Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

jokera112233

Драйвери за лаптоп

Препоръчан отговор

Имам лаптоп GIGABYTE и търся драйвери за дисплея  Video Controller (VGA Compatible)Процесор: Intel® Core2 Duo CPU T5750 @2.00GHz 2.00GHzDisplay Adapter : nVidia GeForce 8400M GS [Quanta]РАМ: 2,00ГБ

Тип на системата: 32-битова

Windows 7 Ultimate service pack 1 Благодаря предварително за помощта и приятен ден :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти сайта на Nvidia ,избираш GeForce / GeForce 8 Seriies /GeForce 8400 GS / ,после избираш ОС и езика и натискаш Search ,после Agree и сваляш драйвъра!

Успех! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти сайта на Nvidia ,избираш GeForce / GeForce 8 Seriies /GeForce 8400 GS / ,после избираш ОС и езика и натискаш Search ,после Agree и сваляш драйвъра!

Успех! 

Стана обаче когато влязох в игра играх 10-15мин. и ми заби играта и аз изключих лаптопа и като го включих пак всичко беше като преди опитах се пак да инсталирам драйвера, но не стана и сега пак е така ... И когато се включва и преди и сега излизат някакви черти както преди на телевизорите като се развали някой канал как става на ленти и при мен е така само, че са много малки и трябва да натискам Fn+F3 и то не винаги ми тръгва моля помогнете ми :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана обаче когато влязох в игра играх 10-15мин. и ми заби играта и аз изключих лаптопа и като го включих пак всичко беше като преди опитах се пак да инсталирам драйвера, но не стана и сега пак е така ... И когато се включва и преди и сега излизат някакви черти както преди на телевизорите като се развали някой канал как става на ленти и при мен е така само, че са много малки и трябва да натискам Fn+F3 и то не винаги ми тръгва моля помогнете ми :(

Проблема може да не в драйверите. Дайте снимка на тези "ленти" (черти).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема може да не в драйверите. Дайте снимка на тези "ленти" (черти).

Съжелявам, но съм снимал от телефона, но се надявам да става снимката за да разберете за какво става въпрос :)

post-349189-0-85858000-1398951002_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжелявам, но съм снимал от телефона, но се надявам да става снимката за да разберете за какво става въпрос :)

Не е възможно проблема да е в драйверите. Пробвайте с друг монитор, ако положението е същото, пробвайте с друга видеокарта.

Кога за последно е почистван компютъра от прах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е възможно проблема да е в драйверите. Пробвайте с друг монитор, ако положението е същото, пробвайте с друга видеокарта.

Кога за последно е почистван компютъра от прах?

Този лаптоп не мога да го пробвам с друг монитор понеже буксата му е различна от тези които аз имам на мониторите . С всякаква видеокарта ли мога да пробвам, защото имам 2 стари лаптопа които са развалени, но видеокартите работят . Лаптопа не мога да кажа от кога не е почистван, защото съм го взел от роднина, която ме помоли ако мога да го оправя, ако има голяма вероятност това да е от прах мога да го отворя да го почистя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп не мога да го пробвам с друг монитор понеже буксата му е различна от тези които аз имам на мониторите . С всякаква видеокарта ли мога да пробвам, защото имам 2 стари лаптопа които са развалени, но видеокартите работят . Лаптопа не мога да кажа от кога не е почистван, защото съм го взел от роднина, която ме помоли ако мога да го оправя, ако има голяма вероятност това да е от прах мога да го отворя да го почистя.

Не обърнах внимание, че става въпрос за лаптоп, с друго видео не може да се пробва.

Възможно е да е от прах, но най добре първо да се пробва с външен монитор, защото има голяма вероятност проблема да е в графичния чип. Ако нямате, потърсете от някой познат или помолете в някой сервиз да ви го пробват.

Какъв е моделът на вашия лаптоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не обърнах внимание, че става въпрос за лаптоп - с друго видео не може да се пробва.

Възможно е да е от прах, но най добре първо да се пробва с външен монитор защото има голяма вероятност проблема да е в графичния чип. Ако нямате, потърсете от някой познат или го дайте в някой сервиз да го пробват.

Благодаря, а може ли да ме опътите къде да чистя от прах или целия лаптоп трябва да го почистя?

