникираш само с устройствата свързани в LAN. Ако го нямаше това всеки комютър трябваше да разполага с различен публичен IP адрес и нямаше да стигнат адреси за всички. Не че сега има много свободни де....

Предполагам знаеш, че има динамични и статични(реални) адреси (ПУБЛИЧНИ), за статичните трябва да се плаща повече отколкото за динамичните които се сменят автоматично през време.

Така че не разбирам какво трябва да значи - "...да мога да разбера публичните ИП адреси (не е за злоупотреба !!!) на тези които са се свързани в една мрежа (Wi Fi)..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...