Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Kaloyan Yanev

Съвместими ли са тези части ?

Препоръчан отговор

Ще купувам нова видео карта за pc-то си и искам да бъда сигурен, че всичко е съвместимо. Дъното ми е http://www.asrock.com/mb/AMD/970%20Pro3%20R2.0/ , а картата която искам да закупя е http://www.emag.bg/video-karta-msi-amd-radeon-r9-280x-3072mb-gddr5-384bit-dvi-hdmi-pci-e-r9-280x-gaming-3g-le/pd/DYK2CBBBM/ . До сега не съм чувал за несъвместимост при видео картите, но не искам да купя нещо и да се окаже че не мога да го ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички съвременни карти са съвместими с дъното та няма значение какво ще купиш в това отношение. И да искаш някоя несъвместима ще ти е много трудно да я намериш. :D

Проблеми може да има от към захранване (картата е лакома) и от към процесор (ако е слаб ще я спъва).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи поне процесора и захранването какви са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ми е 600W Cooler Master, а процесора AMD FX 6100. Мисля че няма да има проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е слаб а захранвания с лепенка на КМ има най-различни. Например ако е онова недоразумение дето върви с кутия не е 600W.

Във всеки случай е безсмислено да се купува 280Х с тоя процесор ако е за игри. Виж ако ще се копа е друг въпрос но тогава задължително си провери захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да можеш да я сложиш зависи и какъв е процесора 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да можеш да я сложиш зависи и какъв е процесора 

AMD FX 6100

Процесора е слаб а захранвания с лепенка на КМ има най-различни. Например ако е онова недоразумение дето върви с кутия не е 600W.

Във всеки случай е безсмислено да се купува 280Х с тоя процесор ако е за игри. Виж ако ще се копа е друг въпрос но тогава задължително си провери захранването.

За игри ще е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD FX 6100

За игри ще е.

Прочети внимателно какво ти е написал многоуважаемият naruto, осмисли го и пак го прочети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя процесор не беше ли с 3 физически ядра ?

За него максимум R9 270, та даже и нея ще спъва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Физически има 6 ядра ;) Но са на блокове по две с общ кеш и още някакви общи неща.  Нещо, което е с една идея по-добро от Хайпертреда на Интел. Все пак процесора си остава сравнително слаб, особено за споменатото видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всичката кеш е обща :) Въпреки което, феновете на синия отбор се пънат и не ги признават за шест ядрени. То като че ли Интел нямат процесори с шерната памет. Дажи си я наричат "умeн кеш" :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора не е толкова от значение при игрите . В youtube потърси haswell showdown и ще излезне едно видео което показва колко е малка разликата между i3 и i5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е съвместима с дъното и ще тръгне без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е ли първия булдозер? Един i3 го бие.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-3220-vs-AMD-FX-6100

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е ли първия булдозер? Един i3 го бие.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-3220-vs-AMD-FX-6100

И в кое го бие? В Single-core Performance...Колкото до този който е пуснал темата:Можеш да вземеш това видео и завбъдеще да го ползваш: EVGA GTX 750 Ti FTW ACX 02G-P4-3757-KRВидеото не е лакомо за енергия и захранването ще Ви стигне каквото и да е на CM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора не е толкова от значение при игрите .

Аре бе...

Ми ако караш с радеонска карта и игра, която за физиката си използва PhysX простотията на нвидиа ? Тогава цялата физика дето виждаш - смятане на форма и големина на сянки според източника на светлина, движение, ъгъл и т.н., също така и движенията на обектите според гравитацията, както и твоите команди и управления ... Всичките тези сметки се прехвърлят към процесора и да се чудиш що се натоварва толкова много. При някои игри е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много за мнението Ви. Ще си взема все пак картата, която съм харесал. В следващите няколко месеца мисля да сменя и дъното и процесора и мисля че няма да има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изгледай клипа да видиш че не тестват на 1 игра нито само бенчмарк и тогава говори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка GB F2A88XM HD3

Процесор ATLON II X4 760K 3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX

Оперативна памет 2X4G DDR3 2400 GEIL EVO LEGGERA

Твърд диск 500GB SEAGATE 7200 6GB 16MB

Видео Карта CARD SAPPHIRE R7 260X 1G GD5 OC VER

КУТИЯ FD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BL

ЗАХРАНВАНЕ PSU FORTRON FSP400 60APN 85

ЗАПИСВАЩО УСТРОЙСТВО LG GH24NSB0 DVD RW BLACK

Здравейте,

Преди време взех тази конфигурация. Сглобих я . След известно време обаче компютъра даде дефект. Оказа се, че е в дъното. Изпратих го обратно до фирмата, от която го взех, но казаха че това дъно не се произвежда вече и не могат да ми го заменят. Предложиха да ми го заменят с ASROCK SM2A88XEXTREME4+ Въпросът ми: като параметри като старото дъно ли е, и дали ще е съвместимо с останалите части ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка GB F2A88XM HD3

Процесор ATLON II X4 760K 3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX

Оперативна памет 2X4G DDR3 2400 GEIL EVO LEGGERA

Твърд диск 500GB SEAGATE 7200 6GB 16MB

Видео Карта CARD SAPPHIRE R7 260X 1G GD5 OC VER

КУТИЯ FD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BL

ЗАХРАНВАНЕ PSU FORTRON FSP400 60APN 85

ЗАПИСВАЩО УСТРОЙСТВО LG GH24NSB0 DVD RW BLACK

Здравейте,

Преди време взех тази конфигурация. Сглобих я . След известно време обаче компютъра даде дефект. Оказа се, че е в дъното. Изпратих го обратно до фирмата, от която го взех, но казаха че това дъно не се произвежда вече и не могат да ми го заменят. Предложиха да ми го заменят с ASROCK SM2A88XEXTREME4+ Въпросът ми: като параметри като старото дъно ли е, и дали ще е съвместимо с останалите части ?

