Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

tonislavBg

Проблем с компютър! Забива след 2-3 минути работа

Препоръчан отговор

Добър ден на всички.Та проблема ми е че когато си пусна всичко си тръгва нормално работи 2,3 минути и забива дори и да не го ползваш.Под забиване имам предвид пълно забиване като след като забие копчетата за рестартиране и включване не работят изобщо и трябва да го изключвам направо от копчето на захранването

Да поясня, всички вентилатори работят преди и след забиване на компа, няма изгорели кондензатори.Пробвах да го пусна на safe mode там стана същото след 2,3 мин заби.Токи що го пуснах и гледах task manager но доколкото видях cpu usage най много стигна около 50 % при зареждането и след това стоя на 1,2 процента. 

Таа предложете какъв може да е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво ама какъв е компютъра?С какъв хардуер е ,процесор ,рам,видео ,захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи пусни една жива ОС , от хирен примерно , за да се установи дали проблема е във ОС .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра е малко стар (8 годишен)

Но до миналия ден си работеше нормално, играех лол,уоу и изобщо нищо мо нямаше но изведнъж зъби.

Рамта е 1 ГБ 

Процесор 1.8Ghz 

Видео картата незнам точно каква е но за да играя лол и други игри с нея значи не е много зле

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е за почистване и преинсталация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра е малко стар (8 годишен)

Но до миналия ден си работеше нормално, играех лол,уоу и изобщо нищо мо нямаше но изведнъж зъби.

Рамта е 1 ГБ 

Процесор 1.8Ghz 

Видео картата незнам точно каква е но за да играя лол и други игри с нея значи не е много зле

Когато има подобен проблем, обикновено или нещо окъсява или лошо контактува. Ако имаш уменията, вземи и го разглоби на цяло и почисти всички части, вентилатори, слотове и т.н., хубаво издухай кутията, смени пастата на процесора, ако ти се занимава и тази на видеото, и чак тогава започни да връщаш нещата едно по едно, до като го върнеш в нормалния му вид. Тогава пробвай дали пак ще забива и сподели...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е за почистване и преинсталация

Ммм почистен е преди 2 седмици а преинсталация съм му направил преди не повече от половин година 

А тук идва и друго че няма как да ми забие и да не мога да го рестартирам или изобщо изключа с копчетата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че е преисталиран преди половин година нищо не означава,може да се е омазала ОС нещо.Това забиване е харакретно за прецакана ОС или хард диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото забелязах не че съм професеоналист на тези неща но ето това сивото нещо загрява веднага след като пусна компа и незнам нормално ли е.

До колкото снимката е от преди 1 месец и компютъра вече е изчистен напълно.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си му е работата да грее  :) Според мен за да замръзне екрана , то или харда губи захранване за момент , лош кабел - провери ги тия работи , смени ако имаш друг . Пробвай с жива ОС - какво искаш , никой не може да ти каже - хоп , това е . Установява се с проби .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си му е работата да грее  :) Според мен за да замръзне екрана , то или харда губи захранване за момент , лош кабел - провери ги тия работи , смени ако имаш друг . Пробвай с жива ОС - какво искаш , никой не може да ти каже - хоп , това е . Установява се с проби .

Като каза може и да е от захранването миналия ден като го пуснах имах чувството че компютъра ми ще излити.Захранването така се чуваше все едно че е стигнало 10000 оборота в секунда  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С толкова стар компютър може всичко да се очаква вече, я захранване, я хард диск, я някоя памет. Добре е да се тества всичко поотделно и в краен случай на сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дето си го посочил е чипсета и радиатора върху него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото забелязах не че съм професеоналист на тези неща но ето това сивото нещо загрява веднага след като пусна компа и незнам нормално ли е.

До колкото снимката е от преди 1 месец и компютъра вече е изчистен напълно.

Публикувано изображение

Щом смяташ, че е чист и преинсталиран, тогава търси малко вентилаторче за чипсета. 40х40 мм. Вероятно положението е неудържимо, но възможно е и да помогне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля си ,че софтуера му се е скапал тотално. Дори едно спиране на тока може да повреди софтуер преинсталиран предния ден. Давай на ново му шибни едно ХР и смятам ,че всичко ще е ок. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промених малко заглавието на темата, за да е по ясно какъв е проблема.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...