Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За бездомните кучета и котки-дискусия

Препоръчан отговор

• Отговори 102
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Глутница кучета "изяде" човек в Дупница Човек е бил нахапан до смърт от бездомни кучета в Дупница този следобед. Мъжът е открит в района на гробищата в града. По първоначална информация той

NO COMMENT!

PLS MOD LOCK!

<{POST_SNAPBACK}>

Спокойно, темата се следи, но все още не смятам, че трябва да се заключва, а разчитам на вашето спокойствие и това да насочите усилията си в друга насока и също така да пишете по темата.

Приканвам ви личните нападни да бъдат под формата на ЛС или другия вариант е просто да не ги четете.

Иначе ако има повече лични нападни и постове не по темата ще бъда принуден (както и моите колеги) да редактирам постове или съответно да ги трия.

Благодаря ви! (че ще се въздържите от лични нападки и обиди).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам да се намеся,но съвсем леко,като ви помоля да сте по-сдържани и ако обичате без лични нападки!!!

Tragedy е абсолютно прав,това че стоим на страна не означава че не си вършим работата ;)!!!

Още един път-Моля ви,без лични нападки!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Нямам нищо против кучетата като животни,но смятам ,че след като ги събират за обезпаразитяване и разни други процедури ,не трябва да ги пускат пак по улиците ,а да ги събират в приюти.Пък ако на хората ,дето са ги хранили и им е толкоз мъчно за "горките бездомни животинки" ,нека отидат после в приюта и да ги осиновят и да си ги гледат,обаче да ги ОСИНОВЯТи да си ги приберат вкъщи,т.е не да ги вземат и да ги пуснат пак на улицата,а да ги направят истински ДОМАШНИ любимци.

А що се отнася до агресивните пумияри - категорично съм ЗА ЕВТАНАЗИЯ-преди да се е стигнало и до по-тежки случай и дори смърт на някой човек,който просто си е минавал по улицата и е нападнат безпричинно от някое куче. ;)

Макар че мисля,че повечето случай на ухапване са от ДОМАШНИ кучета и това се дължи на неправилното възпитание от страна на стопанина! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Във всеки ветеринарен кабинет извършват евтаназия.Според европейците,така трябва да се умъртвяват "хуманно" животни,които не желаем повече!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме куче във входа,което полоовината от съседи обичат,а другата полоовина мразят.Вече е хапало няколко човека - гости,хора от входа,дори и мен.Към какъв орган на реда трябва да се обърне човек,за да го прибере някой това куче? Ако вообще не същестуват или функционират тези органи имате ли идей как да се премахне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 6 месеца по-късно...

Воробянинов, кой си ти, че имаш право "да не желаеш" повече едно живо същество?!?!!! Публикувано изображение

Ти нито си Господ, нито си създал сам това същество? Ако си го взел да го гледаш, си морално длъжен да се грижиш за него до естествената му смърт!!!

regiii, имаш право! Ние, които "възпитаваме" тези кучета, сме виновни за тяхното агресивно поведение. Вместо някой да ми обяснява "Ще изпотрепам кучетата в квартала!", да вземе и да организира хората от блока, и да помоли и хората от съседните блокове да се организират, съберете по 2 лева и кастрирайте всички кучета в района!

avok, а защо, ако детето ти спи в нечий вход, понеже си го изхвърлил, няма да кажеш на живущите там да му пръснат черепа, че господ така ще си го прибере?!!! :)

V12, айде, пък, да избием само котките, а?! От къде накъде и ти се мислиш за Всевишния, че да определяш един вид за по-низш от друг, следователно да го подложиш на изтребление?! Очевидно, в следващите си изречения това изказваш, смяташ, че човека е по важен от кучето?! Аз пък бих предпочела сто души да умрат, наместо едно куче, защото кучето не е зло по природа, но човека е. На човека му е заложено да е подмолен, зъл, завистлив, агресивен, той убива, без биологична нужда, освен да задоволи собственото си его! Кучешкия нрав се оформя, такъв, какъвто ние го принудим да бъде. Котката не е нито по-низша, нито по-висша от кучето. Затова си спестявай коментарите по тази тема, моля.

Аз обичам кучетата, но искам да подчертая, че бездомните кучета са плод на безотговорни "стопани", които гледат животното като за охрана, после когато кучето започне да има нужди, неприятни и/или непосилни за хазяина си, то бива изхвърлено като парцал, как да не се озлоби? Гледаш го ,храниш го, то ти служи вярно, а ти за отплата го изхвърляш на улицата, без дори да се опиташ да му намериш дом!

Искам да обърна проблема с бездомните кучета, към извора - проблема с беготговорните животни, наречени хора, които минават за по-висши, "стопани" на кучетата!?

Редактирано от DeadSmurf (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що писма изписах до Екоравновесие и общината и кво......нищичко. Е как да не взема нещата в свои ръце? Имам бременна жена, която не смее да излезе от блока, два пъти я хапаха преди време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Проблем след преблем ,след проблем...Мисля си ,че нещата никога няма да се оправят :P .Но надеждата умира последна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Ако си бездомна твар на 4 лапи, ето къде свършва живота ти Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив истината се знае, но никои не иска да я приеме и види.... филмчето е много въздейсващо.... Честно казано по - лесно ми е да видя и приема смъртта на човек отколкото на това тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъжна,много тъжна реалност ! Не,че и у нас не е така,но все пак в заглавието пише едно,а в клипа: America,s #1 puppy killer !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нима доберман, или ротвайлер не нахапа стопаните си, детето пред блока??? защо се проявява агресия в бездомните кучета към хората замислял ли си се? или така е по-лесно... ако не знаеш да ти кажа... едно куче се озлобява къ всички хора и хапе наред когато: /представи си следните ситуации и кажи няма ли да се озлобиш и ти/ 1. навън е студено, няма къде да се свреш на топличко 2. всеки отвсякъде те замеря с камъни, или те подритва 3. бил си на топличко в нечии дом, защитен от всичко, имал си храна и легло... в един момент се озоваваш на улицата... 4. няма храна, вървиш, та 2 не виждаш от глад... ако се случат добри хора да ти дадат комат сух хляб се чувстваш сякаш си изял цяла торта... ха сега кажи, ако си куче и живееш така няма ли да се озлобиш?