Съгласявай се, дъното поддържа вашите части, както и има повече слотове, и е доста по-добро от старото :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласявай се, дъното поддържа вашите части, както и има повече слотове, и е доста по-добро от старото :)

Благодаря Ви за бързия отговор, ще го взема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но няма да влезе в кутията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но няма да влезе в кутията.

Сигурен ли сте ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното да не би случайно да е ASROCK FM2A88XEXTREME4+, а не ASROCK SM2A88XEXTREME4+?

От линка можете да видите, че е "ATX Form Factor", а вашата кутия CORE 1000 USB 3.0 е micro-ATX. Старото ви дъно е било е било "Micro ATX форм-фактор".

Ако наистина това е дъното, което ви предлагат и кутията е тази, то ... няма как да напъхате дъното вътре. Поне не и по нормалния начин :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното да не би случайно да е ASROCK FM2A88XEXTREME4+, а не ASROCK SM2A88XEXTREME4+?

От линка можете да видите, че е "ATX Form Factor", а вашата кутия CORE 1000 USB 3.0 е micro-ATX. Старото ви дъно е било е било "Micro ATX форм-фактор".

Ако наистина това е дъното, което ви предлагат и кутията е тази, то ... няма как да напъхате дъното вътре. Поне не и по нормалния начин :D

Здравейте, благодаря за коментарите, утре очаквам друго предложение за дъно и отново ще пиша във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Тъп Но Грозен
      Здравейте колеги имам нужда от вашата помощ. Разполагам с следното дъно https://www.msi.com/Motherboard/B365M-PRO-VDH.html искам да го окомплектовам с хубав процесор за игри и видео карта. Ще се радвам да разгледам вашите предложения, за което ви благодаря предварително.
    • от sofianec
      Здравейте, попадна ми бракуван компютър HP XW8600 с два Xeon X5450 и 4 плочки RAM с неизвестен размер, Захранването е Delta Electronics DSP-800LB A. Проблемът е че при свързване на захранващия кабел се чува цъкане на реле, но нищо не се случва. На дъното свети зелен диод. Пробвах следното: 
      Отстраних всички хард дискове, втория процесор, опртичното устройство, оставих само една плочка памет, но резултатът остана същия. Откачих всички захранващи конектори и установих, че платката има 6 пинов захранващ конектор напълно идентичен с PCI, но служещ за захранване на оперативната памет. Pinout-ът е различен от PCI: 

Замерих напреженията с мултицета и са 12V на оказаните от схемата пинове. Когато стартирам станцията с въпросния конектор изключен (включени 24 и 8-пинов), системата писука два пъти, което след преглед на ръководството индикира insufficient cooling, а всички вентилатори превъртат преди системата да се изключи. Ако махна и двата процесора, системата писука три пъти, т.е. липсващ процесор. Ако сложа PCI-конектор във въпросната букса, системата пищи 4 пъти, т.е. проблем в захранването. Интересното е, че когато изцяло откача захранването от системата и го свържа към контакта започва да работи на празен ход без окъсяване на зелен кабел и GND, както на обикновените ATX захранвания. Дадоха ми го заедно с второ захранване (същото), но няма никаква разлика. Пробвах да стартирам друг компютър с тези захранвания и няма проблем. Всичко сочи че нещо с този 6-пинов конектор не е наред, но не мога да установя какво. Платката индикира зелено, писука, индикира цветово за проблема, съмнява ме да е изгоряла. 
      Ще съм благодарен да дадете предположения за проблема!
    • от slavi91
      Здравейте! Намерих си разни части по тавана, с които си сглобих един компютър за филми и интернет.Проблемът, обаче е, че bios не си помни настройките и е много дразнещо всичко да се настройва всеки път. Пробвах батерията с мултицет- 3 волта си е. Пробвах и с друга, но ефект няма. Реших да флашна BIOS , но не става- дава грешка cmos cheksum destroyed. Пробвах какви ли не версии на bios от сайта на msi ,но резултатът е все един и същ- cmos cheksum destroyed. 
      Дъното е msi p965 neo- f v2 а версията на bios 02.61
      Флашвам го, както казах с биос от msi, с буутваща флашка.
    • от FSG FleX
      Здравейте наскоро си купих видео карта GTX 1060 3GB обаче ми дава черен екран И error 43 след буутване от integrated.. Но иначе Излиза в device manager
  • Дарение

• Добави ново...