Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Росен Чакъров

Помощ за смяна на операционната система

Препоръчан отговор

Blagodarq na vischki opravih se.slojih mu win8.No ne znam zashto mi pishe che imam 8GB Ram I v skobi 2,9 usable.I izvinqvam se che ne pisha na kirilica prosto vse oshte ne sum go instaliral.

Не ти разпознава цялата памет защото си сложил 32 битов Уин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nujno e da instaliram nov Win?

Да, 32 битовите имат лимит на използваната RAM памет до 3.25 GB. Трябва ти ОС с 64бита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Росене, оправи си кирилицата и тогава пиши тук. Ако не я оправиш пиши в някой сръбски форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има решение с cmd работи:

Use any Windows 7 or 8 startup disk. When you're asked what hard drive to install to, press Shift+F10 
and a Command Prompt window will appear.

Enter the following commands:

DISKPART

LIST DISK

SELECT DISK #

(Where # is the number you saw in the previous step.)

CLEAN

CONVERT MBR

CREATE PARTITION PRIMARY SIZE=50000

(The size is in MB, so enter the amount that you want to use for your system partition.)

FORMAT FS NTFS LABEL "SYSTEM" QUICK

Close the Command Prompt, refresh the installer window and it should show the new partition layout. 
Select the partition you created to install Windows 7 or 8, and click Next.

WARNING: COMPLETE HARD DISK WILL BE CONVERTED AND ALL DATA WILL BE LOST.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, georgi_petrov7 написа:

Има решение с cmd работи:

Use any Windows 7 or 8 startup disk. When you're asked what hard drive to install to, press Shift+F10 
and a Command Prompt window will appear.

Enter the following commands:

DISKPART

LIST DISK

SELECT DISK #

(Where # is the number you saw in the previous step.)

CLEAN

CONVERT MBR

CREATE PARTITION PRIMARY SIZE=50000

(The size is in MB, so enter the amount that you want to use for your system partition.)

FORMAT FS NTFS LABEL "SYSTEM" QUICK

Close the Command Prompt, refresh the installer window and it should show the new partition layout. 
Select the partition you created to install Windows 7 or 8, and click Next.

WARNING: COMPLETE HARD DISK WILL BE CONVERTED AND ALL DATA WILL BE LOST.

След 3 години дойде и това решение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от HyziexCrew
      здравейте от доста време докато играя игри ми изписва тази грешка някой да ми помогне ? 
      "this pc ran into a problem and needs to restart''

• от Kikoprobg
      Докато бях на компан бездаискам натиснах някакви клавиши на клавиатурата и тя се заключи когато натисках някой клавиш се чуваше някакъв звук и компютъра не  искаше да приеме командата видях че се е отворил някъв прозорец за настройка на клавиатурата. Опитах да го затворя но неуспешно .Рестартирах компа и когато си пишех паролата ми даваше но следкато я напиша по принцип ми излиза панела за команди от където пиша explorer.exe защото не ми се включва автоматично но сега като натискам клавиш се чува само един звук и нищо .Мисля, че съм натиснал някоя настройка но аз изобщо немога да направя нищо На windows 10 съм ако някой може да помогне моля пишете
    • от Александър Миланоски
      Здравейте, това ми  първия път през живота си , който пиша във форум , искам да кажа предварително че компютърната ми култура и грамотност не са големи , наскоро започнах да чета и да се занимавам понеже искам да си взема настолен комптър с монитор,за определени цели - стриймване  и игра.
      Разполагам с бюджет от 1500лв, търся си настолен компютър  (цял или да си го сглобя част по част ) както и монитор към него. На този компютър искам да мога да играя Фортнайт и СтарКрафт 2 както и след време да правя стримове на тези игри . В момента сегашния ми ламптоп искам  когато разполагам с новия компютър да го използвам за да обработвам видео  материала , който ще записвам и извличам от новия компютър ( мисля да използвам OBS ) ( въпреки че не ми идва идея как да прехвърля видеото което ще е записано от новия компютър на сегашния ми лаптоп ,и дали то ще се промени когато бъде пренесено в лаптопа  , флашка? )
      Като характеристики за компютъра  от който имам нужда  сравнявам с препоръчителните системни изисквания на Фортнайт, целта не ми е всичко да върви на максимално качество , но поне ако играя  и стриймвам с настройки на играта средни,ФПС-са да не са ми както на сегашния ми компютър едвам 40-50 (целя се да е нещо над 90FPS) и да ми лагва и да е толкова зле за контролиране , камо ли да взема да записвам всичко това , с това качество.
      Системните изисквания на Фортнайт за да върви добре играта :
      CPU: Core i5 2.8GHz. RAM: 8GB RAM. HDD: 16GB Free Space. GPU: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870 or equivalent video card with dedicated memory of 2GB or higher VRAM. OS: Windows 7, 8.1, or Windows 10 64-bit. DirectX: Version 11 or better.  
      Гледах  всякакви различни клипчета в ютуб за при избор на различни компоненти в този случай Видео карта като едно ми хвана окото :
      сетъпа от това видео :
      CPU:Intel Core i5 6500
      Ram:16gb DDR4
      VGA:Asus Dual RX 580 (4GB)
      HDD:2x120 SSD
      POWER:Croshair 650W
      --------------------------
      допълнителен въпрос , ако копирам този сетъп  от това видео бих ли могъл като си сваля и OBS и нещата за стрийм при пускане на това да не се развали ФПС и качеството на gameplay-я , понеже четох че тези програми изкисвали стабилен процесор, който ако мога да сменя от този сетъп  и да сложа по-добър, как биха тръгнали нещата , както и това дали са съвместими( няма как да си харесам предполагам каквито и да са части и да сглобя нещо от тях , трябва да са съвместими , но как всъщност разбираме дали са съвместими подбраните части  ?)
      Друг въпрос е когато четох видях за разликата между монитора и че има значение и какъв монитор разполгаш , неговия вид ,време за реакция и търся нещо което би си паснало добре с горните настройки, имайки предвид че ще   си останат същите части или ако ги променим и заместим с по-добър клас части за постигане на по-голямо качество ?
      Видео карта ,процесора и монитора били от значение за геймърите и тези три компонента оказват влияние на ФПС-а в играта, следователно и на стрийм(ако е пуснат) ?
      Дали ако се закупят 2x8 gb Ram би било от полза или ако е за просто две игри,записващата и стриймваща програма  няма смисъл понеже останалото пространство просто няма да се използва или е добра инвестиция ако в бъдеще ще се добавят нови игри на този компютър?
      С кои части бих могъл да сменя по-горния сетъп така че да получа по-добра качество на gameplay-я и stream-ването , като същото време всичко това ,включително и монитора да не надвишават бюджета ?
      Не търся определени марки , а по-скоро постигане на качество на gameplay-я и stream-ването, както и не съм се спрял на точно определени сайтове за купуване на техниката

Благодаря Ви за отделеното време .

• от Street Life
      Здравейте!
      #####
      На дамите - Честит празник!
      #####
      Въпросът ми е:
      На какъв принцип работи Microsoft Windows? Подобен ли е като в Wayland или Xorg на Linux?

• Дарение

• Добави ново...