Не обърнах внимание, че става въпрос за лаптоп, с друго видео не може да се пробва.

Възможно е да е от прах, но най добре първо да се пробва с външен монитор, защото има голяма вероятност проблема да е в графичния чип. Ако нямате, потърсете от някой познат или помолете в някой сервиз да ви го пробват.

Само да допълня, че когато инсталирах драйверите и рестартирах лаптопа тези "ленти" не се появиха, но само веднъж стана това и после ми блокира лаптопа и....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, а може ли да ме опътите къде да чистя от прах или целия лаптоп трябва да го почистя?

Най добре е лаптопът да се разглоби целият и да се почисти. Ако нямате умения, най добре го носете на сервиз.

Не ви съветвам да се учите върху лаптоп, който ви трябва.

Само да допълня, че когато инсталирах драйверите и рестартирах лаптопа тези "ленти" не се появиха, но само веднъж стана това и после ми блокира лаптопа и....

В момента лаптопа работи ли, включва ли се нормално? При какви ситуации, тези черти се появяват и за колко време?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добре е лаптопът да се разглоби целият и да се почисти. Ако нямате умения най добре го носете на сервиз.

Не ви съветвам да се учите върху лаптоп, който ви трябва.

В момента лаптопа работи ли, включва ли се нормално? При какви ситуации, тези черти се появяват и за колко време?

Разглобявал съм старите ми 2 лаптопа и отново потръгнаха  :D  надявам се и с този да се справя, в момента Ви пиша от лаптопа който дава тези проблеми тези черти не знам при какви ситуации се появяват, но винаги когато го включвам се появяват когато натисна Fn+F3 се махат и продължава зареждането, но някой път не става чакам няколко минутки и ако не ме пусне напред отново с Fn+F3 го изключвам и пак го включвам след като мина напред почва да зарежда и още няколко пъти ми ги дава тези черти и веднага като натисна Fn+F3 и ми ги маха и така докато ми се включи работния плот и после нямам проблеми, ако го изключа пак така ще стане :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава разглобете лаптопа, почистете го и направете ресет на BIOS.
Не е сигурно, че  по този наичн проблема бъде отстранен, но нищо не ви пречи да опитате.
Има голяма вероятност проблема да е в графичния чип.

• [*]
Какъв е моделът на лаптопа? [*]Дайте информация за температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава разглобете лаптопа, почистете го и направете ресет на BIOS.

Не е сигурно, че  по този наичн проблема бъде отстранен, но нищо не ви пречи да опитате.

Има голяма вероятност проблема да е в графичния чип.

[*]Какъв е моделът на лаптопа?

[*]Дайте информация за температурите.

Ресет на BIOS имате в предвид да вляза в биоса и да направя всички настройки по подразбиране или нещо такова?Моделът е Gigabyte W566N. Температурата не знам от къде да видя каква е имам от притурки 2 измервателни за процесора 1-вото мах 60% а 2-рото 40% мах двига като го натоваря доста

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ресет на BIOS имате в предвид да вляза в биоса и да направя всички настройки по подразбиране или нещо такова?Моделът е Gigabyte W566N. Температурата не знам от къде да видя каква е имам от притурки 2 измервателни за процесора 1-вото мах 60% а 2-рото 40% мах двига като го натоваря доста

1. Под ресет на BIOS имам предвид да го разглобите, да извадите батерията на дъното и да окъсите контактите на гнездото за около 30 секунди.

Публикувано изображение

2. Изтеглете SpeedFan и го инсталирайте.

[*]Стартирайте програмата.

[*]Направете снимка на екрана и я прикачете в следващият ви пост.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Под ресет на BIOS имам предвид да го разглобите, да извадите батерията на дъното и да окъсите контактите на гнездото за около 30 секунди.

Публикувано изображение

2. Изтеглете SpeedFan и го инсталирайте.

[*]Стартирайте програмата.

[*]Направете снимка на екрана и я прикачете в следващият ви пост.

Публикувано изображение

Пробвах, но не успях да рестартирам биоса отворих целия лаптоп изчистих го, но пак същото. Ето снимка за температурите.

post-349189-0-69167400-1399017344_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите са добре за лаптоп. След като не можете да се справите с инструкциите, най-добре го занесете на някой квалифициран.

Пишете какъв е резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...