Редактирано от черна котка (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нима доберман, или ротвайлер не нахапа стопаните си, детето пред блока???

защо се проявява агресия в бездомните кучета към хората

замислял ли си се?

или така е по-лесно...

ако не знаеш да ти кажа...

едно куче се озлобява къ всички хора и хапе наред когато:

/представи си следните ситуации и кажи няма ли да се озлобиш и ти/

1. навн е студено, няма къде да се свреш на топличко

2. всеки отвсякъде те замеря с камъни, или те подритва

3. бил си на топличко в нечии дом, защитен от всичко, имал си храна и легло... в един момент се озоваваш на улицата...

4. няма храна, вървиш, та 2 не виждаш от глад... ако се случат добри хора да ти одадат коат сух хляб се чувстваш сякаш си изял цяла торта...

ха сега кажи, ако си куче и живееш така няма ли да се озлобиш?

Вярно.. но хората като нас карат кучетата (бездомните) да живеят по този начин !Независимо дали е бездомно има бълхи и най различни, това е живо същество йоето и то има нужда от малко помощ и грижи..

Мене по ме е жал за бездомните кучета от колкото за домашните.И съм готов на всичко и бих дал последното си късче хляб..

Защото Кучето е най добрия приятел на човека независимо дали е бездомно или не !!

Редактирано от SVEeN (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде жалко! По принцип зная, че е така, но като го видиш с очите си е по-гадно. Никое животно не заслужава такава съдба - и да живее на улицата също. Но какво да се прави? Има бездомни хора, а какво остава за кучета и котки... ;););)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой да знае как да се свържем с Бриджит Бардо :) СПЕШНО искам да й се изпрати !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има бездомни хора, а какво остава за кучета и котки...

Съгласен съм с теб,толкова бездомни хора има,че хич не ми пука за помиарите.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив истината се знае, но никои не иска да я приеме и види.... филмчето е много въздейсващо....

Честно казано по - лесно ми е да видя и приема смъртта на човек отколкото на това тук.

Съгласна съм, и аз така възприемам истината. Това клипче е абсолютно неприложимо към нашата действителност. Само отидете в районния изолатор и ще искате, а някои от нас бихме и го направили, да избите хората работещи там, така както те избиват подопечените им жиботинки. Бой, глад, студ и некадърна "евтаназия" със спинцовка газ в сърцето (ако го нацелят), защото Евтаназин-а бил "адски скъп". Нали държавата го плаща!??!!!

Най редовно се крадат и домашни кучета и го има момента с: "Абе извади кучето на Пешо от фризера, че той ще идва днеска да го търси".

Смърт за тези директори и основната част от персонала на тъй наречените екарисажи! Те за зверове!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си бездомна твар на 4 лапи, ето къде свършва живота ти Публикувано изображение

Аз само не мога да разбера какво общо има клипа и Софийския изолатор... Този клип не е от София а темата е пусната със заглавието "Зад стените на софийския изолатор...".Намери клипче което е от София и може би ще повярвам за това нещо.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

в клипа може да видите Макс, който днес има дом и живее втория си живот... Макс, който се гърчеше от болка излизайки от упойката и ме гледаше с благодарни очи, положил глава в краката ми.... Макс, който можеше да излезе от изолатора само, ако бъде кастриран... Макс, който беше донесен до колата като чувал с картофи и даже искаха да го хвърлят в багажника, за да не цапал .... Публикувано изображение

още подробности от изолатора в Сеславци да искате???? :)

НЕ БЪДЕТЕ БЕЗРАЗЛИЧНИ ! /клип/

тук отново откривам Макс, и за моя радост и инзенада МЪФИ /друг герой с тежка съдба/

-------------

аз не мога да разбера, каква е тази ненавист към новаците в този форум, и тези атаки. :eek: .. но вие си знаете...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък ще ти отговоря с цитат от един друг форум от тема по друг повод:

Когато имам време свалям пиратски по някой филм и нося на едно комшийско момиче да гледа-инвалид 1ва група-живее със 60лв пенсия-това прави по 2 лева на ден-ей Богу 2 шибани лева-едно куче в приюта в Мировяне има разкладка от 15 лв на ден! А и на това момиче му се гледа някой филм,и то обича да слуша музика-все пак сме в 21ви век мамка му.

Да,но държавата е абдикирала от тези хора!

И да ти кажа че доста хора извън Сф цял ден се трудят за не 15, а 10 лв на ден. И с тях деца хранят. Но такива глутници, осрали всичко и навсякъде има само в Сф. Сещай се защо. Защото има храна да се хранят и защото на разни разглезени дечица им е омръзнало животинчето, което са си мислили за играчка.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A eто как изглежда животът на бивши квартиранти от "дома" в с. Сеславци

Публикувано изображениеПубликувано изображение

:) :) кой сметна че е нужно да се сливат две различни теми в една???

:) и все пак си мисля че тази тема трябваше да е на отделно място:eek:.... щеше да има повече интерес към нея.... а не да се слива с някаква тема дето нищо общо няма с моята, само дето пак става въпрос за бездомни кучета

както и да е...

то е ясно че нещо като не ви понася, ако има едно лесно и в коша ше го затриете :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

вчера видях макс и мърффи... охранили са се здраво :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване