Премини към съдържанието
Росен Чакъров

Помощ за смяна на операционната система

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

лимпуса се трие най лесно от лимпус (от терминала):

dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=1M

чакаш 10-20 сек и натискаш ctrl+c, после ctrl+alt+del и директно след рестарта ще боотне от флашката... и няма да има дялове, така че win ще се инсталира без проблем, но на сайта има драйвери за 8 и може да видиш зор да сложиш 7

първо затрий партишъните всичко да стане unalocated, после си ги създай наново, форматирането запазва mbr и  GPT каквито са си били... ако пак не ще като изтриеш партишъните рестартираш, пак пускаш инсталацията и тогава ги правиш наново

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лимпуса се трие най лесно от лимпус (от терминала):

dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=1M

чакаш 10-20 сек и натискаш ctrl+c, после ctrl+alt+del и директно след рестарта ще боотне от флашката... и няма да има дялове, така че win ще се инсталира без проблем, но на сайта има драйвери за 8 и може да видиш зор да сложиш 7

първо затрий партишъните всичко да стане unalocated, после си ги създай наново, форматирането запазва mbr и  GPT каквито са си били... ако пак не ще като изтриеш партишъните рестартираш, пак пускаш инсталацията и тогава ги правиш наново

post-349168-0-11001600-1398978318_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си Boot USB Sergei Strelec 2014 v.5.7 (x86/x64) (Windows 8 PE) 1022 MB от:

magnet:?xt=urn:btih:06362F8E22D30D567EFADB4B91222A0A3892C340

"Загрузочный диск Windows 8 PE - для работы с дисками и разделами, резерного копирования и восстановления дисков и разделов,диагностики дисков.Также присутствует набор программ для восстановления данных, и антивирусы для удаления СМС блокировщиков."

Запиши си го на диск или флашка вътре има най-различни програми и с Acronis Disk Director Home 11.0.2343 Update 2 затриваш целия хард и си правиш тогава 2-3 партиции  след което бутваш си с Windows 8.1 и по време на инсталацията пак си фирматваш C-то. Стига да нямаш проблеми с Руския език де :):clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но имам ;д / Други варианти как да си го оправя? :/

Редактирано от Росен Чакъров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли ли това което ти дадох?Записа ли го на DVD? Бутна ли от диска излиза надпис pres any key to boot CD натикаш си някое копче и ти зарежда този Windows с програмата която ти казах си изтриваш целия хард да стане Unpartition 932.45 ГБ и после си съзадаш 1-во 1 партиция голяма напраимер 100ГБ NTSF разбира се после от отатъка 832.45ГБ си правиш още една или две партиции с какъвто размер си избереш.Вече като си го разделил може да почнеш с инсталирането на bg_windows_8.1_enterprise_with_update_x64_dvd_4048574 маркираш си C-то даваш да го форматираш с windows и си продължаваш нататък.

Ако не можеш да се справиш помоли някой приятел който повече ги разбира тези неща, ние тук съвети ще ти дадем, но някой трябва да го направи на място това..От мен толкова :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли ли това което ти дадох?Записа ли го на DVD? Бутна ли от диска излиза надпис pres any key to boot CD натикаш си някое копче и ти зарежда този Windows с програмата която ти казах си изтриваш целия хард да стане Unpartition 932.45 ГБ и после си съзадаш 1-во 1 партиция голяма напраимер 100ГБ NTSF разбира се после от отатъка 832.45ГБ си правиш още една или две партиции с какъвто размер си избереш.Вече като си го разделил може да почнеш с инсталирането на bg_windows_8.1_enterprise_with_update_x64_dvd_4048574 маркираш си C-то даваш да го форматираш с windows и си продължаваш нататък.

Ако не можеш да се справиш помоли някой приятел който повече ги разбира тези неща, ние тук съвети ще ти дадем, но някой трябва да го направи на място това..От мен толкова :clown:

Не съм пробвал това..но успях да инсталирам Linux Mint (графична среда). Oт него мога ли да направя това със хардовете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свикнал е да бъде контролиран човек и да работи с граници :-) Ако не му харесва това дистро, да пробва с Ubuntu, скоро излезе версия 14 и работи чудесно ! Пък игрите от Windol може да си ги подкара с Wine.

Престанете да предлагате Linux в теми и въпроси за Windows! Как ще ви стори, ако аз почна в темите за Линукс да предлагам Win?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Престанете да предлагате Linux в теми и въпроси за Windows! Как ще ви стори, ако аз почна в темите за Линукс да предлагам Win?

Хахах, на дали има човек който да премина към Windol, ако ползва Линукс ;-)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей.Ам някой ще може ли да помогне?

В пост №29 и 31 ти дадоха решение, ти какво направи по въпроса?

Хахах, на дали има човек който да премина към Windol, ако ползва Линукс ;-)

Публикувано изображение

Продължаваш да спамиш. Абсурдно ти се вижда, също така глупаво е и твоето предложение. Просто не си е на място. Предлагаш отговори на други теми от рода - Каква ОС да си сложа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз инсталирах Linux Mint с графична среда..не може ли от него да се оправи? / това което ми казаха в пост №29 и №31 програмата все още ми се сваля а и не знам дали ще успея да го направя.В момент въпроса ми е от въпросния Linux Mint ще мога ли да направя нещо по дяловете/харда и каквото трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не съм осведомен по твоя Линукс какво може и какво не може. Най-добре е да буутнеш диск с някоя програма за управление на дялове и дискове и да изтриеш всичко което го има на диска, за да почнеш от начало и на чисто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз инсталирах Linux Mint с графична среда..не може ли от него да се оправи? / това което ми казаха в пост №29 и №31 програмата все още ми се сваля а и не знам дали ще успея да го направя.В момент въпроса ми е от въпросния Linux Mint ще мога ли да направя нещо по дяловете/харда и каквото трябва?

От него може. Въпросът е дали вие можете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не съм осведомен по твоя Линукс какво може и какво не може. Най-добре е да буутнеш диск с някоя програма за управление на дялове и дискове и да изтриеш всичко което го има на диска, за да почнеш от начало и на чисто.

А можеш ли да предложиш такава програма освен тази която ми предложиха вече. И като намеря такава програма за управление на дялове и дискове с коя програма да я буутна?

От него може. Въпросът е дали вие можете

Очевидно е, че не мога.Бихте ли ми обяснили как да го направя, бих бил много благодарен. : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А можеш ли да предложиш такава програма освен тази която ми предложиха вече. И като намеря такава програма за управление на дялове и дискове с коя програма да я буутна?

Очевидно е, че не мога.Бихте ли ми обяснили как да го направя, бих бил много благодарен. : )

Четете как се правят нещата с fdisk, има много ръководства

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах да намеря нищо свързано с fdisk и линукс минт

http://www.tldp.org/HOWTO/Partition/fdisk_partitioning.html

И още почти милион други резултата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.tldp.org/HOWTO/Partition/fdisk_partitioning.html

И още почти милион други резултата!

Нищо не успях да направя.Но благодаря все пак :)

Вече дори си нямам идея какво правя.

post-349168-0-88439300-1399033985_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво не успяхте?

1. Да запишете диск с въпросния софтуер?

2. Да стартирате диска (буутнете) диска?

3. Да се ориентирате в съответната програма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече дори си нямам идея какво правя.

Помоли някой приятел, който знае, за какво става въпрос, или ако няма такъв, плати 20 лева.....обикновено по форуми се пита за насоки, а не тепърва да се учим от а,б.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво не успяхте?

1. Да запишете диск с въпросния софтуер?

2. Да стартирате диска (буутнете) диска?

3. Да се ориентирате в съответната програма?

Не дискк, при мен е с флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не дискк, при мен е с флашка.

А дали правиш флашката както трябва остава пълна загадка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че някой беше споменал за програмката Rufus 1.4.7 (592 KB) http://rufus.akeo.ie/downloads/rufus-1.4.7.exe с която може да си направиш бутваща флашка с ISO файлове включително и Windows.За по-подробна информация от сайта им http://rufus.akeo.ie/.

Понеже си инсталирал линукса който си прави файловата система ext3, ext4, за това ти бях препоръчал да използваш Acronis Disk Director Home да си оправиш целия хард след което да си инсталираш и 8-цата.

Ако някой иска нека да те научи аз помогнам с каквото мога , но ти си правиш каквото си искаш така че...  :clown:

Така, че Хора Внимавайте като си купувате лаптоп Acer Особенно модел 2014, за да нямате същите проблеми после.

Редактирано от BackTrack5R3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че някой беше споменал за програмката Rufus 1.4.7 (592 KB) http://rufus.akeo.ie/downloads/rufus-1.4.7.exe с която може да си направиш бутваща флашка с ISO файлове включително и Windows.За по-подробна информация от сайта им http://rufus.akeo.ie/.

Понеже си инсталирал линукса който си прави файловата система ext3, ext4, за това ти бях препоръчал да използваш Acronis Disk Director Home да си оправиш целия хард след което да си инсталираш и 8-цата.

Ако някой иска нека да те научи аз помогнам с каквото мога , но ти си правиш каквото си искаш така че...  :clown:

Така, че Хора Внимавайте като си купувате лаптоп Acer Особенно модел 2014, за да нямате същите проблеми после.

Blagodarq na vischki opravih se.slojih mu win8.No ne znam zashto mi pishe che imam 8GB Ram I v skobi 2,9 usable.

I izvinqvam se che ne pisha na kirilica prosto vse oshte ne sum go instaliral.

Blagodarq na vischki opravih se.slojih mu win8.No ne znam zashto mi pishe che imam 8GB Ram I v skobi 2,9 usable.

I izvinqvam se che ne pisha na kirilica prosto vse oshte ne sum go instaliral.

post-349168-0-71478200-1399052956_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от The Piper
      Имам проблем с принтер HP M1120N,инсталирам му "hplip 3.19.5" и всичко се инсталира без проблем.След това иска някакъв плугин и ми дава грешка.
      Linux Mint 19.1
      Cinnamon 4.0.10
      Ядро 4.15.0-50
      Грешката е следната:
      HP Linux Imaging and Printing System (ver. 3.19.5) Plugin Installer ver. 3.0 Copyright (c) 2001-18 HP Development Company, LP This software comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to distribute it under certain conditions. See COPYING file for more details. Plug-in version: 3.19.5 Installed HPLIP version: 3.19.5 Number of files to install: 64 Plugin installation failed error: Python gobject/dbus may be not installed error: Plug-in install failed. Някой ако може да помогне,защото вече два дена са занимавам с този принтер.

• от Диди Димитрова
      Здравейте,
      Вчера на 13.05 около 17:00 часа чух една песен по радио Енерджи, но времето беше ужасно и шофирах и нямаше как да пусна Shazam и да видя как се казва. Пееше се нещо от сорта на Body/ booty boom boom и по едно време имаше част от песента Bad boys ( Bad boys, bad boys what you gonna do when I come to you) . Пее жена и песента е тип регетон.
      Моля ако някой се сети да пише! Благодаря предварително!
    • от eXXcal
      struct sembuf vop;
      vop.sem_num=0;
      vop.sem_op=1;
      vop.sem_flg=0;
      sem_op(semid,&vop,1);

• от eXXcal
      Как мога да създам масив от 3 семафора (1,0,0) ?
    • от Десислава Д
      Напрайхме актуализация на тела и трябваше да се рестартира (сам го напрай) и само на логото седи и ко да прайм (купен 2015 за пръв път актуализаиран) ма преди да се рестартира пишеше че е успешна и нищо седи тей
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.